Czy catering dietetyczny w Warszawie pomaga być eco-friendly?

Wykupienie cateringu dietetycznego daje wiele korzyści. Posiłki są dostarczane pod drzwi domu lub biura, co oznacza oszczędność czasu. Kuszące jest też zróżnicowane menu. Czy rozwiązanie to jest jednak przyjazne dla środowiska? Przeczytaj, na co warto zwrócić uwagę, szukając ekologicznego cateringu.

Reklama

Czym są diety pudełkowe?

Catering dietetyczny to nowoczesna forma żywienia, dzięki której nie musisz samodzielnie planować i gotować posiłków. Zajmują się tym za Ciebie szefowie kuchni i dietetycy zatrudnieni w danej firmie cateringowej. Potrawy zapakowane w specjalne pudełka przywożone są pod drzwi Twojego domu lub biura. Co równie ważne, dieta pudełkowa jest dostosowana do potrzeb organizmu: ma optymalną kaloryczność i może uwzględniać ograniczenia żywieniowe.

Catering dietetyczny z dostawą do domu, biura lub na uczelnię

Jedną z kwestii, na którą warto zwrócić uwagę, wybierając catering dietetyczny, jest koszt dostawy pudełek z jedzeniem. Większość firm wlicza opłatę za transport posiłków do ceny danego planu żywieniowego. Informacje na ten temat sprawdzisz między innymi na stronie internetowej danej firmy. Zanim kupisz dietę, zastanów się, jakie miejsce dostawy będzie dla Ciebie najdogodniejsze: możesz zamówić catering do domu, pracy lub na uczelnię. Opcję dokonywania zmian zakresie miejsca dostarczenia oferuje np. sprawdzony catering dietetyczny w Warszawie Wygodna Dieta

Ekologiczny catering dietetyczny w Warszawie 

Warszawskie firmy cateringowe proponują plany dietetyczne w różnych wariantach do wyboru. Możesz zdecydować się na klasyczny jadłospis niskokaloryczny, zamówić modną dietę ketogeniczną albo menu dla wegetarian. Inne opcje, które cieszą się coraz większą popularnością to catering antycellulitowy, pudełka zawierające jedzenie z niskim indeksem glikemicznym i menu bez ryb. Jeśli chorujesz na cukrzycę, wybierz catering dla diabetyków, a jeśli chcesz zbudować masę mięśniową, sprawdź wariant dla sportowców.

Różnorodność planów żywieniowych Ci imponuje, ale przed zamówieniem diety pudełkowej powstrzymuje Cię obawa, że takie rozwiązanie nie jest przyjazne dla środowiska? Niesłusznie! Pamiętaj, że korzystając z takiego cateringu, nie marnujesz jedzenia, choćby dlatego, że wielkość i kaloryczność posiłków jest dopasowana do zapotrzebowania. Ponadto redukujesz zużycie benzyny, gazu, wody czy prądu, ponieważ ograniczasz robienie zakupów spożywczych i samodzielne gotowanie.

Na co zwrócić uwagę, wybierając catering dietetyczny do domu, by być eco-firendly?

Jeśli kwestia ekologii jest dla Ciebie istotna, szukając cateringu pudełkowego dla siebie, sprawdź, jak transportowane są zamówienia. Dzięki przemyślanym trasom dostaw samochody zużywają mniej benzyny, a co za tym idzie – produkują mniej spalin. Równie ważny jest rodzaj opakowań, w jakich umieszczanie jest jedzenie: najbardziej przyjazne dla środowiska są pudełka z materiałów nadających się do recyklingu. Jeśli jesz posiłki poza domem, sprawdź również, czy do zestawów dołączane są biodegradowalne sztućce.

Reklama

Czy catering dietetyczny się opłaca? Korzyści z tego rozwiązania

Dieta pudełkowa to nie tylko oszczędność czasu, ale również korzyści dla środowiska. Zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na usługi firmy, która dba o optymalną trasę dostaw jedzenia, a posiłki pakuje do ekologicznych pudełek. Ograniczając samodzielne gotowanie, zużywasz mniej prądu, gazu i wody, a to niewątpliwie jest działaniem eco-firiendly!