Tlen inhalacyjny a energia i dobre samopoczucie

Każda komórka ludzkiego organizmu potrzebuje stałego dostępu do tlenu. Jego brak nawet przez kilka minut może skutkować wystąpieniem nieodwracalnych zmian, a nawet prowadzić do śmierci. Tlen jest potrzebny do życia oraz do produkcji energii. Nic zatem dziwnego, że jest on powszechnie stosowany w medycynie. Niegdyś terapie tlenowe były wykonywane tylko w szpitalach, a dziś można je wykonać w wielu miejscach. W tym celu trzeba zakupić tlen inhalacyjny medyczny.

Reklama

Tlen medyczny a ludzkie zdrowie

Tlen to pierwiastek bez którego ludzkie życie jest niemożliwe. Jest on źródłem energii dla mięśni oraz mózgu każdej żywej istotny. Człowiek nie jest w stanie bez niego funkcjonować bowiem brakuje mu wówczas wigoru, energii oraz chęci po życia. Niedobór tlenu prowadzi do senności, zmęczenia oraz apatii. Gdy borykamy się z takimi dolegliwościami warto sięgnąć po tlen medyczny inhalacyjny.

Terapia tlenowa skutecznie usuwa zmęczenie, poprawia koncentrację, zmniejsza senność, a nawet poprawia elastyczność skóry. Wspomaga ona system immunologiczny oraz przyspiesza metabolizm. Odpowiednia ilość tego pierwiastka we krwi w dużym stopniu poprawia wytrzymałość organizmu oraz pomaga skutecznie walczyć ze szkodliwymi dla organizmu drobnoustrojami.

Leczenie tlenem odgrywa bardzo ważną rolę w takich dziedzinach medycznych jak: anestezjologia, reanimacja oraz chirurgia. Zastosowanie we właściwym czasie tlenoterapii pozwala uzyskać optymalne ciśnienie tlenu w ludzkich tkankach.

Tlen inhalacyjny na wyciągnięcie ręki

Niegdyś tlen medyczny był stosowany tylko w placówkach medycznych, a dziś jest powszechnie dostępny na rynku. Występuje on w ciekłej oraz sprężonej postaci.

Dziś tlen jest dostępny w wygodnych butlach wraz z inhalatorami, które ułatwiają dawkowanie oraz dają możliwość stosowania w domowym zaciszu, bez konieczności posiadania specjalistycznego sprzętu oraz wiedzy medycznej.

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się tlen w puszce. Produkt ten zawiera około 95 procent skoncentrowanego tlenu. Jest on zamknięty w aluminiowym, 14 – litrowym opakowaniu, które wystarcza na wykonanie ok. 120 – 140 wdechów. Sprawdza się on doskonale wówczas, gdy osoba, która stale przyjmuje tlen musi na chwilę odejść od stałego źródła tlenu, czyli butli lub koncentratora z tlenem.

Jak stosować tlen w sprayu?

Dziś tlen w sprayu jest powszechnie dostępny w wielu sklepach internetowych. Jego podawanie nie jest trudne, ale przed zastosowaniem warto dobrze zapoznać się z instrukcją.

W celu zastosowania tlenu należy w puszcze należy umieść maskę lub rurkę z maską do dyszy, która znajduje się na górze puszki. Następnie należy założyć maskę na twarz i upewnić się, że nos i usta są zakryte a maska dobrze przylega do twarzy.

Kolejnym krokiem jest odbezpieczenie puszki za pomocą przycisku podczas wdechu, a następnie wyłączanie przycisku podczas wydechu. Czynność tę należy wykonać kilkanaście razy.

Kto powinien stosować tlen inhalacyjny?

Niedotlenienie oraz duszność to jedne z wielu wskazań do tlenoterapii. Tlen w puszce sprawdza się bowiem doskonale, zarówno w przypadku zdrowych osób, jak i tych, które przewlekle chorują. Może on być użyty w przypadku omdlenia. Szybkie dostarczenie powietrza ze zwiększonym stężeniem tlenu skutecznie pomaga odzyskiwać przytomność.

Reklama

Tlen w puszcze jest także polecany dla sportowców. Inhalacje tlenem są bardzo pomocne w przypadku zadyszki lub w przerwach między poszczególnymi treningami. Wpływają one korzystnie na samopoczucie oraz skutecznie przyspieszają proces regeneracji po wysiłku fizycznym.

Tlen w puszcze jest także przeznaczony dla kierowców, którym czasem jest trudno pokonać uczucie senności. Zwiększone stężenie tlenu we wdychanym powietrzu w dużym stopniu zmniejsza uczucie senności oraz pomaga w odbudowaniu czujności podczas prowadzenia pojazdu.

Tlen inhalacyjny pomaga się koncentrować, zatem powinni po niego sięgać uczniowie oraz studenci. Jest on potrzebny także wszystkim osobom prowadzącym siedzący tryb życia oraz tym, które często się stresują.