Depilacja laserowa – jak wybrać najlepszy depilator?

Idealnie gładka skóra to marzenie wielu osób. Aby osiągnąć wymarzony efekt, konieczny jest zabieg depilacji całego ciała lub usuwania włosków z niektórych jego części – nóg, rąk czy twarzy. Rozwiązaniem, które do niedawna stosowane było tylko w profesjonalnych salonach kosmetycznych, a obecnie dostępne jest dla każdego, to depilacja laserowa. Depilacja laserem to najwygodniejszy sposób na pozbycie się włosków z różnych partii ciała. Sam depilator laserowy jest urządzeniem w pełni bezpiecznym, poza tym, inaczej niż depilator ipl, nie działa na większych fragmentach skóry, ale usuwa precyzyjnie cebulkę włosa w bardzo małym obszarze. Jak używać depilatora laserowego i dlaczego warto go kupić?

Reklama

Jak działa depilator laserowy?

Laserowy depilator działa poprzez wysłanie wiązki światła o ściśle określonej długości fali na pojedyncze cebulki włosów, powodując wchłonięcie przez nie energii i w konsekwencji ich zniszczenie. Mimo iż depilatory laserowe powodują chwilowe rozgrzanie się cebulek, jest to zabieg całkowicie bezpieczny. Domowe depilatory laserowe oddziałują jedynie na cebulki, nie naruszając w żaden sposób struktury skóry. Aby osiągnąć maksymalną skuteczność, zabieg depilacji laserowej powinien być powtórzony kilka razy. Tylko wtedy mamy gwarancję, iż usuwanie włosków było skuteczne, a zabieg usuwania owłosienia będziemy musieli powtórzyć dopiero za kilkanaście miesięcy. Depilatory laserowe nie posiadają żadnych lamp, które mogłyby ulec wyeksploatowaniu, nie jest więc potrzeba kosztowna wymiana części – raz zakupiony depilator laserowy będzie służył bardzo długi czas.

Depilatory laserowe – dlaczego ważna jest regulacja mocy?

Jaki depilator laserowy wybrać, by być usatysfakcjonowanym z jego działania? Bardzo istotny jest odpowiedni dobór mocy działania do naszych preferencji, a także możliwość jej regulacji. Depilacja laserowa jest niestety zabiegiem nieco bolesnym i odpowiednie ustawienie mocy pozwoli na zmniejszenie odczuwania bólu. Poza tym niektóre partie ciała są nieco bardziej wrażliwe na ból, więc depilacja miejsc intymnych oraz okolic bikini wymagać będzie mniejszej mocy, by zabieg nie wywoływał nadmiernego cierpienia. Planując zakup depilatora laserowego, powinniśmy mieć na uwadze, naszą karnację. Laser reaguje na melaninę, która jest powodem ciemnego koloru naszej skóry. Dlatego osoby mocno opalone nie powinny stosować tych urządzeń do depilacji twarzy oraz innych części ciała, które narażone były na promieniowanie słoneczne.

Zasilanie depilatora laserowego – jakie będzie najlepsze?

Depilator może być zasilany na dwa sposoby – przewodowo lub bezprzewodowo. Każda z tych metod ma swoje zalety, dlatego warto przed zakupem zastanowić się, który typ zasilania ułatwi nam depilację laserową w domu. Depilator laserowy domowy zasilany przewodem gwarantuje stałość zasilania energią, jednak jego używanie ograniczone jest długością przewodu. Z kolei urządzenie posiadające wbudowany akumulator daje znacznie większą swobodę ruchu, jednak istnieje niebezpieczeństwo, iż w kluczowym momencie bateria może się rozładować. Jaki depilator kupić? Powinniśmy zadecydować sami, jednak pamiętajmy, iż dostępne są również urządzenia z zasilaniem kombinowanym – posiadając zarówno przewód, jak i akumulator.

Reklama

Depilacja laserowa – jaki depilator wybrać?

Do stosowania depilacji laserowej powinniśmy wybrać urządzenie, które zapewni nam komfortowy zabieg i osiągnięcie satysfakcjonującego efektu. Jak jednak wybrać najlepszy depilator? Z pomocą przychodzi ranking depilatorów laserowych, w którym znajdują się modele, które cieszą się najlepszą opinią wśród użytkowników. Zarówno depilator laserowy IPL, jak i depilator laserowy Braun czy depilator laserowy Babyliss mają grono zadowolonych posiadaczy, a sugerując się ich opiniami i ocenami, możemy wybrać z szerokiej gamy produktów te, z którego posiadania będziemy zadowoleni.