Jak dłużej wytrzymać podczas seksu?

Zastanawiasz się, czy w łóżku nie kończysz za szybko? Twoja partnerka wydaje się nie być do końca usatysfakcjonowana? Wypróbuj skuteczne sposoby na dłuższą i silniejszą erekcję! Najpierw jednak sprawdź, czy zmagasz się z problemem przedwczesnego wytrysku, czy po prostu masz wobec siebie (zbyt?) wysokie wymagania.

Reklama

Przedwczesny wytrysk, czy jednak nie?

Wbrew pozorom przedwczesny wytrysk nie jest problemem wyłącznie młodych, niedoświadczonych mężczyzn. Z różnych powodów przytrafia się panom w różnym wieku. To jedno z najczęściej występujących zaburzeń seksualnych. O przedwczesnym wytrysku mówimy, gdy ejakulacja następuje wbrew woli mężczyzny – zanim jego partnerka osiągnie satysfakcję seksualną. Bardzo ważna jest przy tym kwestia woli. Sam fakt, iż kobieta w trakcie stosunku nie doświadcza orgazmu, nie stanowi jeszcze przesłanki do stwierdzenie przedwczesnego wytrysku. Z problemem tym mamy do czynienia, jeśli mężczyzna nie jest w stanie zapanować nad zbyt szybką ejakulacją.

Okazuje się, iż bardzo wielu mężczyzn wcale nie ma przedwczesnego wytrysku – narzucają sobie zbyt wysokie, nierealistyczne wymagania. Warto pamiętać, iż według różnych badań średnia długość stosunku to 5,4 minuty. Seksuolodzy natomiast uznają, że optymalnym czasem trwania penetracji jest 7-13 minut. Jeśli więc seks cię satysfakcjonuje, a partnerka również jest z niego zadowolona, nie ma co na siłę szukać sposobów na jego przedłużenie.

Jak dłużej wytrzymać podczas seksu

Jeśli mimo wszystko czujesz, że twoje zbliżenia trwają zbyt krótko, wypróbuj kilka sprawdzonych sposobów na ich wydłużenie.

Trenuj mięśnie Kegla. To bardzo prosty trening – wystarczy na kilka sekund napiąć mięśnie, którymi hamujesz strumień moczu. Powtórz ćwiczenie kilkadziesiąt razy w ciągu dnia. Możesz to robić w dowolnym momencie – postronne osoby nie zauważą, że właśnie trenujesz! Mięśnie Kegla pomagają lepiej kontrolować wytrysk. Czym lepiej są wytrenowane, tym dłużej wytrzymasz podczas seksu.

Użyj prezerwatywy. Jeśli do tej pory stosowaliście inne zabezpieczenia, wypróbujcie prezerwatywę. Lateks zmniejsza męskie doznania, za to pozwala wytrzymać nawet 3 razy dłużej. Jeśli sama gumka nie wystarcza, wybierz produkt z żelem znieczulającym. Słabsze doznania zrekompensuje orgazm – silniejszy i intensywniejszy, gdy seks trwa dłużej niż 2 minuty!

Reklama

Wykorzystaj technikę trzech palców. Poproś partnerkę, by zareagowała, gdy poczuje, że zaraz skończysz. Tuż przed orgazmem należy ucisnąć trzema palcami miejsce pomiędzy nasadą penisa a odbytem. Metoda ta z dużym prawdopodobieństwem wydłuży stosunek nawet o kilka minut.

Nie bój się seksu. Najgorsze, co może zrobić mężczyzna zmagający się z przedwczesnym wytryskiem, to unikanie współżycia. Regularny seks pomaga lepiej panować nad podnieceniem i reakcjami własnego ciała. Jeśli masz jakieś obawy lub coś w waszej intymności cię stresuje, porozmawiaj o tym z partnerką. Wspólnie łatwiej będzie wam znaleźć skuteczne rozwiązania. Więcej informacji na stronie https://viagra.edu.pl/kamagra.html

Zaburzenia seksualne nie zawsze dają się wyleczyć „domowymi” sposobami. Jeśli czujesz, że pomimo prób nie masz kontroli nad swoim ciałem, powiedz o tym problemie lekarzowi. Być może będzie trzeba zastosować jakieś środki farmakologiczne lub specjalne ćwiczenia. Jeśli jednak chcesz mieć udane życie seksualne, nie poddawaj się i szukaj sposobów na jego poprawienie!