Odkryj sekret naturalnego piękna. Jak wygląda zabieg Nucleofill?

Nucleofill to innowacja w odmładzaniu i profilaktyce przeciwstarzeniowej skóry twarzy. W mało inwazyjny sposób, za pomocą mezoterapii igłowej, pozwala na osiągnięcie niesamowitych efektów – redukcji zmarszczek i głębokiego nawodnienia skóry. Twarz po zabiegu wygląda młodo i naturalnie. To przede wszystkim zasługa genialnego składu preparatu Nucleofill bogatego w polinukleotydy o działaniu antyoksydacyjnym i nawilżającym.

Reklama

Jak działa Nucleofill?

Nucleofill, np. w Klinice Miracki w Warszawie to innowacyjny koktajl do mezoterapii igłowej, którego głównym składnikiem są polinukleotydy – naturalne i bezpieczne substancje aktywne o udowodnionym działaniu regeneracyjnym na skórę twarzy. Skuteczność preparatu została potwierdzona w badaniach naukowych. Zabieg Nucleofill charakteryzuje się potrójnym działaniem:

  • liftinguje – poprawia zagęszczenie i napięcie skóry;
  • działa antyoksydacyjnie – chroni skórę przed ingerencją szkodliwych wolnych rodników;
  • głęboko nawilża – polinukleotydy posiadają grupy hydrofilowe, które wiążą cząsteczki wody i zapewniają skórze długotrwałe nawodnienie.

Mezoterapia igłowa z zastosowaniem polinukleotydów

Przebieg zabiegu wygląda zupełnie tak samo, jak klasyczna mezoterapia igłowa. Lekarz wprowadza preparat Nucleofill w kilku punktach na twarzy przy pomocy bardzo cienkiej igły. Uczucia, jakie temu towarzyszą, to jedynie delikatne ukłucia i mrowienie.

Mezoterapia igłowa nie wymaga znieczulenia ani okresu rekonwalescencji. W zasadzie od razu po zabiegu można wrócić do pracy i innych codziennych obowiązków. Nie trzeba stosować ochrony przeciwsłonecznej. Wszelkie ślady po iniekcji utrzymują się maksymalnie przez kilka dni, ale bez trudu można zakamuflować je kosmetykami do codziennego makijażu.

Specjaliści zalecają wykonanie czterech zabiegów mezoterapii Nucleofill w odstępach co 2–4 tygodnie, aby uzyskać najlepsze efekty terapii. Całą procedurę warto powtarzać raz na kilka miesięcy, dzięki czemu utrzymamy skórę w idealnej kondycji przez bardzo długi czas.

Reklama

Stopniowa regeneracja skóry twarzy

Odmładzające działanie zabiegu Nucleofill polega przede wszystkim na zainicjowaniu procesów naprawczych w skórze. Polinukleotydy wywołują biostymulację skóry na poziomie komórkowym. Pobudzają receptory błonowe, co w konsekwencji prowadzi do zintensyfikowanej produkcji kolagenu i elastyny. Zapoczątkowane podczas zabiegu procesy regeneracyjne zachodzą stopniowo. Odmładzanie twarzy postępuje wraz z przemianami zachodzącymi w głębi skóry. Ostateczne rezultaty mezoterapii igłowej można zauważyć około 6 tygodni po wykonaniu ostatniego zabiegu w serii. Polinukleotydy przyczyniają się do redukcji zmarszczek, wyrównania kolorytu, przywrócenia elastyczności i rewitalizacji skóry.

Skuteczna aplikacja składników odżywczych

Mezoterapia igłowa to najskuteczniejszy sposób na dostarczanie skórze substancji odżywczych, ponieważ trafiają one od razu w źródło problemu. Efekty zabiegów iniekcyjnych są nieporównywalnie lepsze od powierzchniowej pielęgnacji. Pamiętaj jednak, że tego typu zabiegi (polegające na przerwaniu ciągłości naskórka) mogą być wykonywane wyłącznie przez lekarzy. Dlatego jeśli rozważasz mezoterapię Nucleofill lub inny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, wybierz się do kliniki cieszącej się renomą. Głównym kryterium wyboru w takich przypadkach powinien być profesjonalizm i doświadczenie, a nie niska cena zabiegu.

Szukasz skutecznego sposobu na odmłodzenie twarzy? Skonsultuj się ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki, którzy udzielą Ci profesjonalnej pomocy.