Chrońmy Pszczoły

Kiedy zabraknie pszczół, człowiekowi pozostaną cztery lata życia!

Tutaj jest miejsce na twoją reklamę

Nie zwlekaj, dowiedz się więcej jak możesz wypromować swoją firmę

previous arrow
next arrow
Slider

Osobie chorej, która ma problemy z poruszaniem się, bądź jest niezdolna do samodzielnego funkcjonowania, może pomóc łóżko rehabilitacyjne. Jest to wsparcie i ułatwienie w wielu przypadkach. Pomagają nie tylko osobie chorej, ale także opiekunowi. Osoby otyłe mogą również liczyć na wsparcie ze strony sprzętu. Specjalnie zaprojektowane i wzmocnione łóżka umożliwiają długoterminową opiekę. Sprzęt medyczny dla osób z większą wagą jest ogromnym wsparciem w codziennym funkcjonowaniu. Dzięki łóżkom rehabilitacyjnym odciążamy kręgosłup opiekuna, ułatwiamy kąpiel, przemieszczanie się i higienę. Dobrze dobrane łóżko zapewnia większy komfort oraz bezpieczeństwo pacjenta. Ale jak dobrze dobrać łóżko? Na co zwrócić uwagę? Na początek warto wybrać łóżko, które wyprodukowane zostało z najlepszej jakości komponentów przez firmę, która specjalizuje się w sprzęcie medycznym. Tutaj na uwagę zasługuje firma ELBUR. W swojej ofercie posiada ona łóżka o wzmocnionej konstrukcji, dzięki czemu dostosowane jest ono do dużych obciążeń.

Są to modele PB XX4 oraz PB X4. Wybierając łóżko należy zwrócić jeszcze uwagę na maksymalny udźwig. Większość łóżek przystosowana jest do pacjentów o wadze do 135 kg. Wzmocnione łóżko dla chorego pozwoli na korzystanie z niego przez osoby ważące nawet 300 kg. Kolejną rzeczą jest wybór łóżka, które będzie sterowane pilotem. Pilot reguluje wysokość łóżka oraz nachylenie. Aby odpowiednio dobrać łóżko, należy zwrócić uwagę na parametry wpływające na wygodę osób chorych i ich opiekunów. Tutaj warto wziąć pod uwagę, na ile segmentów jest podzielone leże oraz czy jest możliwość blokady poszczególnych pozycji. Oczywiście wysokość leża także powinna być regulowana. Dodatkowe barierki ochronne są kolejnym atutem funkcjonalnego łóżka.

Zakres regulacji segmentu oparcia znacznie podwyższa komfort chorego, dlatego jest to istotny parametr każdego łóżka medycznego. Łóżka dla osób otyłych nie tylko powinny być przystosowane do większej wagi, ale także powinny mieć większą powierzchnię. Większa szerokość spowoduje maksymalną wygodę podczas opieki nad chorym. Istotną kwestią jest nie tylko waga pacjenta, ale także jego wzrost. Dlatego możliwość przedłużenia leża jest bardzo dużym atutem. Jeszcze jeden istotny element to regulacja wysokości. Standard to zakres od 40 do 80 cm. Osoby niższe powinny wybrać łóżko, które ułatwi pacjentowi wygodne wstawanie i wchodzenie na łóżko. Tutaj zastosowanie obniżonej regulacji wysokości w zakresie od 23 do 63 cm sprawdzi się najlepiej. Są to najważniejsze parametry, które ułatwią w bardzo dużym stopniu opiekę nad chorym, a samemu pacjentowi zapewnią najwyższy komfort w trakcie choroby. Odpowiednio dobrane łóżko spowoduje także większą samodzielność w funkcjonowaniu.


ELBUR wiodący producent łóżek rehabilitacyjnych w Polsce i zagranicą

Łóżko rehabilitacyjne przede wszystkim powinno być wygodne oraz spełniać swoją rolę podczas opieki nad chorym. Wybierając łóżko mamy na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo pacjenta oraz opiekuna. ELBUR jest wiodącym polskim producentem łóżek rehabilitacyjnych na rynek krajowy oraz zagraniczny. Wyspecjalizowana kadra pracownicza oraz długoletnie doświadczenie w produkcji pozwoliło na stworzenie łóżek, które spełniają najwyższe standardy.

ELBUR to nie tylko łóżka, ale także szafki, stoliki oraz inne meble użytkowe, które zostały dopasowane i przystosowane do pracy w opiece nad chorymi. Najważniejsze jest zawsze zadowolenie klienta, dlatego łóżka rehabilitacyjne skonstruowane są w taki sposób, aby ułatwić funkcjonowanie podczas niedogodności spowodowanych chorobą. ELBUR w swojej ofercie posiada łóżka dla osób chorych z większą masą ciała, dzięki wzmocnionym profilom oraz siłownikom. Łóżka swoim wyglądem nie przypominają łóżek szpitalnych. Zostały skonstruowane tak, aby wpasować się w każde pomieszczenie.

Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej jest możliwość dopasowania łóżka do każdego wnętrza. Jest to element bardzo istotny, gdyż zarówno pacjent jak i jego rodzina czują większy komfort. Jeśli szukacie sprawdzonego, bezpiecznego, funkcjonalnego, a przede wszystkim wygodnego łóżka to wybierzcie sprawdzonego producenta. Tylko takie łóżko sprawi, że okres choroby będzie łatwiejszy dla obu stron.

Łóżka dla osób otyłych – wygoda i funkcjonalność

Osoba chora spędza większość czasu leżąc. Łóżko dla chorego powinno odpowiadać potrzebom i nie może prowadzić do żadnych powikłań. Łóżka dla osób otyłych skonstruowane zostały tak, aby zapobiec powstawaniu odleżyn. Łóżka takie są stabilne, posiadają elektryczną regulację wysokości oraz zmianę płaszczyzny leżenia. Są to bardzo istotne czynniki, które wspomagają codzienne czynności takie jak higiena czy spożywanie posiłków. Pilot pozwala, aby pacjent sam ustawiał sobie odpowiednią pozycję, co odciąża kręgosłup opiekuna.

Elektryczne sterowanie łóżkiem jest niezwykle pomocne w wielu sytuacjach. Pozwala przede wszystkim w znacznym stopniu na ułatwienie pracy osobie, która opiekuje się chorym. Kółka przy łóżkach rehabilitacyjnych pomagają łatwiej przestawić łóżko bez potrzeby angażowania siły fizycznej. Posiadają one hamulce, które zabezpieczają przed niekontrolowanym odjechaniem łóżka. Dodatkowym atutem łóżek są barierki ochronne, które chronią przed przypadkowym osunięciem się z łóżka. Akcesoria takie jak wysięgnik z trójkątem pozwoli na łatwiejsze podnoszenie się. Szafki i stoliki ułatwią dostęp do podstawowych rzeczy oraz sprawią, że jedzenie posiłków lub czytanie będzie wygodne i bezproblemowe. Najważniejsze jest dobro i bezpieczeństwo pacjenta, dlatego wybór odpowiedniego łóżka jest tak istotny. Powinno ono przede wszystkim spełniać wszystkie potrzeby chorego, który powinien skupić się na leczeniu i szybkim powrocie do zdrowia. Łóżka rehabilitacyjne znajdują zastosowanie w prywatnych domach, a także w wyspecjalizowanych placówkach medycznych czy szpitalnych.

Podziel się z innymi

Zobacz również

Przepisy
24 października 2020
Niegdyś często kupowane, odpowiednio gotowane i przyprawiane stanowiły przysmak na wielu polskich stołach. Obecnie, ...
Szkodliwe substancje
10 listopada 2020
Coraz częściej słyszymy o wodzie utlenionej, jej właściwości doceniane stają się przez lekarzy, stomatologów oraz ...
Zdrowie
12 listopada 2020
Zapalenie przyczepu rozcięgna podeszwowego, czyli ostroga piętowa, to dolegliwość, która związana jest z wieloma ...
Uroda i pielęgnacja ciała
20 listopada 2020
Wbrew pozorom trądzik to zmora nie tylko wieku nastoletniego. Coraz częściej pojawia się on u osób, które czas ...
Dieta
8 listopada 2020
Przynajmniej raz w roku każdy z nas powinien wybrać się do lekarza aby wykonać badanie krwi. Najczęściej podczas tego ...
Zdrowie
5 listopada 2020
Dolegliwości jamy ustnej pojawiają się bardzo często, a zmian może być naprawdę sporo. Co więcej mają przeróżne ...
Przepisy
13 kwietnia 2020
Przepis na pyszne i zdrowe danie W związku z tym, że wiosna zagościła u nas już na stałe, wiele osób chciałoby ...
Akcesoria
20 maja 2019
Zakup sprzętu sportowego to zawsze jakaś inwestycja. Podejmujemy ją chętnie, wiedząc że wykładając pewną kwotę ...
Zdrowy styl życia
24 września 2020
Na całym świecie żyje około 25 tys. gatunków pszczół, w Polsce natomiast jest ich niespełna 500 gatunków. Jak wszyscy ...
Uroda i pielęgnacja ciała
11 października 2020
Maść nagietkowa to znany już od czasów starożytnych uniwersalny środek leczniczy, stosowany przez medyków ...
Zdrowie
12 września 2019
Jak pomóc osobie w depresji? Choroby i zaburzenia psychiczne staja się coraz poważniejszym problemem w dzisiejszych ...
Przepisy
12 kwietnia 2019
Przepis na domowe batony proteinowe Ciasteczka proteinowe - kojarzą się ze słodyczami, które wszyscy tak bardzo ...