Jak ograniczyć objawy alergiczne w nocy?

Alergie to częsta przypadłość, z którą mierzy się wiele osób. Mogą to być zarówno uczulenia skórne, jak i wziewne. Ich pojawienie się wynika z tego, że układ odpornościowy reaguje na obecność roztoczy i innych drobnoustrojów, jakby stanowiły dla niego rzeczywiste zagrożenie. Tego rodzaju przypadłości są bardzo uciążliwe, dlatego warto zastanowić się, w jaki sposób można uniknąć ich męczących skutków. Jednym ze sposobów jest pościel antyalergiczna.

Reklama

Co można zrobić, aby ograniczyć objawy alergii?

Radzenia sobie z dolegliwościami o podłożu alergicznym to wielokierunkowe działanie. Wśród dostępnych metod znajduje się, zakup odpowiedniej pościeli. W sprzedaży znajdują się zarówno kołdry antyalergiczne, jak i poduszki antyalergiczne. Są one wykonane z materiałów syntetycznych, na których alergeny rozmnażają się znacznie wolniej, niż przeciętnie. W składzie takich produktów często znajduje się również bambus. To doskonały, naturalny dodatek, który ma nie tylko właściwości hipoalergiczne, ale także antybateryjne (może zatrzymywać nawet do 100 procent drobnoustrojów). Warto wspomnieć, że wycinka bambusa nie zagraża naturalnej homeostazie, ponieważ jest to surowiec, który w przeciwieństwie do drzew, ma zdolność szybkiego odrastania.

Certyfikat OEKO-TEX Standard 100 to specjalne oznaczenie, które możesz znaleźć na naszych syntetycznych poduszkach. Oznacza on, że te konkretne produkty zostały przebadane na obecność 100 najbardziej szkodliwych substancji, które mogą negatywnie wpływać na zdrowie ludzi. Są wśród nich między innymi pestycydy i właśnie popularne alergeny. Nie musisz się zatem obawiać, że w składzie takiej poduszki znajduje się jakaś uczulająca lub toksyczna substancja. Poduszki antyalergiczne łóżkoholicy to idealna opcja, jeśli szukasz elementów pościeli, które nie uczulają.

Aby całkowicie wyeliminować ze swojego życia objawy alergii, trzeba również pamiętać o tym, że pościel hipoalergiczną należy odpowiednio często prać. Najlepiej, żeby temperatura wody nie przekraczała 40 stopni. Lepiej jednak ograniczyć się tylko do prania i nie prać, nie prasować i nie wybielać takich produktów.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając pościel?

Wybierając dla siebie odpowiednią pościel antyalergiczną, na pewno trzeba zwrócić także uwagę na te elementy, które są istotne także przy wybieraniu zwykłych modeli prześcieradeł, kołder i poduszek. Kołdry antyalergiczne na stronie łóżkoholicy.pl mogą być przeznaczone na różne pory roku (lato, zimę lub mieć charakter uniwersalny), warto więc wziąć to pod uwagę.

Reklama

Drugim ważnym elementem jest design. Warto wyposażyć się w poszewki, które będą korespondowały z wyglądem otoczenia. Jasne barwy są polecane, jako najlepsze do sypialni, pozwalają one bowiem na  wyciszenie się po całym dniu pracy i wprawienie się w stan relaksu. Klienci decydują się jednak często także na wzorzystą pościel lub zaprojektowaną w nieoczywistych kolorach. Jeśli chodzi o wybór odpowiedniej pościeli do sypialni, tak naprawdę nie ma jednej bezwzględnie obowiązującej reguły. Liczy się przede wszystkim wyobraźnia.