Masaż kobido

Wiele kobiet jak i mężczyzn poszukuje zabiegów, aby uzyskać efekty, które pomogą zniwelować zmarszczki bądź zmniejszyć efekty starzenia się skóry. Istnieje wiele sposobów na osiągnięcie rezultatów, poprzez inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej bądź chirurgi plastycznej, które mogą mieć odwrotne skutki oraz zwiększają ryzyko powikłań. Kolejną metodą nieinwazyjną i bezpieczną w 100%, na którą coraz częściej decydują się mężczyźni i kobiety to kobido — masaż twarzy pochodzący z Japonii. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące pytania, jak powinien wyglądać bezpieczny i naturalny lifting twarzy. Masaż kobido to idealny wybór dla każdej osoby w każdym wieku.

Reklama

Japoński liftingujący masaż twarzy kobido.

Kobido jest to masaż twarzy, którego korzenie sięgają XV wieku, źródło wywodzi się z tradycji medycyny chińskiej. Najbardziej popularna forma masażu twarzy w Japonii i na świecie. Powstał on, opierając się na chińskim masażu AnMa, An oznacza naciskać, a Ma pocierać. Koncepcją masażu AnMa było uzyskanie piękna, jako niezwykłego stanu równowagi między zdrowiem emocjonalnym, psychicznym jak również fizycznym.

Japoński masaż twarzy to zaawansowana technicznie forma masażu, która działa na wielu poziomach, wyraźnie poprawia wygląd i kondycję skóry twarzy, szyi i dekoltu, oprócz tego gwarantuje głęboki relaks. Japońska technika masażu to wynik długookresowej rywalizacji pomiędzy dwoma najlepszymi mistrzami masażu AnMa. Nie rozstrzygnięto, który z masażystów jest zwycięzcą, co spowodowało, że oboje postanowili połączyć swoje talenty. W ten sposób stworzyli nową, doskonałą i bezkonkurencyjną technikę masażu — kobido.

Niechirurgiczny lifting twarzy poprzez masaż

Masaż kobido znany jest na całym świecie, aczkolwiek staje się coraz bardziej popularny w Polsce jak i w Europie. Coraz chętniej korzystamy z naturalnych form poprawy stanu naszej skóry twarzy i ciała, dlatego wiele osób zdecydowało się, przekonać jak wygląda sesja masażu kobido. Masaż jest alternatywą medycyny estetycznej, przedstawiany jako niechirurgiczny lifting twarzy bądź bezinwazyjny zabieg na twarz. Również nazywany jest liftingiem bez skalpela. Nie potrzebujemy wizyty u chirurga plastycznego, a zabiegi medycyny estetycznej odejdą na drugi plan jak na przykład botoks czy mezoterapia igłowa. Dzięki korzystaniu z masażu Kobido w naturalny sposób spowodujemy podniesienie owalu twarzy, pozbędziemy się napięcia w okolicach szyi, klatki piersiowej, spłycimy zmarszczki mimiczne, zapobiegniemy powstawaniu tzw. chomiczków, czyli pierwszych oznak starzenia, spłycimy bruzdy wargowo – nosowe jak również podniesiemy policzki. Nasza twarz będzie wyglądać promiennie i zdrowo, dodamy jej naturalnego blasku i pomożemy spowolnić proces starzenia się naszej skóry.

Masaż Kobido

Kobido to najbardziej zaawansowana technicznie forma masażu. Nie działa tylko na powierzchni twarzy jak większość masaży, ale przez złożoność i intensywność technik, również w głębszych warstwach, strukturach mięśni i powięzi. Przyczyni się do szybszej regeneracji skóry, znikną napięcia mięśniowe bądź napięcie w okolicach szyi. Masaż kobido wyróżnia się głównie szybkością pracy rąk i palców, wykorzystując przy tym około tysiąca ruchów subtelnych, intensywnych i szybkich na twarz. Poprzez głęboką pracę na strukturach mięśni zapewni widoczną i długotrwałą poprawę kondycji skóry twarzy, szyi i dekoltu. Metod masażu twarzy jest wiele, ale masaż kobido jest jednym z najlepszych bezinwazyjnych zabiegów na twarz. Napięcia mięśniowe, które powodują zmarszczki mimiczne, jesteśmy w stanie spłycić i wygładzić korzystając z technik masażu kobido.

Kobido, japoński masaż dzielimy na cztery etapy:

Efekty masażu kobido

Niechirurgiczny lifting twarzy, czyli masaż kobido przez intensywność technik manualnych działa na metabolizm komórkowy co przyczyni się, aby zniwelować napięcia twarzy, karku i barków. Masaż tkanek głębokich pomoże w podniesieniu klatki piersiowej i owalu twarzy. Intensywność technik działa na głębszych warstwach, co daje efekt naturalnego liftingu. Zaś drenaż limfatyczny powoduje odprowadzenie nadmiaru limfy z twarzy, dzięki czemu pozbędziemy się opuchlizny. Masaż kobido pobudza krążenie, dzięki czemu dodamy, że skóra będzie lepiej odżywiona jak i dotleniona. Możemy zaobserwować, że nadmierne napięcie w okolicach oczu zanika, co również skutkuje w podniesieniu powiek. Zwiększa się produkcja elastyny i kolagenu, co sprawia, że skóra staje się jędrniejsza, elastyczniejsza i gładsza. Ciekawym faktem jest, że masaż kobido nie działa tylko na twarz. Akupresura to jeden z etapów w masażu skóry i mięśni, który przez uciskanie odpowiednich punktów będzie pobudzać organy wewnętrzne, co spowoduje poprawę ich pracy.

Reklama

Masaż kobido — opinie

Przystępując do pisania tego artykułu, skontaktowaliśmy się z kilkoma profesjonalnymi gabinetami masażu oraz rozmawialiśmy z instruktorami akademii sztuk masażu, którzy prowadzą szkolenia w tym zakresie. Z informacji, jakie uzyskaliśmy i z opinii klientów wystawionych na różnych stronach internetowych firm, które oferują masaż kobido wiemy, że jest on bardzo ceniony i polecany ze względu na jego skuteczność.

A o to kilka opinii zostawionych przez klientów, które znaleźliśmy w wizytówkach firm na ich profilach Google:

Salon: Massage Therapy Nottingham

„Zarezerwowałam masaż twarzy — Kobido. Absolutnie niesamowita terapia masażu twarzy. Izabela jest bardzo kompetentna i profesjonalna. Moja twarz promienieje i od razu widzę korzyści płynące z tej techniki masażu. Niesamowity zabieg naturalnej stymulacji kolagenu. Moja skóra wygląda na promienną, zdrową, wypoczętą, mniej cieni i wygładzonych zmarszczek. Izabela pracuje nie tylko na mięśnie twarzy, ale jej technika obejmuje masaż od klatki piersiowej, szyi i w górę. Świetny sposób na zafundowanie sobie — naprawdę warto!”

Salon: Piękno na zdrowie — Poznań:

„Jak najbardziej polecam ten miły i zadbany lokal. Oprócz super efektów na ciele czuję się mega zrelaksowana i wypoczęta. Strzałem w dziesiątkę jest też Nowość, masaż Kobido. Twarz po tym masażu jest młodsza i rozświetlona. Już myślę o kolejnym….”

Salon: Farma Urody – Kraków:

„Jestem bardzo zadowolona z masażu twarzy Kobido wykonanego przez p. Dorotę. Dodatkowo została zaplanowana długofalowa pielęgnacja mojej twarzy, a na wszystkie moje pytania została udzielona wyczerpująca odpowiedź. Pani Dorota wydaje się mieć dużą wiedzę i doświadczenie w dziedzinie kosmetologii. Czuję, że jestem w dobrych rękach”

Kobido masaż — przeciwskazania

Wiele osób korzystających z różnych zabiegów odmładzających powinno zdawać sobie sprawę, że istnieją sytuacje, które mogą spowodować komplikacje. Zamiast pomóc, mogłyby nam zaszkodzić, tyczy się to nawet masażu twarzy. Działa on relaksująco i odmładzająco na cerę, lecz mimo to nie jest polecany osobom, które posiadają następujące dolegliwości:

  • stany zapalne organizmu,
  • stany zapalne skóry,
  • ekstrakcja zęba,
  • botoks (2 tygodnie od zabiegu),
  • cera naczynkowa,
  • kwas hialuronowy (2 miesiące od zabiegu),
  • nici liftingujące (6 miesięcy od zabiegu),
  • nieleczone wysokie ciśnienie tętnicze,
  • przerwanie ciągłości naskórka.

Jeśli dbasz o wygląd swojej twarzy, masaż kobido to według nas najlepszy i najbezpieczniejszy sposób na lifting twarzy. Masaż ten daje efekty już po pierwszej sesji. Nasza skóra wygląda zdrowiej, uzyskujemy młodą twarz poprzez głęboką stymulację mięśni i powięzi.