Chrońmy Pszczoły

Kiedy zabraknie pszczół, człowiekowi pozostaną cztery lata życia!

Tutaj jest miejsce na twoją reklamę

Nie zwlekaj, dowiedz się więcej jak możesz wypromować swoją firmę

previous arrow
next arrow
Slider

Głód alkoholowy, zespół abstynencyjny, utrata kontroli, poczucie wstydu – wszystkie te objawy są znane osobom cierpiącym na chorobę alkoholową. Istotą alkoholizmu jest znaczne pogorszenie zdrowia. Zwykle uzależnienie trwa latami i zaburza cały organizm, a także psychikę człowieka. Niestety, dla dużej ilości osób, alkoholizm wciąż kojarzy się ze słabością bądź wstydem. Alkoholizm to choroba, jak każda inna, która ma swój początek, przebieg oraz zakończenie. Nałogowiec potrzebuje pomocy oraz wsparcia bez względu na stopień schorzenia.

Jak przebiega leczenie alkoholizmu?

Alkoholizm to zaburzenie, wymagające kompleksowego leczenia, które obejmuje detoks alkoholowy, terapię, zabieg wszycia esperalu, a co najważniejsze – samozaparcie alkoholika. Choroba ta ma różny charakter. Często pacjenci odczuwają nie tylko fizyczną potrzebę spożywania alkoholu, ale także psychiczną. Właśnie dlatego działanie wszywki alkoholowej będzie miało silniejszy efekt w połączeniu z psychoterapią. Leczenie alkoholika zaczyna się w momencie uświadomienia sobie problemu oraz zapisania się do kliniki na implantację wszywki. Działanie esperalu (disulfiramu) polega na zniechęcaniu pacjenta do picia alkoholu ze względu na skutki uboczne, które się pojawiają w momencie jego spożycia.

Jakie są skutki uboczne picia z zaszytym esperalem w Krakowie?

Wszywka działa na zasadzie zaburzania metabolizmu alkoholu w organizmie. Esperal hamuje działanie enzymu – dehydrogenazy aldehydowej, przez co utrudnia utlenianie aldehydu octowego do kwasu octowego. Kumulujący się w organizmie aldehyd octowy powoduje objawy zatrucia alkoholem.

Skutki uboczne podczas spożywania alkoholu:

 • nudności, wymioty, bóle brzucha,

 • duszności,

 • zaczerwienienie twarzy,

 • tachykardia (przyspieszenie rytmu serca),

 • zawroty głowy,

 • utrata przytomności,

 • zawał serca.

Objawy te mogą się utrzymywać od 10 minut do kilku godzin. Ich stopień nasilenia natomiast zależy od ilości spożytego alkoholu oraz indywidualnej tolerancji organizmu każdej osoby uzależnionej.

Zalecenia dla każdego pacjenta po wszyciu esperalu

Podczas walki z nałogiem należy stosować się do zaleceń lekarza. Działanie leku esperal jest skuteczne tylko, gdy pacjent chce się wyleczyć oraz ufa chirurgowi, który przeprowadza zabieg. Z tego powodu w czasie działania disulfiramu, czyli przez 8 do 12 miesięcy, obowiązuje bezwzględny zakaz picia alkoholu oraz innych produktów, które go zawierają, czyli np.:

 • czekolady i ciasta z alkoholem,

 • piwo bezalkoholowe,

 • syropy przeciwkaszlowe,

 • płyny do płukania jamy ustnej,

 • ocet (również pod postacią przetworów np. ogórki kiszone, grzyby itp.)

Do momentu zdjęcia szwów, czyli przez ok. 14 dni obowiązuje zakaz kąpieli w stojącej wodzie (basen, wanna, zbiorniki wodne). Do mycia się najlepiej używać szarego mydła. Zaraz po kąpieli ranę trzeba delikatnie osuszyć, najlepiej jednorazowym ręcznikiem papierowym.

Wszywka alkoholowa Esperal Kraków – gdzie wykonać zabieg

Zabieg wszycia esperalu w Krakowie przeprowadzają profesjonalni chirurdzy po podaniu znieczulenia miejscowego. Czas przebywania pacjenta w gabinecie u lekarza to około 30 minut. Kraków oferuje dużo możliwości walki z alkoholizmem, dlatego wszywka dostępna jest w kilkunastu przychodniach. Niektóre gabinety zapisują na wizyty nawet przez 7 dni w tygodniu.

Więcej informacji o możliwych zabiegach oraz godzinach otwarcia przychodni leczenia alkoholizmu wszywką w Krakowie można sprawdzić na: esperal24h.pl.

Ze względu na istotność zachowania sterylnych warunków podczas zabiegu oraz całkowitą dyskrecję zaleca się wybrać centrum medyczne zamiast wizyty domowej. Dzięki temu cena esperalu w Krakowie jest niższa, a implantacja wszywki bezpieczniejsza.

Implantacja wszywki alkoholowej – przeciwwskazania

Mimo że zastosowanie wszywki jest bardzo popularnym sposobem na walkę z alkoholem, istnieje szereg ograniczeń, które eliminują możliwość zwalczenia choroby alkoholowej w ten sposób. Stan nietrzeźwości lub spożywanie preparatów, zawierających etanol przed wizytą u lekarza spowoduje brak możliwości implantacji tabletek w tym dniu. W trosce o zdrowie pacjenta obowiązkowe jest również zachowania całkowitej abstynencji co najmniej przez 24 godziny. Nie możemy wykonać zabiegu w przypadku uczulenie pacjenta na lek disulfiram. Niewydolność serca, nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienia serca oraz ciąża to także przeciwwskazania uniemożliwiające implantację esperalu.

Artykuł przygotowany przy współpracy z lekarzem Piotrem Floriańskim.

Podziel się z innymi

Zobacz również

Dieta
24/09/2020
Nabiał to doskonale znany nam produkt. Od wielu lat, nieprzerwanie gości on w diecie niemal każdego z nas. Jego smak ...
Dieta
28/11/2020
Dolegliwości ze strony układu pokarmowego towarzyszą coraz większej ilości osób. Krępujące bulgotanie w brzuchu, ...
Zdrowie
16/11/2020
Może wydawać się wręcz niewiarygodne, że w ogromnej dyni największą wartość posiadają jej małe pestki. A jednak - to ...
Dieta
17/06/2019
Większość osób prawdopodobnie słyszało, że jedzenie większej ilości warzyw a mniejszej mięsa jest zdrowe. Niektórzy ...
Akcesoria
20/05/2019
Zakup sprzętu sportowego to zawsze jakaś inwestycja. Podejmujemy ją chętnie, wiedząc że wykładając pewną kwotę ...
Uroda i pielęgnacja ciała
22/06/2020
Peeling z kawy przepis dla każdego! Każda kobieta wie, że dobrze przygotowany peeling to podstawa pielęgnacji ciała. ...
Przepisy
06/04/2020
Ryba powinna gościć na każdym domowym stole minimum raz w tygodniu. Mają one pozytywny wpływ na dobrobyt rodziny, ...
Przepisy
27/10/2020
Może masz ochotę na lekkie, szybkie, pyszne a do tego zdrowe śniadanie? Świetnie się składa jeśli twoja odpowiedź ...
Zdrowie
04/05/2020
Chętnie w okresie jesieni czy zimy parzymy różnorodne zioła, robiły to też nasze babcie, mamy a nawet prababcie. ...
Uroda i pielęgnacja ciała
27/04/2020
Piękne dłonie są wizytówką każdej kobiety, a ładne naturalne paznokcie mają zdrową, mocną i lśniącą płytkę. W ...
Dieta
14/04/2019
Warzywa pomagają pozbyć się nadwagi. Warzywa mają mniejszą ilość kalorii, a co się z tym wiąże, pomagają w utrzymaniu ...
Uroda i pielęgnacja ciała
14/11/2020
Na rynku możemy znaleźć wiele produktów, które polecane są osobom zmagającym się z trądzikiem. Różnego rodzaju kremy, ...