Tutaj jest miejsce na twoją reklamę
Nie zwlekaj, dowiedz się więcej jak możesz wypromować swoją firmę
Nie zwlekaj, dowiedz się więcej jak możesz wypromować swoją firmę
Szybkie konsultacje lekarskie, E-Zwolnienie lekarskie (L4 lub e-ZLA)
Kiedy zabraknie pszczół, człowiekowi pozostaną cztery lata życia!
Dlaczego nadciśnienie jest tak powszechne? Nadciśnienie jest aktualnie jedną z najpowszechniejszych chorób. Wiąże się to ze zmianami w naszym stylu życia. Przez wieki musieliśmy być w dobrej kondycji, żeby móc przeżyć, aktualnie prowadzimy siedzący tryb życia, do czego nasze ciała nie są przystosowane. Powoduje to wiele różnych chorób w tym nadciśnienie tętnicze. Wiele osób poddaje się terapii, w której stosuje się leki hipotensyjne, jednak w pewnym stopniu można je zastąpić ziołami.
Jemiołę znamy jako krzew, który rośnie na drzewach, niewielu zna jego zastosowanie prozdrowotne. Główne działania jemioły to zwiększenie częstotliwości skurczów serca i rozszerzenie naczyń krwionośnych, skutkuje to zmniejszeniem ciśnienia krwi. Jemioła jest szeroko znana jako jedno z najlepszych ziół na nadciśnienie. Preparaty z jemioły stosowane są także przy leczeniu zaburzeń rytmu serca, a także podczas walki z miażdżycą. Ponadto substancja ta działa moczopędnie, dzięki czemu pozwala pozbyć się nadmiaru sodu z ciała. Nadmiar związków sodu wpływa na wzrost ciśnienia tętniczego. Zmniejszając ich ilość w swoim ciele, możesz skutecznie walczyć z objawami choroby.
Ziele jemioły można spożywać jako napar. Do szklanki wsyp łyżkę rozdrobnionego ziela i odstaw na 30 minut. Taki roztwór pij 3 razy dziennie po 1/3 szklanki. Napar ten obniża ciśnienie krwi, łagodzi nadpobudliwość i rozdrażnienie w okresie miesiączek. Pamiętajmy, że ma skutki moczopędne, więc podczas kuracji tym ziołem nie zapominajmy o odpowiednim nawadnianiu się. Sprawdź także apteki, można tam znaleźć wiele produktów bazujących na jemiole.
To aktualnie zapomniane ziele posiada wiele różnych właściwości. Przede wszystkim pomaga podczas leczenia nadciśnienia tętniczego, biegunek, a także leczenia rozstroju żołądka. Dodatkowo posiada działania przeciwskurczowe, przeciwzapalne, uspokajające. Jest skuteczne także jako lek na zapalenie skóry i grzybicę. Innym zastosowaniem ruty jest łagodzenie ran po ukąszeniach owadów i węży. Ruta ma wpływ także na zwierzęta. Zaskakujące jest wykorzystanie tego ziela jako lek na wszy, a także inne pasożyty. Liście tego naturalnego leku znane są także jako przyprawa, używane w trakcie marynowania warzyw zwiększają ich naturalny aromat.
Owoce głogu znalazły głównie zastosowanie w leczeniu nadciśnienia. Regularnie spożywany poprawia pracę serca i krążenie krwi. Ekstrakt z tego zioła przyczynia się do obniżenia cholesterolu całkowitego. Jest także bardzo dobrym źródłem antyoksydantów w tym głównie związki flawonoidowe. Bardzo skuteczne w walce z wolnymi rodnikami są wyciągi z tego zioła. W swoim składzie zawiera wiele substancji kluczowych dla naszego organizmu. Główne działanie znajduje w trakcie leczenia nadciśnienia. Pozytywnie wpływa także na układ odpornościowy, ma podobne właściwości do leków probiotycznych. Świetnie wpływa także na stan nerek i działa rozkurczowo podczas miesiączek. Dzięki swojemu składowi jest z najbardziej pożytecznych leków podczas walki przeciwko nadciśnieniu.
Głóg jako lek na nadciśnienie tętnicze jest spożywany w postaci naparu. Potrzebna jest jedna łyżeczka tego zioła na szklankę ciepłej wody. Taki preparat z głogu należy pić 2 razy dziennie. Kwiaty tej rośliny znalazły użytek w medycynie chińskiej, gdzie są spożywane jako wyciąg na problemy trawienne, a także w przypadku zaburzeń krążenia. Zwiększa elastyczność naczyń krwionośnych, co dobrze działa na ciśnienie. Głóg także przydaje się w kuchni! Ze względu kwaśnego smaku, często jest składnikiem kwaśnych cukierków.
Najczęściej w aptekach możemy go znaleźć w formie tabletek lub kropli. Znany jest także w połączeniu z alkoholem jako nalewka. Taka forma wpływa na obniżenie ciśnienia krwi i dobrze zastępuje przyjmowanie leków. Pamiętajcie o spytaniu lekarza, czy kuracja z tego zioła może zastąpić leki, które spożywacie. Nie zapomnijcie o opiece lekarskiej, ponieważ nadciśnienie jest bardzo niespodziewaną chorobą, która może szybko zaatakować z zaskoczenia i uszkodzić nasz układ krwionośny.
Mniszek Lekarski jest rośliną często spotykaną w całej Polsce. Możecie go znać pod postacią mlecza lub dmuchawca. Jest wykorzystywany dosłownie wszędzie w medycynie, w kuchni, a nawet w naszych łazienkach.
Właściwości lecznicze tej rośliny były wykorzystywane już w starożytności. Innymi nazwami, pod jakimi możemy znać to zioło, są: lwie serce, gęsia stopa i lisi ogon. Jest szeroko wykorzystywany w aktualnej medycynie jako składnik mieszanek sercowych, uspokajających i moczopędnych.
Samodzielnie możecie wykonać napar z tego zioła. Wykonuje się go poprzez połączenie 2 łyżek suchych liści i 250 ml wody. Taki roztwór gotujemy przez około 5 minut. Spożywamy go 3-5 razy dziennie, po łyżce stołowej przed każdym jedzeniem. Także spożywany jest z dodatkiem perzu.
W tym artykule przedstawiliśmy rośliny, które warto przyjmować, ponieważ obniżają ciśnienie tętnicze krwi. Wszystkie wpływają na układ sercowo-naczyniowy, z tego powodu należy się z nimi ostrożnie obchodzić. Musimy pamiętać, że nadmiar niektórych składników może wpłynąć negatywnie i zamiast pomóc, mogą pogłębić objawy choroby. Są one świetną alternatywą zamiast twardych leków, ale zanim zaczniemy stosowanie takich leków, musimy zaczerpnąć także informacji i porady od naszego lekarza rodzinnego. Niekiedy spożywanie preparatów z wymienionych ziół w połączeniu z waszymi lekami może mieć bardzo zły skutek na stanie waszego zdrowia.
Innym sposobem walki z nadciśnieniem jest wprowadzenie zbilansowanej diety, która pozwoli nam na leczenie nadciśnienia. Dodatkowo stosowanie różnych naturalnych preparatów może mieć pozytywny wpływ na zdrowie. Wszystkie wymienione w tym artykule zioła na nadciśnienie możecie kupić w wielu aptekach. Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże wam zachować zdrowie przez długie lata.