Recepta online — dlaczego cukrzyca jest warta naszej uwagi?

W zależności od rodzaju cukrzycy, monitorowanie poziomu cukru we krwi, insulina oraz leki doustne mogą stać się dużą częścią Twojego życia. Zdrowa dieta, utrzymywanie prawidłowej wagi i regularna aktywność fizyczna są również ważnymi elementami leczenia cukrzycy. Podczas nieustannie pędzącego czasu, możemy zapomnieć o lekach, które nam się kończą. Recepta online, stanowi w tym momencie dla cukrzyków ratunek.

Reklama

Objawy cukrzycy

Stan przed cukrzycowy nie ma wyraźnych objawów. Osoby z cukrzycą typu 1 lub typu 2 mogą również nie mieć żadnych objawów – lub objawy tak łagodne, że pozostają niezauważone przez dłuższy czas. Niektórzy ludzie doświadczają symptomów cukrzycy, ważne jest, aby znać poniższe objawy:

  • zwiększone pragnienie oraz apatyt,
  • przewlekłe zmęczenie,
  • częste oddawanie moczu,
  • utrata masy ciała.

Istnieją dwa rodzaje cukrzycy

W cukrzycy typu 1 organizm po prostu nie wytwarza insuliny wymaganej do utrzymania odpowiedniego poziomu cukru we krwi. Osoby z cukrzycą typu 1 przyjmują codziennie dawkę insuliny, aby utrzymać zdrowy poziom cukru we krwi,

W cukrzycy typu 2 organizm nie wykorzystuje odpowiednio produkowanej insuliny. W przeciwieństwie do cukrzycy typu 1 cukrzycę typu 2 można opóźnić lub całkowicie jej zapobiec, zmieniając styl życia.

Dla osób, u których zdiagnozowano cukrzycę, kluczowe jest przyjmowanie odpowiednio dobranych leków przez specjalistę. Leki na cukrzycę są wydawane na podstawie recepty, przepisanej przez lekarza. Cukrzycy często borykają się ze współistniejącymi problemami zdrowotnymi, takimi jak wysokie ciśnienie krwi lub wysoki poziom cholesterolu. Wysoka waga również często jest czynnikiem w diagnozie cukrzycy typu 2.

Na co cukrzyca wpływa w naszym ciele?

Cukrzyca wpływa na cały organizm. Może prowadzić do przewlekłej choroby nerek oraz uszkodzenia nerwów. Problemy ze zdrowiem jamy ustnej i cukrzycą są również ściśle powiązane. Jej skutki mogą mieć również charakter chorób lub zaburzeń psychicznych. Osoby z cukrzycą mogą być również do trzech razy bardziej narażone na depresję.

W jaki sposób uzyskać receptę na odpowiednie leki?

Jeżeli mamy już zdiagnozowaną chorobę, wykonane odpowiednie badania oraz wszelkie wyniki pod kontrolą i od dłuższego czasu przyjmujemy tę samą dawkę leku, wtedy idealnym rozwiązaniem będzie uzyskanie recepty za pomocą konsultacji internetowej z lekarzem. Zostanie nam wtedy przepisana recepta online na odpowiednie leki.

Jak można uzyskać receptę online? Tak naprawdę nie ma w tym nic trudnego. Wystarczy umówić się na e-Wizytę u specjalisty. On, przeprowadzając z nami wywiad, konsultując nasze wyniki oraz badania, wystawi nam receptę online na potrzebne nam leki. Cały proces z tym związany, możemy dokonać, nie wychodząc z domu. Możliwość wykupienia recepty online, jest świetną opcją dla osób przyjmujących stałe leki, gdyż, dzięki temu oszczędzają sporo czasu oraz pieniędzy, a cały proces z tym związany zajmuje kilkanaście minut.

Reklama

Zabiegi na cukrzycę typu 1 i typu 2

Leczenie cukrzycy typu 1 obejmuje zastrzyki z insuliny lub użycie pompy insulinowej, częste kontrole poziomu cukru we krwi oraz kontrolowanie ilości spożywanych węglowodanów. Dla niektórych osób z cukrzycą typu 1 dobrym rozwiązaniem może być przeszczep trzustki.

Leczenie cukrzycy typu 2 polega głównie na zmianie stylu życia, monitorowaniu poziomu cukru we krwi, a także na przyjmowaniu doustnych leków przeciwcukrzycowych, insulinie lub ich połączeniu, które możemy uzyskać za pomocą recepty online.

1. Monitorowanie poziomu cukru we krwi

Dokładne monitorowanie poziom cukru we krwi, to jedyny sposób, aby upewnić się, że jego poziom pozostaje w docelowym zakresie. Osoby z cukrzycą typu 2, które nie przyjmują insuliny, zazwyczaj znacznie rzadziej sprawdzają poziom cukru we krwi.

2. Insulina

Osoby z cukrzycą typu 1 potrzebują insulinoterapii, aby przeżyć. Wiele osób z cukrzycą typu 2 lub cukrzycą ciążową wymaga również insulinoterapii. Dostępnych jest wiele rodzajów insuliny, w tym krótko działająca, szybko działająca insulina, długo działająca insulina oraz opcje pośrednie.

3. Doustne lub inne leki

Czasami Twój lekarz może przepisać również inne leki doustne lub zastrzyki. Niektóre leki na cukrzycę pomagają trzustce uwalniać więcej insuliny. Inne zapobiegają wytwarzaniu i uwalnianiu glukozy z wątroby, co oznacza, że ​​potrzebujesz mniej insuliny, aby przenieść cukier do komórek.

4. Przeszczep

U niektórych osób z cukrzycą typu 1 dobrą opcją może być przeszczep trzustki. Po udanym przeszczepie trzustki nie potrzebujesz już insulinoterapii. Przeszczepy nie zawsze się udają, a procedury z nim związane niosą ze sobą poważne ryzyko. Są zwykle zarezerwowane dla osób, u których cukrzyca nie może być kontrolowana lub tych, którzy również potrzebują przeszczepu nerki.

Reklama

Cukrzyca to choroba całkowicie zmieniająca życie. Wymaga ona starannego zarządzania poziomem cukru we krwi i zdrowego stylu życia, aby chorzy mogli sobie z nią bezpiecznie radzić. Warto w nagłych sytuacjach pamiętać o możliwościach oferowanych przez telemedycynę. Za pomocą e-wizyty, połączysz się z lekarzem, możesz go o wszystko zapytać, a dodatkowo uzyskać receptę online na leki.