Bielizna termoaktywna jest szczególnie polecana przy aktywności fizycznej. Bez względu na to, czy decydujemy się na jogę, siłownię czy na wielodniową wspinaczkę górską, bielizna firmy Berens będzie idealnym rozwiązaniem. Warto pamiętać o tym, że odzież termoaktywna nie jest przeznaczona jedynie dla osób uprawiających sporty lub miłośników wycieczek. Osoby, które pracują na świeżym powietrzu lub wykonują swoją pracę w godzinach nocnych również powinny przemyśleć zakup odpowiedniej bielizny. Taki wybór zapewni im termoizolację w nawet najzimniejsze dni.

Czym wyróżnia się bielizna termoaktywna?

Przede wszystkim posiada zdolność odprowadzania potu. Oznacza to, że wykonując ćwiczenia lub pracując fizycznie, wcale nie będziemy spoceni. Owszem, organizm będzie produkował pot, ale bielizna będzie od razu go  absorbować, a następnie odparowywać. Wiele osób myśli, że skoro bielizna pobierze pot z naszej skóry, to sama będzie cała mokra! Nic bardziej mylnego, materiał z którego jest produkowana ma zdolność parowania. Oznacza to dla nas, że ani nasze ciało ani nasza odzież, łącznie z bielizną, nie będzie mokra!

Czy bielizna termoaktywna zapewnia ciepło?

Oczywiście! W związku z procesem odparowywania potu, między bielizną a naszym ciałem powstaje delikatna powłoczka ciepła. W przypadku tradycyjnej bielizny bawełnianej odprowadzony pot osiada na tkaninie i staje się mokra. Mokra tkanina sprawia zaś, że czujemy zimno i dyskomfort. Bielizna termoaktywna natomiast pozostanie przez cały czas sucha, w wyniku czego nasze ciało nie ulegnie ochłodzeniu. W ciągu zimnych dni zapewnia doskonałą izolację ciepła, co zapewnia bezpieczeństwo przed wychłodzeniem organizmu. Jest więc nie tylko funkcjonalna, ale również zapewnia bezpieczeństwo i chroni nas przed niekorzystnymi skutkami zdrowotnymi.

Jak wygląda bielizna termoaktywna i z czego jest wykonana?

Wiele osób myśli, że pod określeniem bielizny kryją się wyłącznie ubrania zakrywające części intymne. W przypadku bielizny termoaktywnej firmy Berens jest inaczej.

Do wyboru mamy przeważnie koszulki, spodnie, kombinezony zakrywające całe ciało, bluzy oraz czapki, co zapewnia ochronę cieplną i antypotową całego ciała. Bielizna firmy Berens jest wykonana z wysokiej jakości materiałów syntetycznych oraz nie posiada niewygodnych szwów, które to zastąpiły szwy bezuciskowe. Dzięki doskonałej jakości wykonania zapewnia komfort podczas noszenia i wykonywania ćwiczeń bądź pracy fizycznej.

Bielizna dla służb mundurowych oraz wojskowych

Firma Berens specjalizuje się także w tworzeniu bielizny na potrzeby służb mundurowych i wojska. Utrzymana w stylistyce militarnej, zapewniają zarówno odpowiedni do wykonywanej funkcji wygląd jak i wysoki komfort pracy. W przypadku zamoczenia w wodzie niemal natychmiastowo schnie, co zapewnia komfort w najbardziej ekstremalnych sytuacjach i podczas ćwiczeń. Doskonała jakość wykonania to odporność i niezawodność nawet w najtrudniejszych warunkach. Podczas służby i wykonywania ćwiczeń niezwykle ważny jest przecież komfort i samopoczucie.

Czy bielizna termoaktywna ma zastosowanie także latem?

Oczywiście, że tak! Bielizna termoaktywna zapewnia ochronę przed słońcem i gorącem, zapobiega zatem przegrzaniu organizmu, a nawet udarom. Skoro bielizna firmy Berens ma niesamowitą zdolność odprowadzania potu z ciała, będzie idealnym rozwiązaniem na lato, kiedy nasza skóra poci się niemal bez przerwy. Sucha skóra w ciepłe dni to przecież najlepszy komfort podczas ćwiczeń i aktywności fizycznej!
Podziel się z innymi

Zobacz również

Jak powstaje cukier? Najczęściej używany przez nas biały cukier to czysta sacharoza. Jest to produkt ...
Szkodliwe substancje
10 czerwca 2019
Dlaczego warto jeść orzechy? Orzechy to nasiona i owoce zamknięte w twardej bądź kruchej skorupie ...
Dieta
26 września 2019
Każdy z nas ma własne, dobre i sprawdzone sposoby na spędzanie wolnego czasu. Być może lubimy ...
Przepisy
17 kwietnia 2020
Dieta
25 kwietnia 2019
Wraz z pozbyciem się nadprogramowych kilogramów lub po ciąży, zmienia się nie tylko obwód w pasie, ale i wygląd ...
Przepisy
13 kwietnia 2020
Przepis na pyszne i zdrowe danie W związku z tym, że wiosna zagościła u nas już na stałe, wiele osób chciałoby ...
Przepisy
10 kwietnia 2019
Shake proteinowy - przepisy na proste i pożywne zielone szejkiBogate w składniki odżywcze koktajle robią w ostatnim ...
Dieta
14 kwietnia 2019
Warzywa pomagają pozbyć się nadwagi. Warzywa mają mniejszą ilość kalorii, a co się z tym wiąże, pomagają w utrzymaniu ...
Zdrowy styl życia
22 kwietnia 2020
Sushi? Co to jest? Nie trzeba nikomu tłumaczyć. Intuicyjnie każdy wie z czego jest sushi i skąd pochodzi. Jednak mało ...
Dieta
17 czerwca 2019
Większość osób prawdopodobnie słyszało, że jedzenie większej ilości warzyw a mniejszej mięsa jest zdrowe. Niektórzy ...
Szkodliwe substancje
22 czerwca 2019
Dwutlenek siarki w żywności (znany jako SO2, E220) to bardzo kontrowersyjny temat. Jest konserwantem spożywczym, ale ...
Dieta
23 kwietnia 2019
Zielona herbata znana też jako zielona herbata na odchudzanie jest uprawiana i pozyskiwana od tysięcy lat ze względu ...
Przepisy
27 września 2019
Dlaczego powinniśmy uzupełniać elektrolity?Podczas wysiłku fizycznego w organizmie zachodzą naturalne procesy ...