Co jest dobre na odchudzanie

odchudzająca się kobiera mierzy za pomocą metra obwód brzucha

Niejednokrotnie zadajemy sobie to pytanie co mogę zrobić, aby szybko schudnąć? Co jest dobre na odchudzanie? Którą dietę wybrać, aby efekty były szybsze, a wysiłek mniejszy. Niestety, jeśli chodzi o utratę wagi, jest to długotrwały proces. Pamiętajmy, że nasze kilogramy nie powstały w ciągu jednego dnia, tylko był to proces wielomiesięczny lub kilkuletni.

Reklama

Kilka sposobów wspomagających odchudzanie:

Zmień nawyki żywieniowe!

  • Unikaj cukru znajdującego się w napojach, sokach oraz owocach. Jeśli jesz dużo owoców, staraj się ograniczyć ich ilość lub zastęp je owocami o niskiej zawartości cukru.
  • Jeśli słodzisz kawę lub herbatę zacznij redukować ilość cukru, po kilku miesiącach nie będzie Ci go brakowało.
  • Staraj się jeść mniejsze ilości, ale częściej. Tym sposobem nie będziesz czuć głodu, jednocześnie ograniczysz ilości spożywanego pokarmu.

  • Staraj się jeść syte śniadanie, jest ono najważniejszym posiłkiem i daje Ci energię na resztę dnia. Płatki owsiane z mlekiem będą idealnym pożywieniem, które możemy wzbogacić suszonymi owocami lub nasionami.
  • Kolacja powinna być lekkostrawna. Najlepiej jeśli spożyjemy ją minimum 2 godziny przed snem.
  • Staraj się ograniczać spożywanie ziemniaków i makaronów, zastąp je np. ryżem. Jest on lekkostrawny i idealnie nadaje się podczas stosowania diety ze względu na niski indeks glikemiczny.
  • Ser żółty, jeden z podstawowych składników naszego żywienia, posiada bardzo wysoką zawartość tłuszczu. Ogranicz ilość, ale nie rezygnuj z niego. Kupuj sery tylko wysokiej jakości, posiadają one dużo wapnia i białka.
  • Unikaj pieczywa pszennego, zamień go na chleb żytni razowy, zawiera on błonnik i obniża poziom cholesterolu.
  • Unikaj stosowania oleju podczas smażenia, ponieważ 10 ml to prawie 100 kalorii. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest gotowanie na parze, pieczenie w piekarniku lub po prostu używanie patelni teflonowych do smażenia.
  • Pij herbatę Pu-eah jest to czerwona herbata na odchudzanie, pomaga ona w oczyszczaniu, usuwając szkodliwe toksyny z organizmu.

Ruch to zdrowie – pomaga podczas odchudzania

Jeśli nie uprawiasz żadnych sportów lub spędzasz większość czasu na kanapie przed telewizorem, najwyższy czas na to, aby to zmienić. Każdy z nas wie, że dostarczając naszemu organizmowi zbyt dużą ilość kalorii – niespalone muszą się gdzieś odłożyć. Najczęściej jest to okolica brzucha u mężczyzn, a u kobiet najczęściej to biodra i uda. Lecz jest na tę przypadłość skuteczny sposób – zacznij żyć aktywnie.

Reklama

Idąc do sklepu, wybieraj zawsze dłuższą drogę, lub przestań jeździć do niego autem. Noszenie zakupów w plecaku turystycznym nie jest takie straszne, a po kilku razach z pewnością zaczniesz z tego czerpać przyjemność, w dodatku unikniesz korków na drodze.

Zacznij jeździć na rowerze – polecamy darmową aplikację Komoot, dzięki której masz możliwość zaplanować trasy i poznawać nowe miejsca w twojej okolicy. Tego tyku aplikacje mają możliwość pomiaru spalonych kalorii podczas wyprawy, co z pewnością przyda się podczas monitorowania naszego bilansu kalorycznego.

Trening na siłowni

dziewczyna prowadzi trening u boku trenera personalnego

Coraz popularniejsze stają się siłownie, na których jesteśmy w stanie przeprowadzić trening. Dzięki diecie i ćwiczeniom jesteśmy w stanie szybko zauważyć efekty i utratę tkanki tłuszczowej podczas odchudzania. Lecz bardzo istotne jest, aby wykonywać je prawidłowo. Tutaj z pomocą przyjdzie nam trener personalny. Z pewnością przeprowadzi on z nami wywiad i ustali najefektywniejszy plan działania. Poinstruuje i dopilnuje, abyśmy prawidłowo wykonywali wszystkie ćwiczenia, dzięki czemu w krótkim czasie spalimy maksymalną ilość zbędnych kalorii.