odchudzająca się kobiera mierzy za pomocą metra obwód brzucha

Co jest dobre na odchudzanie

Niejednokrotnie zadajemy sobie to pytanie co mogę zrobić aby szybko schudnąć? Co jest dobre na odchudzanie? Którą dietę wybrać aby efekty były szybsze, a wysiłek mniejszy. Niestety, jeśli chodzi o utratę wagi jest to długotrwały proces. Pamiętajmy że nasze kilogramy nie powstały w ciągu jednego dnia tylko był to proces wielomiesięczny lub kilkuletni.

Kilka sposobów wspomagających odchudzanie

 1. Unikaj cukru znajdującego się w napojach, sokach oraz owocach. Jeśli jesz dużo owoców staraj się ograniczyć ich ilość lub zastęp je owocami o niskiej zawartości cukru.
 2. Jeśli słodzisz kawę lub herbatę zacznij redukować ilość cukru, po kilku miesiącach nie będzie Ci go brakowało.
 3. Staraj się jeść mniejsze ilości ale częściej. Tym sposobem nie będziesz czuć głodu, jednocześnie ograniczysz ilości spożywanego pokarmu.

 4. Staraj się jeść syte śniadanie, jest ono najważniejszym posiłkiem i daje Ci energię na resztę dnia. Płatki owsiane z mlekiem będą idealnym pożywieniem, które możemy wzbogacić suszonymi owocami lub nasionami.
 5. Kolacja powinna być lekkostrawna. Najlepiej jeśli spożyjemy ją minimum 2 godziny przed snem.
 6. Staraj się ograniczać spożywanie ziemniaków i makaronów, zastąp je np. ryżem. Jest on lekkostrawny i idealnie nadaje się podczas stosowania diety ze względu na niski indeks glikemiczny.
 7. Ser żółty, jeden z podstawowych składników naszego żywienia, posiada bardzo wysoką zawartość tłuszczu. Ogranicz ilość ale nie rezygnuj z niego. Kupuj sery tylko wysokiej jakości, posiadają one dużo wapnia i białka.
 8. Unikaj pieczywa pszennego, zamień go na chleb żytni razowy, zawiera on błonnik i obniża poziom cholesterolu.
 9. Unikaj stosowania oleju podczas smażenia, ponieważ 10 ml to prawie 100 kalorii. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest gotowanie na parze, pieczenie w piekarniku lub po prostu używanie patelni teflonowych do smażenia.
 10. Jeśli nie uprawiasz żadnych sportów, idąc do sklepu idź dłuższą drogą w ten sposób będziesz mieć więcej ruchu.
 11. Pij herbatę Pu-eah jest to czerwona herbata na odchudzanie, pomaga ona w oczyszczaniu, usuwając szkodliwe toksyny z organizmu.
Podziel się z innymi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *