Tutaj jest miejsce na twoją reklamę

Nie zwlekaj, dowiedz się więcej jak możesz wypromować swoją firmę

Szybkie konsultacje lekarskie, E-Zwolnienie lekarskie (L4 lub e-ZLA)

Chrońmy Pszczoły

Kiedy zabraknie pszczół, człowiekowi pozostaną cztery lata życia!

previous arrow
next arrow
Slider

Wszywka alkoholowa Kraków – to coraz częściej wyszukiwanie w sieci hasło. Głównym powodem tego stanu rzeczy jest chęć poddania się leczeniu przez wielu alkoholików. Świadomość osób uzależnionych i ich najbliższych na temat choroby alkoholowej jest na szczęście coraz większa. W związku z tym nic dziwnego, że poszukują oni różnych możliwości jej leczenia. Istnieje jednak jeden warunek powodzenia – terapia powinna zawsze być kompleksowa i dostosowana do indywidualnych możliwości oraz potrzeb pacjenta. Czym jest, jak działa i gdzie zaimplementować wszywkę alkoholową w Krakowie?

Jedną z metod wspomagających leczenie alkoholizmu jest powszechnie stosowana wszywka alkoholowa. Kraków daje wiele możliwości do wykonania zabiegu. „Zaszyć się” można w warunkach ambulatoryjnych, szpitalnych, w ośrodkach terapii uzależnień oraz w specjalnie przygotowanych do tego celu placówkach medycznych.

Wszywka alkoholowa Kraków – jak to działa?

Wszywka alkoholowa to potoczna nazwa postępowania farmakologicznego, stosowanego we wspieraniu leczenia alkoholizmu. Nazywa się ją tak ze względu na drogę podania. Tabletka z substancją czynną, którą jest disulfiram, lekarz umieszcza bowiem pod skórą pacjenta. Chirurg wszywa ją do wnętrza organizmu, by stanowiła pewnego rodzaju straszak przed sięganiem po używkę. Jeśli interesuje Cię wszywka alkoholowa, Kraków jest jednym z miast, w którym szybko, dyskretnie i bezpiecznie wykonasz zabieg.

Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na zaszycie?

Wszywka alkoholowa należy do metod terapii awersyjnej. Wiąże się bezpośrednio z uczuciem strachu i obawy przed uaktywnieniem jej działania. Ponieważ daje ona niepożądane objawy jedynie w połączeniu z alkoholem, podczas leczenia konieczne jest zachowanie abstynencji. Gdy alkoholik nie stosuje się do zaleceń lekarza, w organizmie dochodzi do reakcji disulfiramowej, której odczuwalne skutki mogą być bardzo nieprzyjemne i niebezpieczne.

Esperal Kraków
Esperal dla trzeźwego organizmu pozostaje całkowicie obojętny. Mimo że ciągle uwalnia się stopniowo do krwiobiegu, nie powoduje żadnych zmian w funkcjonowaniu narządów i układów. Sytuacja zmienia się, gdy w wątrobie trawi się alkohol. Zatem, jeśli alkoholik dostarczy do organizmu nawet minimalną ilość substancji odurzającej, jest skazany na trudności występujące w procesie jej metabolizmu. Wszywka alkoholowa, a właściwie disulfiram, w połączeniu z alkoholem upośledza prawidłowe działanie wątroby. Hamuje wydzielanie enzymu istotnego w procesie trawienia alkoholu etylowego – dehydrogenazy aldehydowej. W związku z tym w organizmie kumuluje się szkodliwa substancja (aldehyd octowy). Jej nadmiar nie może być ani szybko wydalony, ani przeobrażony w kwas octowy, czyli uboczny produkt metabolizmu. Jej obecność w krwiobiegu alkoholik odczuwa jako zatrucie alkoholowe.

Jak skuteczna jest wszywka alkoholowa?

Jako terapia awersyjna, wszywka alkoholowa ma swoich zwolenników i przeciwników. Jedno jest pewne – wielu osobom pomogła przezwyciężyć nałóg i przerwać nawet długotrwały ciąg alkoholowy. Skoro działa, warto przekonać się o tym samemu. Oczywiście zdarzają się wśród pacjentów przypadki ograniczonego działania Esperalu. Najczęściej jest to jednak wynik komplikacji pooperacyjnych.

Pacjent zozmawia z lekarzem o wszywce alkoholowej
Lekarz na podstawie dokładnego badania podmiotowego i wywiadu przeprowadzonego z pacjentem ustala jego potrzeby i oczekiwania. Zbiera wszystkie niezbędne informacje, by trafnie określić dawkę leku i sposób postępowania operacyjnego. Nie warto zatajać żadnych informacji. Pacjent powinien być z lekarzem całkowicie szczery. Tylko na tej podstawie można bowiem szczegółowo określić cele leczenia.
Lekarz pyta o kwestie związane z czasem trwania uzależnienia, częstotliwością sięgania po używki, długością ciągów alkoholowych, predyspozycji genetycznych do wystąpienia trudności z uzależnieniami. Ważne są dla niego wszystkie szczegóły – pozwalają bowiem określić dodatkowo stopień odporności organizmu na disulfiram. Odpowiednio dobrana dawka leku pozwala na szybkie i skuteczne pożegnanie się z nałogiem. Esperal działa przez kilka miesięcy, a maksymalny czas jego uwalniania się do krwiobiegu wynosi nawet rok. Zabieg mimo swej niewielkiej inwazyjności nie jest jednak przeznaczony dla każdego.

Ryzyko i przeciwwskazania wszywki alkoholowej

Ryzyko związane z przeprowadzeniem zabiegu wszycia Esperalu w Krakowie jest minimalne. Najczęściej wiąże się z powstaniem torbieli w miejscu implementacji wszywki. Może ona skutecznie uniemożliwiać uwalnianie substancji czynnej do krwiobiegu pacjenta i ograniczać jej skuteczność. W związku z tym konieczne staje się wtedy skorzystanie z porady lekarskiej i wykonanie dodatkowego zabiegu. Takie komplikacje należą jednak do rzadkości. W swojej praktyce lekarskiej specjaliści częściej spotykają konsekwencje nieodpowiedniej dbałości o higienę rany. Konieczna jest bowiem codzienna pielęgnacja blizny i samokontrola jej stanu. W przypadku zauważenia niepokojących objawów (jak świąd, pieczenie, nadmierne zaczerwienienie, wysięki) należy niezwłocznie udać się do lekarza.

Nie każdy może zostać przez lekarza zakwalifikowany do wykonania zabiegu wszycia Esperalu. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości co do stanu zdrowia pacjenta specjalista zleca wykonanie dodatkowych badań laboratoryjnych lub specjalistycznych. „Zaszycie” z pewnością jest niebezpieczne dla osób z niewydolnością i chorobami wątroby, nerek, serca. Również ci, u których stwierdzono trudności z krzepliwością krwi oraz nadmierne bliznowacenie ran nie powinni wszywać Esperalu. Wbrew obiegowej opinii, przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu nie jest uzyskanie podwyższonego wyniku tzw. prób wątrobowych. Zwykle niedające innych objawów, normują się po zaprzestaniu picia.

Ile kosztuje wszywka alkoholowa w Krakowie?

Zabieg wszywki alkoholowej w Krakowie to koszt kilkuset złotych. Jej cena zaczyna się od 650 i zależy od wybranej opcji i możliwych udogodnień. W Centrum Medycznym Galmedic można skorzystać bowiem z bogatej oferty kompleksowego leczenia alkoholizmu. Wszywka alkoholowa powinna być jedynie elementem terapii. Do osiągnięcia sukcesu potrzebny jest również detoks alkoholowy (którego niezbędnym elementem są kroplówki witaminowe) oraz psychoterapia alkoholizmu. Opcje te można wykupić w ramach pakietu, dzięki czemu cena staje się atrakcyjna, a wręcz konkurencyjna.

Uśmiechnięty lekarz z kliniki zajmującej się leczeniem alkoholizmu
Koszt wszywki nie jest zatem wysoki. Biorąc pod uwagę czas działania Esperalu, warto zainwestować większą kwotę pieniędzy w proces długotrwałego leczenia. Kilkaset złotych w przeliczeniu na nawet rok skutecznego działania wszywki to minimalna cena za początek walki z nałogiem. W cenie Esperalu nie ma żądnych kosztów ukrytych. Pacjent zyskuje dostęp do jasnego i konkretnego cennika, według którego dobiera odpowiednie dla siebie procedury działania terapeutycznego.

Wszywka alkoholowa Kraków – dostępność Esperalu

Esperal, czyli disulfiram, jest substancją leczniczą powszechnie dostępną na polskim rynku farmaceutycznym. Można go kupić niemal w każdej aptece, należy jednak posiadać receptę od lekarza. W Centrum Medycznym Galmedic w Krakowie pacjent nie musi jednak martwić się o formalności. Wystarczy, że będzie trzeźwy, a wszystkimi szczegółami zabiegu zajmą się specjaliści. Nie jest mu potrzebne ani skierowanie, ani recepta. W koszt wykonania zabiegu wliczona jest również potrzebna dawka leku. Sam Esperal dostępny jest na miejscu w placówce.

Choć jeszcze do niedawna wszywka alkoholowa była przedmiotem wielu dyskusji i obaw, obecnie uważa się ją za bezpieczny środek farmaceutyczny. Przez pewien czas niechęć alkoholików do „zaszywania” się podyktowana była wieloma fałszywymi informacjami na temat działania lub braku skuteczności wszywki. Warto jednak pamiętać o tym, że jest to substancja wspomagająca proces leczenia choroby alkoholowej. Esperal nie jest cudownym lekiem, który spowoduje, że alkoholik z dnia na dzień przestanie pić. Do osiągnięcia długotrwałego efektu potrzebne jest długofalowe wsparcie wielu specjalistów. Dlatego też należy zawsze korzystać z opieki profesjonalistów. Dostępni są oni w szpitalach, ośrodkach leczenia uzależnień czy specjalistycznych placówkach medycznych. Do zespołu terapeutycznego najczęściej należą psycholodzy, psychiatrzy, psychoterapeuci i lekarze specjaliści.

Galmedic terapia uzależnień
Podziel się z innymi

Zobacz również

Zdrowie
20/01/2021
Angina ropna to zapalenie błony śluzowej gardła, które obejmuje również migdałki podniebienne. Tę dość popularną ...
Suplementy
19/09/2020
Odwiedzając pobliski park w którym znajduje się wiele kwiatów i kwitnących drzew czy krzewów możemy zaobserwować ...
Przepisy
06/04/2020
Ryba powinna gościć na każdym domowym stole minimum raz w tygodniu. Mają one pozytywny wpływ na dobrobyt rodziny, ...
Zdrowie
26/10/2020
Czym są męty w oku? Kiedy widzisz w polu widzenia po raz pierwszy przemieszczające się punkciki czy też tak zwane ...
Uroda i pielęgnacja ciała
10/01/2021
Dlaczego nie poświęcić czasu tylko dla siebie, aby poczuć się lepiej? Masaż kamieniami z języka angielskiego ...
Uroda i pielęgnacja ciała
11/12/2020
Trądzik i pryszcze to częsty problem, z którym musimy się na co dzień zmagać. Niedoskonałości cery pojawiające się na ...
Dieta
18/10/2019
Organizm ludzki został tak skonstruowany, że w bardzo łatwy i szybki sposób przyzwyczaja się do nadmiaru cukru. W ...
Dieta
28/11/2020
Dolegliwości ze strony układu pokarmowego towarzyszą coraz większej ilości osób. Krępujące bulgotanie w brzuchu, ...
Zdrowy styl życia
15/01/2021
Znane ze swoich unikatowych właściwości zdrowotnych zioła szwedzkie zwiększają swoją popularność wśród osób ...
Zdrowie
02/10/2020
Głód alkoholowy, zespół abstynencyjny, utrata kontroli, poczucie wstydu - wszystkie te objawy są znane osobom ...
Akcesoria
14/01/2021
Przygotowanie zielonej herbaty jest łatwe, ale wymaga przestrzegania pewnych zasad, żeby wyciągnąć z niej jak ...
Przepisy
24/10/2020
Niegdyś często kupowane, odpowiednio gotowane i przyprawiane stanowiły przysmak na wielu polskich stołach. Obecnie, ...