Woda wodorowa – jak produkować zdrową wodę w domu?

Organizm człowieka składa się w 50-75% z wody. Nawodnienie jest więc kwestią, o której powinniśmy pamiętać każdego dnia. Średnie zapotrzebowanie dorosłego człowieka na wodę wynosi 2 litry dziennie. Warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na ilość, ale i na jakość wody. Szczególnie popularnym i korzystnym dla zdrowia rozwiązaniem jest woda wodorowa, którą można produkować w domowym zaciszu za pomocą generatora aktywnego wodoru. Dlaczego zmiana codziennych nawyków się opłaca?

Reklama

Czym jest woda wodorowa?

Woda wodorowa, to woda silnie nasycona wodorem molekularnym (H2). Wytworzenie takiej wody jest łatwe, lecz wymaga zastosowania odpowiedniego sprzętu nazywanego generatorem aktywnego wodoru. Do urządzenia wlewamy zwykłą wodę, a następnie uruchamiamy generator, który w kilka minut nasyca ją wodorem molekularnym.

Generatory są zazwyczaj przenośne, dlatego można z nich korzystać wszędzie – w domu, w pracy czy na urlopie. Należy jedynie pamiętać o regularnej wymianie filtra, który odpowiada za usuwanie szkodliwych substancji z wody pitnej. Z uwagi na to, że wodór jest gazem lotnym, woda wodorowa jest z reguły niedostępna w sklepach. Aby korzystać z jej wszystkich zalet, wyprodukowaną w generatorze wodę należy spożyć w ciągu kilkudziesięciu minut.

Czy woda wodorowa jest zdrowa?

Woda nasycona wodorem słynie ze swoich właściwości antyoksydacyjnych, a więc chroni organizm przed wolnymi rodnikami, które odpowiadają za procesy starzenia i występowanie chorób (m.in. nowotworów). Wodór cząsteczkowy to jeden z najsilniejszych znanych antyoksydantów, a jego potencjał redoks wynosi -420mV (im niższy redoks, tym zdrowsza woda).

Woda wodorowa korzystnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu:

  • Neutralizuje wolne rodniki,
  • redukuje reakcje zapalne i alergie,
  • przyspiesza regenerację mięśni po wysiłku,
  • wypłukuje toksyny i zanieczyszczenia z organizmu,
  • szybciej nawadnia (dzięki mniejszym cząsteczkom),
  • wzmacnia pracę systemu odpornościowego,
  • przyspiesza metabolizm i wspomaga odchudzanie,
  • poprawia pamięć i koncentrację.

Woda wodorowa służy nie tylko do nawadniania organizmu. Można ją również wykorzystywać do pielęgnacji ciała czy usuwania zanieczyszczeń z owoców i warzyw.

Ile kosztuje generator aktywnego wodoru?

Koszt dobrej jakości urządzenia waha się między 900 zł a 1900 zł. Wszystko zależy od pojemności, marki i parametrów generatora. Tańszą alternatywą dla generatorów jest Water Stick, czyli niewielkie urządzenie ze stali nierdzewnej zawierające naturalne minerały, związki nanosrebra i aktywny turmalin. Water Stick można zanurzyć na przykład w butelce wody mineralnej, a koszt urządzenia to tylko kilkadziesiąt złotych.

Reklama

Jeśli jednak zależy ci na regularnej produkcji wody wodorowej dla całej rodziny, znacznie wydajniejszym rozwiązaniem będzie standardowy generator aktywnego wodoru. Wysokiej jakości generatorów szukaj w sklepach specjalizujących się w sprzedaży sprzętu AGD do uzdatniania i oczyszczania wody, takich jak mediasklep24.pl.