Walka z trądzikiem naturalnymi sposobami

profilowe zdjęcie dziewczyny z trądzikiem na twarzy w blond włosach która walczy z trądzikiem naturalnymi sposobami

Trądzik – u niektórych osób występuje jedynie w okresie dojrzewania, w związku z rozwojem organizmu i burzą hormonów. Niestety w większości przypadków zdarza się, że problemy z trądzikiem ciągną się latami, nawet u dorosłych ludzi. Trądzik nie zniknie, jeśli nie zaczniemy leczyć jego skutków i zapobiegać objawom. Nieleczony nie minie z czasem, a dodatkowo na twarzy mogą powstać inne zmiany skórne. Powinniśmy zadbać zatem o stan naszej twarzy i pozbyć się wyprysków raz na zawsze. Czy można zrobić to w zgodzie z naturą, bez kupowania drogich produktów? Oczywiście, że tak! Walka z trądzikiem naturalnymi sposobami może być łatwa.

Reklama

Olejek z drzewa herbacianego

Naturalny olejek eteryczny, o mocnym zapachu, przypominającym las iglasty. Ma mocne działanie antybakteryjne i oczyszczające, zazwyczaj wysusza zmiany skórne, ale nie robi tego w sposób agresywny. Wysuszony pryszcz w miarę smarowania olejkiem powoli zmniejsza się, aż w końcu znika. Na dowód skuteczności – olejek jest stosowany z powodzeniem również do innych celów.

U miłośników piercingu, czyli kolczykowania, to niezawodna metoda walki z ziarniną pojawiającą się przy gojącym się przekłuciu. Jeśli olejek radzi sobie doskonale nawet z ogromną zmianą przy kolczykach – z pewnością podoła pryszczom, rozmiarowo dużo mniejszym i mniej bolesnym. Olejek herbaciany jest dostępny w każdej aptece i kosztuje około 8zł.

Walka z trądzikiem naturalnymi sposobami poprzez aloes i miód

Aloes i miód nie tyle leczą, co doskonale wspomagają leczenie trądziku naturalnymi sposobami. Stosując wysuszające preparaty przeciwtrądzikowe, przesuszamy naszą skórę twarzy. Aloes i miód są substancjami silnie nawilżającymi, działają łagodząco i przeciwzapalnie. Najbardziej poleca się stosowanie żelu aloesowego, bądź maseczki z miodu raz na kilka dni w trakcie leczenia zmian trądzikowych. Nawilżona skóra będzie lepiej przygotowana na walkę z trądzikiem. Pamiętajmy, że na wysuszonej skórze twarzy trądzik może występować ze wzmożoną częstotliwością. Należy więc dbać o nawilżenie skóry, a skóra – odwdzięczy nam się, gdyż pomożemy jej z walką z trądzikiem.

Zielona glinka

Maseczka z zielonej glinki ma działanie odkażające. Wiele produktów używanych do złuszczania naskórka działa zbyt intensywnie, dlatego np. gruboziarniste peelingi nie są polecane przy leczeniu trądziku. Działają zbyt agresywnie i mogą zaogniać objawy – jak wiadomo pryszczy nie należy wyciskać, przekłuwać ani dotykać, więc również nie powinniśmy szorować ich drobinkami. Możemy wybrać zatem gotowy peeling enzymatyczny bądź… zieloną glinkę. Glinka zielona działa jak naturalny peeling – wygładza i złuszcza skórę, działa dezynfekująco, wzmacnia skórę, przy czym działa niezwykle delikatnie i jest odpowiednia dla najbardziej wrażliwych cer. Zawiera mnóstwo -makro i mikroelementów. Glinki są do tego niezwykle tanie i wydajne! Należy pamiętać, aby nie dopuścić do zaschnięcia glinki na twarzy. Glinka powinna być cały czas mokra, więc można np. raz na kilka minut psikać twarz wodą w atomizerze, aby nie dopuścić do zaschnięcia. Wtedy działa tak, jak powinna! Pomaga w leczeniu nie tylko trądziku, ale również innych zmian skórnych, np. wyciąga wągry.

Drożdże – do picia lub na skórę!

Drożdże zawierają witaminy z grupy B oraz dużą ilość cynku. Jeżeli nasz organizm ma tych substancji zbyt mało, może to prowadzić do powstawiania zmian skórnych – m.in. trądziku.

Picie drożdży, lub nakładanie ich w formie maseczki to nic innego, jak dostarczanie organizmowi niezbędnych substancji odżywczych, zapobiegających powstawaniu nowych zmian skórnych. To najprostsza forma suplementacji. Niestety – drożdże nie smakują najlepiej – ale zawsze można kupić je w tabletkach!

Tonizowanie – walka z trądzikiem naturalnymi sposobami!

Tonik możemy wykonać sami – nie ma potrzeby podróży do drogerii czy apteki! Czemu właściwie służy tonik? Odczyn PH naszej skóry jest kwaśny. Przy kontakcie z wodą i detergentami, czyli najprościej mówiąc – przy myciu, naruszamy PH naszej skóry, przez co staje się zasadowe. Aby przywrócić skórze odpowiednie PH, zaraz po umyciu twarzy powinniśmy zastosować tonik. Można posmarować nim skórę, nakładając go na wacik lub palce, a następnie rozprowadzić po twarzy, lub psiknąć twarz produktem w atomizerze.

Reklama

Jak zatem wykonać naturalny tonik?

Możemy wybrać dowolną substancję, która jest kwaśna w smaku – bo skoro musimy przywrócić skórze jej naturalne, kwaśne PH, do tego posłuży nam jakikolwiek inny kwaśny produkt. Możemy np. zmieszać sok z cytryny z wodą i stosować go jako tonik, lub zaparzyć herbatę z hibiskusa i po wystygnięciu zmieszać go z wodą. Tak wykonany tonik jest już gotowym produktem. Oczywiście nie konserwujemy naszego domowego kosmetyku, dlatego powinniśmy raz w tygodniu wymieniać powstałą substancję. Oba te składniki: i miód, i hibiskus,są łatwo dostępne i tanie. Odpowiednie i regularne tonizowanie skóry może skutecznie ograniczyć powstawanie trądziku.