Fotele masujące

Fotele masujące cieszą się rosnącym zainteresowaniem na polskim rynku. Duża konkurencja producentów foteli, sprawia, że ich ceny z roku na rok są coraz bardziej przystępne. Urządzenia przez długi czas uważane za luksus dla wybranych zaczynają trafiać do zwykłych konsumentów.

Zapotrzebowanie na fotele z masażem wynika nie tylko z chęci poczucia się jak w ekskluzywnym hotelowym SPA. Współczesne uwarunkowania, konieczność pracy przy komputerze, spędzanie ogromnej ilości czasu w niewygodnej pozycji bardzo negatywnie wpływa na stan kręgosłupa. Dziś niemal każdy narzeka na bóle pleców, lędźwi czy karku. W takiej sytuacji posiadanie fotela zapewniającego relaksujący masaż staje się niezwykle pożądane.

Reklama

Jaki fotel do masażu wybrać

Wybór właściwego fotela masującego jest kwestią indywidualną. Wszystko zależy od tego, jakie mamy wobec niego oczekiwania. Producenci oferują tysiące modeli różniących się między sobą wielkością, funkcjonalnością i zakresem masażu.

Jedną z podstawowych kwestii, którą należy rozstrzygnąć, jest to czy fotel jest nam potrzebny do zwykłej relaksacji, czy też radzenia sobie z problemami zdrowotnymi i kontuzjami. W tym drugim przypadku zalecane są specjalistyczne fotele, dostosowane do danego schorzenia. Ich wybór najlepiej skonsultować z fizjoterapeutą. Ceny takich urządzeń będą zdecydowanie wyższe niż w przypadku zwykłych foteli z masażem.

Masaż pleców to podstawowa funkcja fotela masującego

Wybierając fotel masujący i zastanawiając się nad użytecznością jego funkcji, najwięcej uwagi powinniśmy poświęcić masażowi pleców. Poszczególne modele różnią się między sobą siłą nacisku, intensywnością i technikami masażu. Zwróć uwagę na przykład na fotele z funkcją L-shape, które swoim zakresem sięgają aż do ud i pośladków. Zaawansowane fotele wyposażone są w system 3D, który umożliwia dopasowanie się do kształtu kręgosłupa i bardziej zindywidualizowany masaż.

Fotele oferują rozmaity zakres programów, różniących się czasem i intensywnością masażu. Przed zakupem zapoznaj się z ilością programów, aby mieć pewność, że fotel zapewni ci oczekiwany relaks i odprężenie.

Rozbudowane fotele z masażem

Decydując się przeznaczyć większą kwotę na zakup fotela masującego, możesz pozyskać urządzenie o rozszerzonym zakresie działania. Rozbudowane fotele, oprócz standardowego masażu pleców, oferują masaż ramion i nóg.

Takie fotele wyposażone są często w funkcję masażu poduszkami powietrznymi. Umiejscowione przy łydkach, stopach i przedramionach poprawiają krążenie i rozluźniają mięśnie.

Oprócz aspektów związanych z masażem bardziej rozbudowane fotele oferują cały zakres dodatkowych funkcjonalności. Mowa o takich elementach jak podgrzewanie fotela, możliwość odtwarzania muzyki przez łączność Bluetooth czy dedykowana aplikacja umożliwiająca sterowanie programami fotela przy użyciu smartfona. Przed zakupem zastanów się jakich funkcji rzeczywiście potrzebujesz. Może się okazać, że całkowicie niepotrzebne dodatki znacząco zawyżają koszt zakupu fotela.

Rozmiar, kolor i wykonanie fotela

Decydując się na zakup fotela, musisz się upewnić, że konkretny model będzie do ciebie dobrze dopasowany. Osoby bardzo wysokie powinny się upewnić czy w fotelu będzie im wygodnie i czy ramiona masujące dotrą do wszystkich części pleców.

Fotel masujący to w dalszym ciągu mebel, dlatego powinien dobrze wyglądać i pasować do wnętrza. Wybierz kolor, który najlepiej pasuje do twoich estetycznych upodobań. Zwracaj uwagę na jakość wykonania urządzenia. Nie warto poświęcać jakości dla ceny. Szczególnie że źle wykonywany masaż może tylko zaszkodzić. Dobry jakościowo produkt nie tylko zapewni lepszy masaż, ale i dłużej nam posłuży.

Reklama

Fotel wliczysz w koszta firmy

Niektóre firmy zdają sobie sprawę, że od dobrego samopoczucia pracowników zależy ich efektywność. Dlatego fotel z masażem staje się coraz częstszym elementem wyposażenia biura. Pracownicy mogą z niego korzystać w czasie przerw w pracy. Kilka minut masażu przyniesie im ulgę i zredukuje poziom stresu.

Fotel do masażu do firmy, to wydatek, który szybko się zwróci. Zrelaksowani pracownicy będą zdecydowanie lepiej wykonywać swoją pracę. Dodatkowo taki fotel możesz wliczyć w koszta swojej firmy.