Jak urządzić gabinet masażu?

Gabinety masażu cieszą się w ostatnich latach dużą popularnością. Z tego względu coraz więcej osób decyduje się na ich otwarcie. Aby przygotować gabinet na przyjęcie pierwszych pacjentów, trzeba go odpowiednio wyposażyć. Zatem, jak urządzić gabinet masażu, aby był komfortowy dla pacjentów i umożliwiał prawidłowe wykonywanie usług? Odpowiedź znajdziesz w dalszej części artykułu.

Reklama

Jak urządzić gabinet do masażu? Praktyczne porady

Gabinety masażu nieustannie zyskują na popularności. Siedzący tryb życia i mała ilość ruchu powodują, że sporo osób cierpi na różnorodne dolegliwości układu kostno-mięśniowego. Dzięki masażowi mogą one skutecznie się pozbyć bólu i napięć, a dodatkowo poprawić swoje samopoczucie w nieinwazyjny sposób. Zatem, jeśli posiadasz odpowiednie kwalifikacje i chcesz założyć swój własny biznes, powinieneś rozważyć otwarcie gabinetu masażu. Jego wyposażenie jest stosunkowo proste i z pewnością nie obciąży nadmiernie Twojego budżetu. Zatem, jak urządzić gabinet do masażu? Przede wszystkim powinieneś zainwestować w:

  • Stół do masażu – czyli najważniejszy element gabinetu. Podczas jego wyboru weź pod uwagę wymiary, nośność i materiały wykonania. Jeśli metraż Twojego gabinetu jest niewielki, wybierz stół składany. Zastanów się także czy wolisz model z konstrukcją drewnianą, czy może metalową. Pierwszy z nich należy odpowiednio przechowywać, gdyż nie może być narażony na działanie wilgoci ani duże zmiany temperatur. Nie oznacza to jednak, że jest on mniej wytrzymały i trwały, niż model metalowy. Podczas wyboru stołu do masażu należy również zwrócić uwagę na materiał wykonania tapicerki. Najbardziej polecane są modele z tapicerką ze skóry ekologicznej. Wynika to z faktu, iż są łatwe do utrzymania w czystości, wygodne i bezpieczne.
  • Schodek jednostopniowy – ułatwia on pacjentom zejście ze stołu do masażu i dba o ich bezpieczeństwo.
  • Meble do przechowywania środków do masażu – dzięki nim w gabinecie będzie porządek, a olejki i inne preparaty będą odpowiednio zabezpieczone przed działaniem światła. Podczas zakupu mebli warto zwrócić uwagę na materiał ich wykonania i pojemność. Najlepiej wybrać solidne wyposażenie, łatwe do czyszczenia.
  • Parawany – dzięki nim pacjent będzie mógł swobodnie przygotować się do masażu. Wysokiej jakości parawany medyczne, idealne do gabinetu masażu znajdziesz na stronie: https://www.ronomed.com.pl/meble-medyczne/category/parawany-medyczne.html. W sklepie RONOMED dostępne są parawany wysokiej jakości w różnych wariantach, wśród których z pewnością znajdziesz idealny model do swojego gabinetu.

Dodatkowe wyposażenie do gabinetu masażu – co warto kupić?

Gdy już wiesz, jak wyposażyć gabinet masażu w podstawowe, niezbędne meble, czas dowiedzieć się, co warto do niego dokupić, aby wyróżnić się na tle konkurencji. Przede wszystkim warto zainwestować w wysokiej jakości fotel do masażu. Mebel ten umożliwia regulowanie wysokości i kątów pochylenia podnóżka oraz oparcia. Ponadto znaczna część foteli do masażu posiada specjalny otwór na twarz, dzięki któremu klient może wygodnie ułożyć się w czasie wykonania masażu. Podczas wyboru tego rodzaju fotela, warto zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami względem jego obsługą, gdyż na rynku dostępne są różnorodne modele z mechanizmami hydraulicznymi, elektrycznymi oraz ręcznymi.

Reklama

Dodatkowo swój gabinet możesz wyposażyć w krzesło do masażu, umożliwiające komfortowe wykonanie masażu ramion czy szyi. Jest to mebel o bardzo lekkiej konstrukcji, który w każdej chwili można przetransportować. Najczęściej wyposażony jest w stelaż z aluminium bądź drewna. Zwykle jest łatwy do złożenia i dostępny w zestawie ze specjalną torbą do transportu. Cieszy się ogromną popularnością zarówno w stacjonarnych gabinetach masażu, jak i wśród mobilnych masażystów. Podczas zakupu krzesła do masażu warto zwrócić uwagę na jego materiały i jakość wykonania. Jeśli chcesz, aby posłużyło Ci przez lata, sięgnij po nieco droższy model, wyprodukowany z porządnych tworzyw.