Dietetyk online – kiedy warto się do niego zgłosić?

Dietetyka to rodzaj nauki medycznej, która coraz częściej przenosi się z gabinetów stacjonarnych do internetu. Aby dobrać odpowiednie leczenie i sposób odżywiania, dietetyk nie musi bowiem widzieć pacjenta osobiście ani badać go w sposób bezpośredni. Często wystarczy odpowiednio przeprowadzony wywiad i wyniki badań krwi. Kto może skorzystać z usług dietetyka online?

Dietetyk może pomóc nie tylko osobom, które chcą zgubić nadprogramowe kilogramy. Wizyta u dietetyka jest też zalecana pacjentom, którzy pragną w bezpieczny sposób zwiększyć masę ciała, zbudować masę mięśniową, zadbać o zdrową i różnorodną dietę lub wspomóc leczenie różnego rodzaju schorzeń czy zaburzeń, na przykład związanych z gospodarką węglowodanową. Dla wszystkich takich osób świetnym rozwiązaniem może być dietetyk online!

Reklama

Teleporada dietetyczna – doskonała alternatywa dla wizyty w gabinecie dietetyka

W czasach, gdy niemal wszystko można już załatwić przez internet, łącznie z receptami czy zwolnieniami lekarskimi, formą leczenia coraz chętniej wybieraną przez pacjentów jest także dietetyk online. Połączenie telefoniczne czy audiowizualne z dietetykiem doskonale zastępuje bowiem wizytę w stacjonarnym gabinecie dietetycznym. Pod warunkiem że pacjent potrafi samodzielnie się zważyć i zmierzyć obwody różnych części ciała, taka współpraca z dietetykiem online może przyjąć zarówno formę jednorazowej konsultacji, jak i stałej opieki dietetycznej.

Kto może skorzystać z usług dietetyka online?

Wizyta u dietetyka online jest rozwiązaniem polecanym szczególnie osobom, które chcą poprawić swój sposób odżywiania – zarówno w celu schudnięcia, jak i przytycia czy polepszenia stanu zdrowia. Jak może przebiegać taka wizyta przez internet?

Redukcja masy ciała

Osoby z nadwagą czy otyłością mogą, a wręcz powinny, zgłosić się do dietetyka w celu ustalenia odpowiedniego sposobu odżywiania. Podczas wizyty dietetycznej online dietetyk przeprowadzi dokładny wywiad z pacjentem, ustalając jego nawyki żywieniowe, obliczając BMI oraz poziom przemiany materii, a w razie potrzeby skieruje go także na dodatkowe badania krwi. Wszystkie te dane pozwolą ustalić dzienną kaloryczność oraz ułożyć smaczną i zdrową dietę.

Kwestie zdrowotne

Odpowiednio dobrana dieta odgrywa także niesamowicie istotną rolę w trakcie leczenia różnego rodzaju schorzeń czy zaburzeń, takich jak na przykład cukrzyca, insulinooporność, nadciśnienie tętnicze czy problemy z tarczycą. Dietetyk, dysponując wynikami badań lub wskazówkami od lekarzy specjalistów, dobiera sposób żywienia wspomagający leczenie tego typu chorób. Do dietetyka online mogą się zgłosić także kobiety w ciąży (np. z cukrzycą ciążową) lub pary starające się o dziecko. Dobrze ułożona dieta może być ogromną pomocą w tego typu okolicznościach.

Zdrowszy styl życia

Dietetyk online pomaga także osobom, które chcą po prostu zadbać o lepsze zdrowie, a nie mają pomysłu na smaczną i urozmaiconą dietę, dostarczającą wszelkich składników odżywczych.