Chrońmy Pszczoły

Kiedy zabraknie pszczół, człowiekowi pozostaną cztery lata życia!

Tutaj jest miejsce na twoją reklamę

Nie zwlekaj, dowiedz się więcej jak możesz wypromować swoją firmę

previous arrow
next arrow
Slider

Głód alkoholowy, zespół abstynencyjny, utrata kontroli, poczucie wstydu – wszystkie te objawy są znane osobom cierpiącym na chorobę alkoholową. Istotą alkoholizmu jest znaczne pogorszenie zdrowia. Zwykle uzależnienie trwa latami i zaburza cały organizm, a także psychikę człowieka. Niestety, dla dużej ilości osób, alkoholizm wciąż kojarzy się ze słabością bądź wstydem. Alkoholizm to choroba, jak każda inna, która ma swój początek, przebieg oraz zakończenie. Nałogowiec potrzebuje pomocy oraz wsparcia bez względu na stopień schorzenia.

Jak przebiega leczenie alkoholizmu?

Alkoholizm to zaburzenie, wymagające kompleksowego leczenia, które obejmuje detoks alkoholowy, terapię, zabieg wszycia esperalu, a co najważniejsze – samozaparcie alkoholika. Choroba ta ma różny charakter. Często pacjenci odczuwają nie tylko fizyczną potrzebę spożywania alkoholu, ale także psychiczną. Właśnie dlatego działanie wszywki alkoholowej będzie miało silniejszy efekt w połączeniu z psychoterapią. Leczenie alkoholika zaczyna się w momencie uświadomienia sobie problemu oraz zapisania się do kliniki na implantację wszywki. Działanie esperalu (disulfiramu) polega na zniechęcaniu pacjenta do picia alkoholu ze względu na skutki uboczne, które się pojawiają w momencie jego spożycia.

Jakie są skutki uboczne picia z zaszytym esperalem w Krakowie?

Wszywka działa na zasadzie zaburzania metabolizmu alkoholu w organizmie. Esperal hamuje działanie enzymu – dehydrogenazy aldehydowej, przez co utrudnia utlenianie aldehydu octowego do kwasu octowego. Kumulujący się w organizmie aldehyd octowy powoduje objawy zatrucia alkoholem.

Skutki uboczne podczas spożywania alkoholu:

 • nudności, wymioty, bóle brzucha,

 • duszności,

 • zaczerwienienie twarzy,

 • tachykardia (przyspieszenie rytmu serca),

 • zawroty głowy,

 • utrata przytomności,

 • zawał serca.

Objawy te mogą się utrzymywać od 10 minut do kilku godzin. Ich stopień nasilenia natomiast zależy od ilości spożytego alkoholu oraz indywidualnej tolerancji organizmu każdej osoby uzależnionej.

Zalecenia dla każdego pacjenta po wszyciu esperalu

Podczas walki z nałogiem należy stosować się do zaleceń lekarza. Działanie leku esperal jest skuteczne tylko, gdy pacjent chce się wyleczyć oraz ufa chirurgowi, który przeprowadza zabieg. Z tego powodu w czasie działania disulfiramu, czyli przez 8 do 12 miesięcy, obowiązuje bezwzględny zakaz picia alkoholu oraz innych produktów, które go zawierają, czyli np.:

 • czekolady i ciasta z alkoholem,

 • piwo bezalkoholowe,

 • syropy przeciwkaszlowe,

 • płyny do płukania jamy ustnej,

 • ocet (również pod postacią przetworów np. ogórki kiszone, grzyby itp.)

Do momentu zdjęcia szwów, czyli przez ok. 14 dni obowiązuje zakaz kąpieli w stojącej wodzie (basen, wanna, zbiorniki wodne). Do mycia się najlepiej używać szarego mydła. Zaraz po kąpieli ranę trzeba delikatnie osuszyć, najlepiej jednorazowym ręcznikiem papierowym.

Wszywka alkoholowa Esperal Kraków – gdzie wykonać zabieg

Zabieg wszycia esperalu w Krakowie przeprowadzają profesjonalni chirurdzy po podaniu znieczulenia miejscowego. Czas przebywania pacjenta w gabinecie u lekarza to około 30 minut. Kraków oferuje dużo możliwości walki z alkoholizmem, dlatego wszywka dostępna jest w kilkunastu przychodniach. Niektóre gabinety zapisują na wizyty nawet przez 7 dni w tygodniu.

Więcej informacji o możliwych zabiegach oraz godzinach otwarcia przychodni leczenia alkoholizmu wszywką w Krakowie można sprawdzić na: esperal24h.pl.

Ze względu na istotność zachowania sterylnych warunków podczas zabiegu oraz całkowitą dyskrecję zaleca się wybrać centrum medyczne zamiast wizyty domowej. Dzięki temu cena esperalu w Krakowie jest niższa, a implantacja wszywki bezpieczniejsza.

Implantacja wszywki alkoholowej – przeciwwskazania

Mimo że zastosowanie wszywki jest bardzo popularnym sposobem na walkę z alkoholem, istnieje szereg ograniczeń, które eliminują możliwość zwalczenia choroby alkoholowej w ten sposób. Stan nietrzeźwości lub spożywanie preparatów, zawierających etanol przed wizytą u lekarza spowoduje brak możliwości implantacji tabletek w tym dniu. W trosce o zdrowie pacjenta obowiązkowe jest również zachowania całkowitej abstynencji co najmniej przez 24 godziny. Nie możemy wykonać zabiegu w przypadku uczulenie pacjenta na lek disulfiram. Niewydolność serca, nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienia serca oraz ciąża to także przeciwwskazania uniemożliwiające implantację esperalu.

Artykuł przygotowany przy współpracy z lekarzem Piotrem Floriańskim.

Podziel się z innymi

Zobacz również

Dieta
19 czerwca 2019
Dieta i zdrowe odżywianie to kwestie, które stały się bardzo popularne dla nas wszystkich. W obecnych czasach ...
Dieta
14 kwietnia 2019
Warzywa pomagają pozbyć się nadwagi. Warzywa mają mniejszą ilość kalorii, a co się z tym wiąże, pomagają w utrzymaniu ...
Szkodliwe substancje
10 czerwca 2019
Jak powstaje cukier?Najczęściej używany przez nas biały cukier to czysta sacharoza. Jest to produkt spożywczy, ...
Suplementy
1 czerwca 2019
Wielu z nas używa przeglądarki internetowej aby uzyskać więcej informacji na temat odżywek białkowych i wybrać ...
Zdrowy styl życia
28 kwietnia 2019
Zdrowie jest najważniejsze - zadbaj o nie! Zdrowy styl życia to nie tylko zdrowe jedzenie, dbanie o swój wygląd ...
Uroda i pielęgnacja ciała
30 sierpnia 2019
Co to jest masaż ciążowy?Masaż ciążowy to typ masażu specjalnie dostosowany do potrzeb kobiet w ciąży. Głębokie ...
Dieta
25 kwietnia 2019
Każdy z nas pragnie podobać się nie tylko sobie, ale także innym. Niestety nie wszyscy mogą pochwalić się szczupłą ...
Suplementy
29 kwietnia 2019
Różnorodność środków, takich jak suplementy wspomagające odchudzanie dostępnych na rynku wciąż rośnie. Można więc bez ...
Uroda i pielęgnacja ciała
12 września 2020
Atrakcyjne, zadbane stopy to upragniony widok zwłaszcza latem, gdy decydujemy się na odkryte obuwie. Zarówno jeżeli ...
Akcesoria
15 lipca 2019
Bielizna termoaktywna jest szczególnie polecana przy aktywności fizycznej. Bez względu na to, czy decydujemy się na ...
Uroda i pielęgnacja ciała
10 kwietnia 2020
Jak pozbyć się wody z organizmu przy pomocy ziół? Wiele osób boryka się z problemem, jakim jest nadmiar wody w ...
Przepisy
2 maja 2019
Chcesz zadbać o swoje zdrowie oraz zdrowo się odżywiać? Chcesz dostarczyć swojemu organizmowi istną bombę witaminową? ...