Konsultacja lekarska w przychodni online – co musisz wiedzieć?

Oczekiwanie na wizytę u specjalisty, nie tylko w dobie koronawirusa, ciągnie się w nieskończoność. Było tak również przed pandemią. W zasadzie można powiedzieć, że należałoby się do tego przyzwyczaić. Jednak czy na pewno? Zdrowie jest wartością bezcenną. Nie należy go więc zaniedbywać. Co zrobić w sytuacji, gdy potrzebujesz pilnie skontaktować się z lekarzem? Odpowiedź jest bardzo prosta – przychodnia internetowa. To właśnie w tym miejscu bez wychodzenia z domu, bez kolejek i bez zbędnego marnowania czasu zaledwie w godzinę od momentu wypełnienia ankiety i odesłania jej, masz możliwość skonsultować się z lekarzem. Porada lekarska online to oferta, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pacjentów i sięga po nią coraz więcej osób.

Reklama

Jak działa konsultacja lekarska online?

Konsultacja lekarska online jest obecnie najlepszym sposobem na kontakt z lekarzem. Jedną z rzeczy, które należy zrobić, aby udało Ci się umówić na wizytę online, jest wypełnienie formularza medycznego. Należy w nim podać takie informacje jak, np. imię i nazwisko, wiek oraz adres e-mail. Następnie należy wybrać rodzaj konsultacji, jaki Cię interesuje i gotowe. Podanie adresu skrzynki e-mail jest konieczne z uwagi na to, że właśnie tam zostanie wysłana e-recepta. Jedną z wielu zalet, jakie posiada teleporada lekarska, jest możliwość umówienia się na wybrany przez Ciebie termin. Nie musisz się dopasowywać i zwalniać z pracy. Możesz wybrać dzień i godzinę, która będzie w pełni odpowiadać Twoim planom. Podczas konsultacji online należy poinformować lekarza o wszelkich dolegliwościach zdrowotnych, z jakimi się borykasz. Diagnoza będzie łatwiejsza do postawienia, co sprawi, że lekarz będzie mógł podjąć dalsze kroki dotyczące ewentualnego leczenia. W przypadku konieczności wypisania l4 nie musisz martwić się dostarczeniem dokumentu do pracodawcy. Wszystkim zajmuje się lekarz.

Gdzie mogę umówić się na konsultację lekarską online?

Jednym z portali, który oferuje usługi lekarskie w trybie zdalnym, jest Jutro Medical. Jest to nowoczesna przychodnia online, która spełni Twoje oczekiwania. Znajdujący się po drugiej stronie ekranu specjalista pomoże w rozwiązaniu problemów zdrowotnych. Uzyskasz tu szybką pomoc lekarską, a w razie konieczności zostanie Ci wystawione e-zwolnienie lub e-recepta. Przychodnia NFZ online przyjmuje również swoich pacjentów w trybie stacjonarnym. Masz więc możliwość wykonania badań w gabinetach, które wyposażone zostały w najwyższej jakości sprzęt diagnostyczny.

Dla kogo są przeznaczone wizyty online?

E-wizyta to porada lekarska prowadzona w formie czatu, wideorozmowy lub rozmowy telefonicznej. Pomimo ograniczenia, jakim jest brak możliwości wykonania badania fizykalnego, wizyta online cieszy się coraz większą popularnością. Wpływają na to krótkie terminy oczekiwania oraz fakt, że w wielu przypadkach badanie nie jest wcale konieczne. Lekarz online to bardzo użyteczna forma kontaktu np. z lekarzem rodzinnym. Jednak nie tylko. Masz do wyboru również inne specjalizacje, co sprawia, że jest to szybki i komfortowy sposób na zapewnienie ciągłości prowadzonej terapii. Doskonałym przykładem na to jest np. antykoncepcja hormonalna.

Reklama

Jak się przygotować do e-wizyty?

Ze spraw technicznych, o które należy zadbać, korzystając z usług lekarz online, na pierwszym miejscu jest przygotowanie urządzenia niezbędnego do przeprowadzenia rozmowy. Pamiętaj również o przygotowaniu niezbędnych danych identyfikacyjnych jak numer PESEL. Zadbaj o przygotowanie listy tematów, które chcesz poruszyć z lekarzem oraz listy leków, które stosujesz stale, lub które były stosowane w niedawnym czasie.

Medycyna jest dziedziną, która rozwija się nadzwyczaj szybko. Dlatego właśnie lekarz bez kolejki to forma świadczenia usług, które z pewnością należy udoskonalać. Zwłaszcza mając na uwadze to, że niesie korzyści zarówno pacjentom, jak i personelowi medycznemu.