Jaki sprzęt powinien znajdować się w salonie fryzjerskim?

Sprzęt fryzjerski stanowi podstawę wyposażenia każdego salonu świadczącego usługi w tym zakresie. Powinien on być dobrej jakości, gdyż wówczas wszystkie czynności związane z obcinaniem, modelowaniem oraz farbowaniem włosów przebiegają szybko i sprawnie. A ich efekt końcowy potrafi pozytywnie zaskoczyć każdego klienta. Jakie zatem meble i akcesoria powinny znajdować się na wyposażeniu każdego profesjonalnego salonu fryzjerskiego?

Reklama

Akcesoria niezbędne w salonie fryzjerskim

Każde stanowisko fryzjerskie musi być zaopatrzone w szereg przedmiotów w ilości wystarczającej dla niezakłócanej pracy. W każdym dobrze zaopatrzonym zakładzie fryzjerskim nie może zabraknąć:

 • Nożyczek o różnej wielkości oraz grubości. Najlepszym wyborem są takie, które posiadają wbudowane podparcie na palec środkowy.
 • Grzebieni o różnym rozstawieniu zębów. Dobrze jeśli kilka sztuk grzebieni posiadała na końcu szpilki.
 • Szczotek nieelektryzujących, okrągłych oraz takich, na których zagłówku znajduje się wycięcie pozwalające na komfortowe położenie głowy i unieruchomienie jej w jednej pozycji podczas zabiegu.
 • Wałków i papilotów, które to przydają się podczas tworzenia fal, loków oraz delikatnych skrętów.
 • Klipsów i klamer, które to mają za zadanie podtrzymywać włosy podczas ich podcinania czy stylizacji.

Sprzęt elektryczny a sprawne funkcjonowanie zakładu fryzjerskiego

Każdy fryzjer może wykonywać swą pracę sprawnie, tylko wtedy, gdy w zasięgu jego ręku znajduje się dobry sprzęt elektryczny taki jak:

 • Suszarki o dużej mocy, najlepiej powyżej 2000 W oraz wyposażone w regulację temperatury suszenia i zimny nawiew. Dobrym wyborem są modele z wymiennymi końcówkami, za pomocą których można modelować różne rodzaje włosów.
 • Maszynki elektryczne służące do strzyżenia oraz wygalania poszczególnych partii włosów. Bardzo dobrym wyborem są bezprzewodowe modele ze wbudowanym akumulatorem.
 • Lokówki o dużej mocy, przynajmniej 650 W oraz z regulacją temperatury. Są one wyposażone w cieńsze płytki, które pozwalają na modelowanie krótszych włosów oraz uzyskiwanie cienkich, sprężynowanych loków.
 • Prostownice – najlepszym wyborem są modele ceramiczne, które to nie niszczą włosów. Dobrze jeśli posiadają one funkcje jonizacji, która przeciwdziała elektryzowaniu się włosów.
Reklama

Meble a niesamowita wygoda i funkcjonalność

Każdy salon fryzjerski powinien być wyposażony w takie meble, które zapewniają klientom komfort podczas wykonywania poszczególnych zabiegów. Istotnym przedmiotem w każdym salonie jest:

 • Fotel – który to powinien być miękki oraz regulowany. Taki mebel zwiększa komfort siedzenia, a jeśli są dołączone do niego podnóżki, to wówczas można się relaksować podczas wykonywania zabiegu.
 • Ceramiczna lub plastikowa umywalka – która to zapewnia komfortowe mycie głowy każdego klienta.

W salonie fryzjerskim nie może też zabraknąć szafek i regałów służących do przechowywania sprzętu oraz kosmetyków do pielęgnacji włosów. Obecnie wybór produktów przeznaczonych dla branży fryzjerskiej jest ogromy. Wystarczy wejść na stronę https://fryzjersklep.pl/ i wybrać takie produkty, dzięki którym wykonywanie codziennych obowiązków będzie niesamowitą przyjemnością.