ulica
Tutaj jest miejsce na twoją reklamę

Nie zwlekaj, dowiedz się więcej jak możesz wypromować swoją firmę

pszczoła

Chrońmy Pszczoły

Kiedy zabraknie pszczół, człowiekowi pozostaną cztery lata życia!

previous arrow
next arrow

Tabletka na receptę dzień po EllaOne. Zamów ją online.

Antykoncepcja i tabletki dzień po są w Polsce tematem tabu. W wielu krajach można je dostać bez recepty, także w drogeriach lub za darmo u szkolnej pielęgniarki. W naszym kraju antykoncepcja awaryjna bez recepty funkcjonowała tylko 1,5 roku. W maju 2017 r. przywrócono obowiązkową receptę. Dzięki e-recepcie i postępie w sektorze e-zdrowia pigułkę dzień po zamówisz także przez internet. Dowiedz się, jak dostać receptę na EllaOne.

Postęp w e-służbie zdrowia i wprowadzenie e-recepty umożliwiły wielu pacjentom łatwiejszy dostęp do leków, także bez osobistej wizyty u lekarza. Również w przypadku pacjentek, które znalazły się w nagłej potrzebie, elektroniczna recepta na EllaOne lub Escapelle stwarza realną szansę na zapobieżenie niechcianej ciąży. Zgodnie z polskim prawem taki dokument wystawi każdy lekarz POZ i działający w ramach prywatnej praktyki lekarskiej (nie tylko ginekolog). Co jednak w przypadku, gdy pacjentka nie ma możliwości udania się do placówki lub z osobistych względów nie chce tego robić? Może zamówić tabletkę dzień po na receptę online na portalu specjalizującym się w e-receptach. Niektóre portale działają całodobowo, a to szczególnie ważne, gdy czas nagli.

E-recepta online jako odpowiedź na wstydliwe problemy

Każdą z kobiet może spotkać sytuacja, na którą nie była przygotowana. Pęknięta prezerwatywa podczas stosunku czy zbyt późne spożycie antykoncepcji przysparzają wystarczająco dużo powodów do zmartwień, nie wspominając już o przemocy seksualnej, której żadna z kobiet nie powinna nigdy doświadczać. Tego typu sytuacje mają jednak miejsce i w przypadku braku planów macierzyńskich wymagają natychmiastowej reakcji.

Choć możliwe jest pójście do lekarza rodzinnego i otrzymanie od niego recepty na pigułkę dzień po, często spotkanie z lekarzem i opowiadanie o intymnych kwestiach twarzą w twarz jest mocno stresującym doświadczeniem. Powodów unikania wizyty w gabinecie może być więcej: strach przed oceną lekarza, młody wiek pacjentki, chęć ukrycia się przed wścibskimi spojrzeniami ludzi w małym mieście, gdzie wszyscy się znają czy niechęć do przebywania w zatłoczonej przychodni w dobie dystansu społecznego. Rozwiązaniem mogą być e-konsultacje zakończone otrzymaniem recepty online na tabletkę dzień po na jednym z portali, np. Nasza Recepta – https://naszarecepta.pl/e-recepta/tabletka-po/. Nie dotyczy to rzecz jasna jedynie tabletki dzień po, ale wszelkich „wstydliwych dolegliwości” jak choroby dermatologiczne, grzybice okolic intymnych, zaburzenia seksualne, trądzik itp.

Co ważne, na portalu można otrzymać receptę w zaledwie kilkanaście minut (średni czas realizacji to 5-15 minut), całodobowo i niezależnie od dnia tygodnia, weekendu czy dni ustawowo wolnych od pracy.

Jak otrzymać receptę online na tabletkę po?

Wystarczy wejść na stronę portalu i wypełnić formularz online z podstawowymi danymi jak dane pacjenta, numer PESEL, dane kontaktowe. Istotne dla lekarza będą data ostatniej miesiączki i nieplanowanego stosunku oraz ostatnia wizyta u ginekologa. Aby ocenić ewentualne przeciwwskazania, należy rzetelnie wypełnić pola z przebytymi i obecnymi chorobami, uczuleniami itp. Lekarz po opłaceniu zgłoszenia zweryfikuje stan zdrowia pacjentki i jeśli nie będzie widział przeciwwskazań, wypisze receptę na pigułkę dzień po wskazaną przez pacjentkę — EllaOne lub Escapelle.

Dalszy proces niczym nie różni się już od standardowej „stacjonarnej” wizyty u lekarza. Pacjentka otrzymuje SMS-a z 4-cyfrowym kodem, który należy podać w aptece wraz z numerem PESEL.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *