Tabletka na receptę dzień po EllaOne. Zamów ją online.

Antykoncepcja i tabletki dzień po są w Polsce tematem tabu. W wielu krajach można je dostać bez recepty, także w drogeriach lub za darmo u szkolnej pielęgniarki. W naszym kraju antykoncepcja awaryjna bez recepty funkcjonowała tylko 1,5 roku. W maju 2017 r. przywrócono obowiązkową receptę. Dzięki e-recepcie i postępie w sektorze e-zdrowia pigułkę dzień po zamówisz także przez internet. Dowiedz się, jak dostać receptę na EllaOne.

Reklama

Postęp w e-służbie zdrowia i wprowadzenie e-recepty umożliwiły wielu pacjentom łatwiejszy dostęp do leków, także bez osobistej wizyty u lekarza. Również w przypadku pacjentek, które znalazły się w nagłej potrzebie, elektroniczna recepta na EllaOne lub Escapelle stwarza realną szansę na zapobieżenie niechcianej ciąży. Zgodnie z polskim prawem taki dokument wystawi każdy lekarz POZ i działający w ramach prywatnej praktyki lekarskiej (nie tylko ginekolog). Co jednak w przypadku, gdy pacjentka nie ma możliwości udania się do placówki lub z osobistych względów nie chce tego robić? Może zamówić tabletkę dzień po na receptę online na portalu specjalizującym się w e-receptach. Niektóre portale działają całodobowo, a to szczególnie ważne, gdy czas nagli.

E-recepta online jako odpowiedź na wstydliwe problemy

Każdą z kobiet może spotkać sytuacja, na którą nie była przygotowana. Pęknięta prezerwatywa podczas stosunku czy zbyt późne spożycie antykoncepcji przysparzają wystarczająco dużo powodów do zmartwień, nie wspominając już o przemocy seksualnej, której żadna z kobiet nie powinna nigdy doświadczać. Tego typu sytuacje mają jednak miejsce i w przypadku braku planów macierzyńskich wymagają natychmiastowej reakcji.

Choć możliwe jest pójście do lekarza rodzinnego i otrzymanie od niego recepty na pigułkę dzień po, często spotkanie z lekarzem i opowiadanie o intymnych kwestiach twarzą w twarz jest mocno stresującym doświadczeniem. Powodów unikania wizyty w gabinecie może być więcej: strach przed oceną lekarza, młody wiek pacjentki, chęć ukrycia się przed wścibskimi spojrzeniami ludzi w małym mieście, gdzie wszyscy się znają czy niechęć do przebywania w zatłoczonej przychodni w dobie dystansu społecznego. Rozwiązaniem mogą być e-konsultacje zakończone otrzymaniem recepty online na tabletkę dzień po na jednym z portali, np. Nasza Recepta – https://naszarecepta.pl/e-recepta/tabletka-po/. Nie dotyczy to rzecz jasna jedynie tabletki dzień po, ale wszelkich „wstydliwych dolegliwości” jak choroby dermatologiczne, grzybice okolic intymnych, zaburzenia seksualne, trądzik itp.

Co ważne, na portalu można otrzymać receptę w zaledwie kilkanaście minut (średni czas realizacji to 5-15 minut), całodobowo i niezależnie od dnia tygodnia, weekendu czy dni ustawowo wolnych od pracy.

Jak otrzymać receptę online na tabletkę po?

Wystarczy wejść na stronę portalu i wypełnić formularz online z podstawowymi danymi jak dane pacjenta, numer PESEL, dane kontaktowe. Istotne dla lekarza będą data ostatniej miesiączki i nieplanowanego stosunku oraz ostatnia wizyta u ginekologa. Aby ocenić ewentualne przeciwwskazania, należy rzetelnie wypełnić pola z przebytymi i obecnymi chorobami, uczuleniami itp. Lekarz po opłaceniu zgłoszenia zweryfikuje stan zdrowia pacjentki i jeśli nie będzie widział przeciwwskazań, wypisze receptę na pigułkę dzień po wskazaną przez pacjentkę — EllaOne lub Escapelle.

Reklama

Dalszy proces niczym nie różni się już od standardowej „stacjonarnej” wizyty u lekarza. Pacjentka otrzymuje SMS-a z 4-cyfrowym kodem, który należy podać w aptece wraz z numerem PESEL.