Pojedynek perkusyjny 10- latków
Nikodem vs Nandi
Tutaj jest miejsce na twoją reklamę

Nie zwlekaj, dowiedz się więcej jak możesz wypromować swoją firmę

Szybkie konsultacje lekarskie, E-Zwolnienie lekarskie (L4 lub e-ZLA)

Chrońmy Pszczoły

Kiedy zabraknie pszczół, człowiekowi pozostaną cztery lata życia!

previous arrow
next arrow
Slider

Czym są męty w oku?

Kiedy widzisz w polu widzenia po raz pierwszy przemieszczające się punkciki czy też tak zwane męty, to możesz się bardzo zaniepokoić, a nawet się przestraszyć. Męty w ciele szklistym to tak naprawdę naturalne zjawisko. Musimy jednak wiedzieć, że niekiedy mogą wskazywać na problemy współistniejące, o których powinniśmy porozmawiać z dobrym specjalistą. Są one niewielkimi oraz nieregularnymi kształtami, które się poruszają powoli w naszym polu widzenia. Męty w ciele szklistym przybierają bardzo często postać: pasm nitek, drobnych ciemnych plamek, włókienek, punkcików czy też fragmentów pajęczyn. Pamiętajmy, że męty w oku nie są złudzeniem optycznym. Są to bardzo drobne organiczne resztki, które są zawieszone w szklistym ciele. Czasem męty przed oczami poruszające się, rzucają na naszą siatkówkę cień. Jest to dla nas zauważalne.

Dlaczego męty się pojawiają?

Przyczyn tak naprawdę może być naprawdę sporo. Najczęściej jednak przyczyny związane są z wiekiem, zmiany które bezpośrednio zachodzą w szklistym ciele. Podczas starzenia się narządu wzroku dochodzi do zwyrodnienia szklistego ciała i ulega ono upłynnieniu. Wówczas zaczyna się zapadać oraz także oddzielać od wnętrza naszej gałki ocznej, podczas gdy w części pozostałej żelu zaczynają się tworzyć spore grudki.

Męty ciałka szklistego również mogą się pojawiać, gdy szkliste ciało oddziela się od samej powierzchni siatkówki. Stymulacja rogówki podczas procesu tego powoduje pojawienie się w naszym oku błysków. W momencie oddzielania się ciała od tarczy wzrokowego nerwu dojść może do pojawienia się mętów tymczasowo w kształcie pierścieni. Czasami podczas tego odwarstwiania ciałko także pociąga za sobą siatkówkę. Samo odwarstwianie siatkówki prowadzi do krwotoku szklistego ciała. Objawem są rozproszone drobne plamki. Wymaga to interwencji specjalisty.

Męty ciała szklistego pojawiają się z reguły na skutek takich wydarzeń jak stany zapalne i krwawienie w oku czy też problemy związane z naczyniami krwionośnymi. Męty w oczach są także niewielkimi drobinkami białek oraz także innej organicznej materii, które utknęły bezpośrednio w oku podczas rozwoju naszego narządu wzroku w okresie płodowego życia.

Kiedy powinniśmy się zgłosić do specjalisty?

W większości wypadków męty w oku oraz błyski wymagają udania się do lekarza. Szczególnie powinniśmy być zaniepokojeni w momencie, gdy pojawiają się nagle. Są one często oznaką odwarstwienia się siatkówki, która to prowadzić może do całkowitej ślepoty.

Podczas badań okulistycznych należy specjalistę zawsze informować o wszelkich zmianach w widzeniu oraz także problemach z oczami. Obojętnie czy im towarzyszą męty w oku czy też nie. Są one czasami widoczne tylko i wyłącznie podczas badania wzroku, gdy znajdują się bardzo blisko siatkówki.

Jak się leczy paprochy w oku?

Okazuje się, że w znacznej większości wypadków paprochy przed oczami nie wymagają leczenia. Chociaż przyzwyczajenie się do nich jednak zabiera troszkę czasu oraz może być dla wielu osób bardzo frustrujące. Po upływie pewnego czasu ciało szkliste w oku można zacząć całkowicie ignorować. Jeśli jednak zmętnienie oka jest bardzo dużego rozmiaru czy też muszki przed oczami są liczne, to wizyta u lekarza jest koniecznością. Lekarz wówczas zleci nam zabieg chirurgiczny czy też zabieg laserowy, aby móc usunąć spore paprochy czy też męty w oku w młodym wieku.

Męty w oku leczenie laserem

Leczenie laserowe oczu polega na niczym innym jak na rozbiciu resztek materii, które znajdują się bezpośrednio w ciele szklistym. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że takie leczenie jest terapią eksperymentalną. Nie jest ona zbyt powszechna. Leczenie to u jednych przynosi sporą poprawę. Niestety u innych nie przynosi żadnych skutków. Zaloguj się na forum, gdzie znajdziesz rozbudowany temat jakim jest odklejenie ciałka szklistego skutki. Po przeczytaniu tego będziesz znacznie bardziej przekonany do leczenia swojej choroby. Wykonajmy zabieg oka u specjalisty, ponieważ laser źle skierowany może znacznie uszkodzić siatkówkę. Usuwania nie powierzajmy byle komu. Po wykonanym zabiegu pozostanie nam tylko powiedzieć „dziękuję i pozdrawiam”.

Chirurgiczne zabiegi oczu

Popularniejszy bez wątpienia jest zabieg chirurgiczny oczu. Jest to już zabieg operacyjny, w którym lekarz usuwa ciałko szkliste w oku. Ma to miejsce poprzez niewielkie nacięcie oraz następnie wypełnienie odpowiednią substancją. Dzięki temu zachodzi proces naturalny tworzenia się całkiem nowego szklistego ciałka, które zastępuje stopniowo wypełniacz. Wszystkie informacje zostaną nam przekazane przez okulistę. Warto także poznać domowe sposoby leczenia oczu, aby nitki w oku były już przeszłością. W końcu nasze zdrowie jest dla nas najważniejsze.

Jak pozbyć się muszek przed oczami?

Oczywiście, zanim zapiszemy się do lekarza oraz, zanim uzyskamy termin wizyty minie troszkę czasu. Niestety okulista nie pomoże nam od razu. My z kolei wciąż mamy problem. W związku z tym warto poszukać możliwości jego rozwiązania przynajmniej w małym stopniu. Szukaj informacji w sieci, ale jedynie na sprawdzonych stronach. Można zadać również pytania lekarzom i oczekiwać odpowiedzi. Obejdzie się bez zakładania konta. Pytanie – jak się pozbyć muszek przed oczami jest niezmiernie popularne w sieci. W Internecie znajdziemy ciekawy film na ten temat.

Na pewno spotkamy się z użyciem wody utlenionej. Woda utleniona na męty w oku potrafi naprawdę zadziałać. Na pewno nam nie zaszkodzi. Jeśli chodzi o doustne leczenie, to warto postawić na rutinoscorbin na męty. Są to tabletki, które są dostępne w każdej aptece, oczywiście bez konieczności posiadania recepty. W aptece (także bez recepty) są dostępne krople do oczu na mroczki. Jak widać na załączonym obrazku masz sporo możliwości, aby pozbyć się mętów ciała szklistego.
Musimy wiedzieć, że choroby oczu mogą być naprawdę poważne. Czasem bolą nas ciągle oczy, a my nic z tym nie robimy. Jest to nieodpowiedzialne zachowanie. Nie ignorujmy mętów. Oczy to bardzo wrażliwe części naszego organizmu. Nie traktujmy ich jako sprawy drugorzędnej. Oczy są ważne. Tak samo jak nasze zdrowie jest niezmiernie ważne. Pamiętaj, że masz jedno zdrowie. Musisz o nie dbać i chodzić regularnie do okulisty oraz innych specjalistów. Masz szerokie pole do popisu i jesteś automatycznie na wygranej pozycji.

Zobacz również

Akcesoria
26/10/2020
Miód to naturalny produkt, którego nie może zabraknąć w naszym odżywaniu. Jest bardzo pomocny w leczeniu wszelkiego ...
Akcesoria
15/07/2019
Bielizna termoaktywna jest szczególnie polecana przy aktywności fizycznej. Bez względu na to, czy decydujemy się na ...
Akcesoria
11/01/2021
W dzisiejszym świecie, wielu ludzi brakuje czasu nawet na podstawowe chodzenie po zakupy. Wszystko przez to, że jako ...
Przepisy
03/10/2019
Coraz chętniej wybierany shake oxy z żurawiny W ostatnim czasie bardzo popularny stał się shake oxy z żurawiny. Coraz ...
Przepisy
08/06/2020
Moda na pesto pietruszkowe dotarła do Polski aż znad morza Śródziemnego. Zastanawiacie się dlaczego akurat stamtąd? ...
Przepisy
01/04/2020
Każdy z nas z pewnością słyszał niejednokrotnie o fantastycznych zdrowotnych właściwościach ogórków. Jak potwierdzają ...
Zdrowie
14/12/2020
Utrudniający życie ból w odcinku lędźwiowym, który promieniuje do przedniej części uda, pośladów oraz łydki jest ...
Zioła
08/05/2020
Polip szyjki macicy utworzony jest z komórek nabłonka oraz tkanek, które wyściełają jamę i kanał szyjki macicy. ...
Uroda i pielęgnacja ciała
12/09/2020
Atrakcyjne, zadbane stopy to upragniony widok zwłaszcza latem, gdy decydujemy się na odkryte obuwie. Zarówno jeżeli ...
Dieta
26/09/2019
Dlaczego warto jeść orzechy? Orzechy to nasiona i owoce zamknięte w twardej bądź kruchej skorupie bądź łupinie. ...
Dieta
24/09/2020
Nabiał to doskonale znany nam produkt. Od wielu lat, nieprzerwanie gości on w diecie niemal każdego z nas. Jego smak ...
Uroda i pielęgnacja ciała
04/07/2019
Trądzik - u niektórych osób występuje jedynie w okresie dojrzewania, w związku z rozwojem organizmu i burzą hormonów. ...