Kawa mielona czy rozpuszczalna która zdrowsza

Na ogół wszyscy chcemy sprawiać sobie przyjemność różnymi drobnymi rzeczami. Czasami lubimy zjeść coś smacznego lub wypić pyszną kawę w ulubionej kawiarni. Część osób bardzo lubi czuć smak porannej kawy. Kiedy wstają z łóżka robią sobie kawę ze swojego ekspresu. Jej aromat unosi się w całym domu i nie wiele osób jest w stanie się mu oprzeć. Niektóre osoby mają dylemat jaką wybrać lecz dobrze jest znaleźć swój ulubiony smak, który będzie poprawiał nam nastrój.

Kawa mielona czy rozpuszczalna która zdrowsza?

Kawa zmielona bezpośrednio z ziaren jest bardzo smaczna. Ma wyjątkowy zapach, który nie może równać się z żadnym innym. Najczęściej przygotowuje się ją w ciśnieniowych ekspresach do kawy. Warto kupić sobie ekspres, który przygotuje kawę błyskawicznie. Dzięki temu każdemu porankowi może towarzyszyć filiżanka tego pysznego trunku, nawet jeśli bardzo się śpieszymy. Część osób uważa, że kawa mielona jest dużo lepsza od rozpuszczalnej. Jest też zdrowsza. Jednak jeśli czasem napijemy się rozpuszczalnej, z pewnością może być to ciekawe urozmaicenie.

Kawa rozpuszczalna – czym słodzić

Najczęściej kawę rozpuszczalną pijemy z dodatkiem mleka. Ma wtedy lepszy smak. Jeśli chcemy ją posłodzić, możemy wykorzystać miód, zastępując tym samym szkodliwy cukier. Warto szukać dla niego alternatywy, ponieważ jest go bardzo dużo w naszej diecie. Miód nie tylko poprawi smak kawy, ale również jest źródłem wielu cennych pierwiastków. Niektórzy nie wyobrażają sobie pić kawy bez miodu. Dobrze jest ją posłodzić, ponieważ nie szkodzi wtedy naszym narządom i jest lepiej przyswajalna. Kawy nie należy pić zbyt dużo. Umiar jest wskazany.

Podziel się z innymi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *