Zioła na zapalenie pęcherza

Zapalenie pęcherza moczowego to niezwykle dokuczliwa przypadłość. Ból przed i po oddawaniu moczu, pieczenie, uczucie ciągłego nacisku na pęcherz, sprawiają, że nie możemy normalnie funkcjonować. Zakażenia pęcherza i dróg moczowych są szczególnie częste i dotkliwe u kobiet. Długotrwałe leczenie chorób układu moczowego przy użyciu farmaceutyków, może z czasem obniżyć ich skuteczność. Z pomocą przychodzi możliwość stosowania ziół.

Reklama

Zakażenie układu moczowego

Większość infekcji dróg moczowych wywołana jest przez działanie bakterii Escherichia coli. To mikroby, które żyją w otoczeniu i przez cewkę moczową przedostają się do pęcherza. Zachowywanie właściwej higieny to najbardziej skuteczny środek na uniknięcie bolesnych stanów zapalnych dróg moczowych.

Zakażenie układu moczowego może spotkać każdego, ale kobiety są na nie szczególnie narażone. To wynik budowy cewki moczowej, jest ona krótsza, co sprawia, że bakterię mogą szybciej przedostać się do pęcherza. Zapalenia dróg moczowych to również bardzo częsty problem starszych mężczyzn, którzy borykają się z przerostem prostaty.

Zioła na pęcherz moczowy

Pacjenci regularnie zmagający się z infekcjami pęcherza moczowego odkryli, że stosowanie preparatów ziołowych pomaga w szybszym pozbyciu się ich dolegliwości. Zioła mogą być stosowane jako dodatek do leków przepisanych przez lekarza, a w przypadku mniejszych infekcji mogą stanowić podstawę leczenia.

Zwiększenie produkcji moczu pozwala na wypłukanie bakterii z organizmu, dlatego tak ważne jest stosowanie ziół o działaniu moczopędnym. Liść brzozy, ziele nawłoci albo skrzyp polny znacznie przyspieszą wytwarzanie moczu. Liście borówki i mącznicy lekarskiej mają dodatkowo działanie przeciwbakteryjne, dzięki czemu usuwają przyczynę zakażenia

Zioła na zapalenie cewki moczowej

Stany zapalne dróg moczowych wywołują zwiększone parcie na pęcherz. Zmusza nas to do regularnych wizyt w toalecie, wiążących się z bólem. Częstym objawem jest skąpomocz, który sprawia, że nie jesteśmy w stanie w pełni opróżnić pęcherza. Picie naparów z ziół daje szansę na szybkie pozbycie się tych dolegliwości. Produkty naturalne są w stanie oczyścić drogi moczowe i przywrócić komfort życia.

Zioła na zaleganie moczu

Liść brzozy to doskonały środek wspierający nasze nerki i pęcherz. Działa moczopędnie, przez co usuwa z organizmu kwas moczowy, jony chlorkowe i bakterie wywołujące zakażenia dróg moczowych. Stosując liść brzozy, zapobiegamy również rozwojowi kamieni nerkowych, które mogą z czasem wywołać niezwykle bolesną kamicę nerkową.

Zioła na nerki i układ moczowy

Kolejnym ziołem, które skutecznie działa na dolegliwości pęcherza moczowego jest mącznica lekarska. Mnóstwo pacjentów przekonało się o skuteczności liści mącznicy. Napary i ekstrakty z tego zioła działają przeciwbakteryjnie, usuwając szkodliwe drobnoustroje z układu moczowego. Mącznica lekarska to środek o delikatnym działaniu moczopędnym, dzięki zawartości garbników i flawonoidów.

Herbata na zapalenie pęcherza

Już samo picie zwykłej herbaty jest dobrym krokiem w walce z zakażeniem pęcherza. Trzeba wtedy pić jak najwięcej płynów, wiele razy dziennie, żeby zwiększyć produkcję moczu i przyspieszyć wydalanie bakterii z układu moczowego. Zdecydowanie lepiej pić jednak specjalną moczopędną herbatę ziołową, mieszankę roślin o korzystnym działaniu na nerki i pęcherz.

Reklama

Zioła na zapalenie pęcherza w formie mieszanki do zaparzania, należy pić kilka razy dziennie. Takie preparaty to najczęściej rośliny takie jak ziele skrzypu, lubczyk i nawłoć. Napar należy przygotowywać zgodnie z instrukcją, tak żeby uzyskać jak najwięcej z jego właściwości.

Pokrzywa na zapalenie pęcherza

Stany zapalne układu moczowego można skutecznie zwalczać przy użyciu powszechnie występującej pokrzywy. Środki z liści pokrzywy działają moczopędnie, ale to nie jedyna ich zaleta. Pokrzywa usprawnia pracę nerek, zapobiegając powstawaniu w nich złogów. Jej właściwości antybakteryjne pomagają w niwelowaniu przyczyn infekcji.

Zioła na zapalenie pęcherza u dzieci

Wiele osób zastanawia, się czy preparaty ziołowe należy stosować w przypadku leczenia dzieci. Okazuje się, że jest to jak najbardziej bezpieczne. Zioła mają bardzo łagodne i nieinwazyjne działanie, dzięki czemu dzieci mogą bez obaw korzystać z ich właściwości. W razie pojawienia się wątpliwości warto omówić ten temat z lekarzem.

Mieszanka ziół na zapalenie pęcherza

Mieszanki ziół są coraz częściej wybierane przez pacjentów ze schorzeniami układu moczowego. To z jednej strony efekt ich skuteczności, jak i wygody stosowania. Pijąc 3 razy dziennie napar ze specjalnie dobranych ziół, usprawniamy pracę nerek i zwiększamy produkcję moczu. Regularne picie herbat ziołowych pozwala na uniknięcie zakażeń i infekcji dróg moczowych na przyszłość.

Rumianek na zapalenie pęcherza

Picie herbaty rumiankowej ma działanie moczopędne, ale to nie jedyny sposób, w jaki możemy korzystać z działania tej rośliny. W leczeniu stanów zapalnych dróg moczowych zaleca się wykonywanie nasiadówek. W jaki sposób to zrobić?

Wystarczy przez kilkanaście minut siedzieć w misce wypełnionej bardzo ciepłą wodą z dodatkiem rumianku, można też po prostu wlać rumiankowy napar do wanny. Taka kuracja ma niezwykle korzystny wpływ na cały układ moczowy i bardzo sprawnie eliminuje bakterie.

Zioła na zatrzymanie moczu

Wydalając mocz, wypłukujemy z organizmu ogromną ilość toksyn i bakterii. Dlatego tak ważne jest, żeby w przypadku gdy dotknie nas infekcja układu moczowego, wydzielać mocz w dużej ilości. Spożywanie ogromnej ilości wody nie zawsze wystarczy, najlepiej sięgnąć wtedy po zioła, które mają działanie moczopędne.

Leczenie dróg moczowych

Powszechnie wiadomo, że żurawina korzystnie oddziałuje na funkcjonowanie układu moczowego. Zawarte w niej proantocyjanidyny działają przeciwzapalnie i zatrzymują infekcje. Nie oznacza to niestety, że samo jedzenie tego bardzo smacznego owocu, pozwoli nam na pozbycie się zapalenia pęcherza. Stężenie korzystnych substancji jest tam zbyt małe, dlatego zamiast tego stosuje się suplementy z ekstraktem z żurawiny.

Zioła na pęcherz neurogenny

Choroby układu moczowego, to nie tylko zapalenia i infekcje, ale również przypadłości takie jak pęcherz neurogenny. Pacjenci z tą dolegliwością mają problemy z utrzymaniem moczu, najczęściej z powodu rozmaitych schorzeń neurologicznych. W niektórych z tych przypadków można pomocniczo wykorzystywać działanie roślin takich jak skrzyp polny czy nawłoć.

Zioła na pęcherz nadreaktywny

Nadreaktywność dróg moczowych powoduje, że musimy bardzo często korzystać z toalety, potrafi to znacząco utrudnić codzienne życie i wywołać sporo stresu. Pęcherz nadreaktywny to najczęściej jeden z objawów infekcji i zakażeń układu moczowego. Wykorzystując w leczeniu preparaty ziołowe, bardzo szybko odczujemy znaczącą poprawę.

Pęcherz nadreaktywny leczenie ziołami

W zwalczaniu chorób układu moczowego sprzymierzeńcem może się okazać zwykła pietruszka. Okazuje się, że korzeń pietruszki ma działanie przeciwzapalne, działa rozkurczowo na mięśnie gładkie, likwiduje obrzęki, wspierając nerki i pęcherz. Warto pamiętać, że pietruszka powinna być przechowywana z dala od słońca. Działanie promieni UV niszczy właściwości tej rośliny.

Reklama

Naturalne leczenie układu moczowego

Zdrowie dróg moczowych jest kluczowe w zachowaniu wysokiego komfortu życia. Dolegliwości wywoływane przez infekcje i zakażenia, takie jak zwiększona częstość i ból przy oddawaniu moczu są wielkim utrapieniem. Nieleczone mogą nie tylko sprawiać doraźne kłopoty, ale i prowadzić do bardzo poważnych powikłań, które mogą się skończyć nawet koniecznością przeprowadzenia operacji.

Kobiety i mężczyźni zmagający się z dolegliwościami układu moczowego często bezskutecznie poszukują rozwiązania swoich problemów. Stosowanie ziół może się okazać dla nich idealnym wyjściem. Korzystając ze skrzypu polnego, liści pokrzywy albo korzenia pietruszki, można szybko i sprawnie wyleczyć infekcję dróg moczowych.