Pojedynek perkusyjny 10- latków
Nikodem vs Nandi
Tutaj jest miejsce na twoją reklamę

Nie zwlekaj, dowiedz się więcej jak możesz wypromować swoją firmę

Szybkie konsultacje lekarskie, E-Zwolnienie lekarskie (L4 lub e-ZLA)

Chrońmy Pszczoły

Kiedy zabraknie pszczół, człowiekowi pozostaną cztery lata życia!

previous arrow
next arrow
Slider

Wągry – czyli zaskórniki – powstają przede wszystkim na twarzy. Najczęściej znajdują się na nosie, brodzie i czole, czyli w miejscach, gdzie znajduje się najwięcej gruczołów wydzielających łój. Sebum jest wytwarzane przez hormony, jednak czasem się zdarza, że jego ilość jest zbyt duża, ujścia porów są zatkane martwymi komórkami naskórka, czy pory są nieprawidłowo zbudowane, wtedy sebum zostaje w nich uwięzione. Właśnie wtedy powstają zaskórniki. Istnieje wiele sposobów na pozbycie się wągrów. Jednym z nich jest wyciskanie wągrów. Jest to najszybszy i najłatwiejszy sposób, aczkolwiek warto wiedzieć, że wiąże się z ryzykiem. Co warto wiedzieć o wągrach? Jak się ich pozbyć?

Co to są wągry

Wągry, inaczej nazywane: zaskórniki lub rozszerzone pory, to zmiany skórne, które pojawiają się tam, gdzie występuje wiele gruczołów łojowych. Najczęściej występują na twarzy i obejmują tak zwaną ,,strefę T”, czyli czoło, nos i broda. Warto podkreślić, że zaskórniki mogą pojawiać się również w innych miejscach takich jak dekolt, klatka piersiowa, czy plecy. Ich występowanie to konsekwencja zbyt dużej produkcji sebum oraz nieprawidłowego złuszczania naskórka. Dochodzi do zapychania ujść mieszków włosowych, przez co powstaje nieestetyczne ślady – czyli wągry.

Jak wycisnąć wągry na twarzy

Jedną z metod pozbycia się wągrów na twarzy jest ich wyciskanie. Wiele osób się zastanawia, czy wyciskać pryszcze. Zdecydowanie jest to najmniej skomplikowany zabieg, ale jest on ryzykowny. Oprócz tego, co warto podkreślić – bardzo często okazuje się nieskuteczny. Decydując się na wyciskanie syfów, musimy sobie zdawać sprawę z tego, że możemy uszkodzić delikatną skórę buzi, przez co w miejscu, gdzie znajduje się zaskórnik, powstanie rana. Jednak co jest ważniejsze – samodzielne wyciskanie wągrów zazwyczaj nie jest zbyt dokładne i z dużym prawdopodobieństwem pozostawimy resztki wągra. W takim przypadku musimy się liczyć z tym, że powstanie ropna zmiana, która później może przemienić się w nieestetyczne przebarwienie lub nawet bliznę! Warto skorzystać z usług kosmetyczki przed wyciskaniem, jak również możesz znaleźć informacje na temat pielęgnacji w internecie.

Wpisując w wyszukiwarkę jedną z takich fraz jak wągry wyciskanie czy pryszcze wyciskanie, znajdziemy wiele treści dotyczących tego sposobu usuwania wągrów na buzi. Warto jednak zaznaczyć, że opinie lekarzy są jednoznaczne i mówią one, że nie powinniśmy tego robić, gdyż jest to działanie bez żadnego celu – możemy jedynie pogorszyć stan swojej cery.

Wągry na brodzie

Wągry występują w wielu miejscach – bardzo często także na brodzie. Zaskórniki na brodzie dzielą się na dwa rodzaje: zamknięte oraz otwarte. Jeśli chodzi o te pierwsze, to one przypominają bardzo pryszcze, natomiast te drugie to po prostu ciemne plamki na skórze. Możemy spotkać się z oba rodzajami wągrów. Warto wiedzieć, że źródło ich powstawania jest zupełnie takie samo! Zaskórniki powstają w naszych porach, co jest spowodowane zbyt dużą ilością łoju skórnego – inaczej mówiąc: sebum. W chwili, gdy dostaje się do nich pot wraz z martwym naskórkiem, powstają nieestetyczne zaskórniki. Mogą się one pojawić na każdym typie skóry.

Warto jednak podkreślić, że możemy się ustrzec przed wągrami na twarzy. Wystarczy jedynie stosować peelingi, które pomagają pozbyć się martwego naskórka. Oprócz tego powinniśmy również stosować toniki, które mają odpowiednie pH naszej skóry. Nie bez znaczenia jest również stosowanie odpowiednich żeli oczyszczających, dzięki którym zachowujemy właściwą higienę.

Wyciskanie wągrów z nosa

Wyciskanie wągrów z nosa to nie najlepszy sposób na pozbycie się nieestetycznych zmian skórnych. Zdecydowanie istnieją lepsze rozwiązanie. Jednym z nich jest przede wszystkim odpowiednia pielęgnacja skóra. Należy przestrzegać kilku zasad, aby pozbyć się wągrów z nosa. Najważniejsze jest dokładne oczyszczanie a następnie nawilżanie skóry nosa.

Kolejnym rozwiązaniem jest usówanie martwego naskórka oraz zabezpieczenie przed działaniem szkodliwych czynników z zewnątrz. To zaledwie kilka działa, które są na wagę złota! Wszystkie te procedury zapobiegają zatykaniu się ujść gruczołów łojowych ponieważ zmniejszają produkcję sebum. Odpowiednia pielęgnacja skóry to najlepsza metoda na usunięcie wągrów z nosa!

Wyciskanie zaskórników

Wydrapywanie lub wyciskanie pryszczy (zaskórników) to zdecydowanie najbardziej znana metoda polegająca na usunięciu niekorzystnych zmian na skórze. Wyciskanie krost to niestety sposób, który jest odradzany przez wielu lekarzy, ponieważ jest to metoda, która powoduje tylko pogorszenie naszej sytuacji. Wyciskać zaskórniki niestety i tak decyduje się wiele osób, co często skutkuje po prostu pojawieniem się większej ilości wągrów lub stanem zapalnym, dlatego stanowczo odradzamy tę metodę, która nie ma żadnego celu!

Jak oczyścić twarz z wągrów

Wiele osób zastanawia się, jak można oczyścić twarz z wągrów. Zdaniem wielu pozostaje tylko powszechnie znane – wyciskanie pryszczy, aczkolwiek sposobów jest znacznie więcej! Zobacz jedną z metod – znacznie lepszą niż wygniatanie pryszczy – jest nawilżanie skóry lekkimi i niekomedogennymi produktami. Oprócz tego warto stosować żele oczyszczające i matujące, jak i przyklejać specjalne plastry na wągry. Uwierz nam na słowo – to znacznie lepsze rozwiązanie niż wyduszanie pryszczy. Następnie, na co dzień poleca się przemywać buzię naturalnym lub bezalkoholowym tonikiem.

Kolejna metoda na oczyszczenie buzi z zaskórników – inna niż wyciskanie pryszczy u kosmetyczki – do zabiegu używane są maseczki i peelingi. Peelingi warto wykonywać wieczorem i trzy razy w tygodniu. Peeling usunie zrogowaciały naskórek i odblokuje ujście mieszków. Po peelingu dobrze jest nałożyć maseczkę, która oczyści naszą skórę. Jednak pamiętajmy, żeby zwrócić uwagę na jej skład, gdyż może być tak, że będzie zawierała wiele niekorzystnych substancji. W takiej sytuacji nakładanie takiej maseczki to prawie to samo co wyciskanie pryszczy z nosa – czyli bezcelowe działanie.

Jak pozbyć się głębokich wągrów

Zaskórniki zamknięte – czyli wykwity – to zmiany, które powstają na skutek zablokowania gruczołów łojowych. Wiele osób zmaga się z takim rodzajem trądziku młodzieńczego, który nazywa się zaskórnikowym. Istnieje kilka sposobów na wyciskanie pryszcza na twarzy. Podstawa to oczywiście odpowiednia pielęgnacja skóry. W przypadku głębokich wągier absolutnie nie sprawdzi się ich wyciskanie, jeśli pominiemy najważniejszy element, czyli pielęgnacje. Aby móc skutecznie usunąć wągry, powinniśmy zakupić właściwe produkty, kosmetyki. Do wyciskania pryszczy najlepiej używać dermokosmetyków, co wynika nawet z reklam. Zaleca się również korzystanie z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych, czego celem jest ograniczenie nadmiernej produkcji łoju, używane są do tego specjalne urządzenia.

Ten rodzaj zaskórników pojawia się przede wszystkim u osób zmagającym się z trądzikiem zaskórnikowym. Wiele z nich zastanawia się, jak wyciskać wągry, ale trzeba tutaj zaznaczyć, że nie jest to najskuteczniejszy sposób pozbycia się zaskórników. Oprócz tego warto podkreślić, że takie zmiany skórne występują u osób w każdym wieku – nie tyko u nastolatków! Aby móc pozbyć się zaskórników zamkniętych, należy zadbać o szczególną dbałość o skórę. Warto też wiedzieć, że ten rodzaj trądziku nie wymaga leczenia farmakologicznego – wystarczą preparaty o działaniu miejscowym lub zabiegi kosmetyczne.

Zobacz również

Uroda i pielęgnacja ciała
10/10/2020
Wiele osób zastanawia się jak łatwo i szybko pozbyć się pryszcza podskórnego, który nagle pojawił się na twarzy. ...
Zabiegi
24/01/2021
Chirurgią plastyczną określa się nic innego, jak dziedzinę medycyny, która zajmuje się zarówno rekonstrukcją ...
Suplementy
29/09/2020
Pokrzywa zwyczajna czy może jednak niezwykła? Ta popularna roślina uznawana jest za chwast kojarzący się zwykle z ...
Zdrowie
02/11/2020
Padaczka alkoholowa to jedno z powikłań zespołu abstynencyjnego. Jest to choroba, która objawia się drgawkami. ...
Zdrowie
03/08/2020
Medycyna pracy - charakterystyka. Medycyna pracy charakteryzuje się badaniem oraz monitorowaniem zdrowia wszystkich ...
Przepisy
02/05/2019
Chcesz zadbać o swoje zdrowie oraz zdrowo się odżywiać? Chcesz dostarczyć swojemu organizmowi istną bombę witaminową? ...
Zdrowie
20/02/2021
Z problemami jamy ustnej zmaga się wiele osób. Nieumiejętnie prowadzona higiena jamy ustnej lub jej brak powoduje ...
Zdrowy styl życia
15/10/2019
Poniedziałkowy poranek... dzwoni budzik, wierzę, że zarówno jak i ja, ty także słyszysz jego dźwięk. Stoisz stopami ...
Zdrowie
27/01/2021
Świerzbem może zarazić się każdy bez względu na wiek, pozycję czy styl życia. Najlepiej więc jak najszybciej pozbyć ...
Uroda i pielęgnacja ciała
08/12/2020
Przeszczep włosów jest coraz częściej wykonywanym zabiegiem. Problemy związane z łysieniem doskwierają coraz młodszym ...
Zdrowie
09/09/2020
Zapewne wielu z Was hucznie świętowało własne urodziny, imieniny bądź podczas weekendu postanowiliście po prostu ...
Zdrowy styl życia
07/09/2019
Każda gospodyni domowa chcąc zrobić dobre wrażenie na gościach oraz urozmaicić domowe przekąski zabierze się za ...