Czym charakteryzują się opakowania kosmetyczne roll-on?

Kosmetyki to takie produkty, które większość osób używa niemalże każdego dnia. Pozwalają one zadbać o higienę ciała oraz sprawiają, że możemy się cieszyć pięknym oraz estetycznym wyglądem. Do ich produkcji poszczególne firmy używają różnorodnych opakowań. Jakie zalety posiada roll-on kosmetyczny?

Reklama

Czym charakteryzuje się roll-on kosmetyczny?

Butelki typu roll-on należą do jednych z najwygodniejszych rodzajów opakowań. Są one wyposażone w aplikator kulkowy, który sprawia, że korzystanie z kosmetyków zamkniętych w takich opakowaniach jest bardzo praktyczne oraz wygodne. Dzięki niewielkiej kuleczce możliwe jest łatwe rozprowadzenie produktu na wybranej partii ciała oraz wmasowanie go, bez potrzeby użycia dłoni.

Roll-on kosmetyczny taki jak https://www.centrumopakowan.com/pol_m_Opakowania-kosmetyczne_Roll-on-do-kosmetykow-184.html jest dostępny w wielu rozmiarach oraz kolorach. Każdy klient zainteresowany zakupem ma do wyboru zarówno większe, jak i mniejsze opakowania w różnych kolorach.

Te funkcjonalne oraz estetycznie prezentujące się opakowania są wykonywane z różnorodnych tworzyw. W ofercie są dostępne w wersji szklanej oraz plastikowej. Istotną zaletą szklanych buteleczek jest to, że są one w pełni ekologiczne oraz pięknie się prezentują. Niemniej ze względu na wygodę bardzo często są wybierane przez klientów także opakowania wykonane z plastiku, które to doskonale sprawdzają się w czasie podróży. Bardzo oryginalnie prezentują się opakowania wyposażone w aluminiową zakrętkę oraz kolorowe egzemplarze, które to idealnie sprawdzają się na kosmetyki dla dzieci.

Opakowanie typu roll-on – istotne zalety

Pojemniczki te doskonale nadają się do antyperspirantów, dezodorantów, perfum czy olejków kosmetycznych. Co prawda są one najczęściej stosowane jako opakowania do dezodorantów kulkowych, niemniej w zależności od rozmiaru, można w nich zamknąć także produkty kosmetyczne w płynie czy też emulsji.

Każdy wykonany z ciemnego szkła roll-on dla kosmetyków potrafi chronić doskonale ich zawartość przed dopływem światła oraz powietrza. Znajdujące się w tego typu opakowaniach kosmetyki przez długi czas zachowują swa świeżość. Jest to bardzo ważne przede wszystkim w przypadku naturalnych preparatów.

Reklama

Słoiczki te nie nie wymagają umieszczania wewnątrz palców, co pozwala w bardzo dużym stopniu ograniczyć kontakt z drobnoustrojami chorobotwórczymi znajdującymi się często na ludzkich dłoniach. Umożliwiają one bardzo wygodną aplikację wielu preparatów punktowych, na przykład na wypryski czy też przeznaczonych do stosowania w delikatnych okolicach oczu.

Dużą zaletą opakowań typu roll-on jest również możliwość utrzymania odpowiedniej temperatury kulki, dzięki czemu umieszczone w nich kosmetyki zachowują pełnię swoich właściwości. Każda kulka roll pozwala dokładnie dozować wybrany kosmetyk oraz sprawia, że jego aplikacja jest bardzo szyba oraz prosta.