Zioła na pasożyty

Nawet jeśli bardzo dbasz o zdrowie oraz codzienną higienę u siebie i Twoich bliskich, możesz nie ustrzec się przed powszechnym problemem, jakim są wewnętrzne pasożyty ludzkie. Są to stworzenia, które żyją i rozmnażają się wewnątrz naszego ciała, czerpiąc z jego zasobów wybrane składniki odżywcze. Powoduje to grupę chorób zwanych parazytozami, które mogą być niebezpieczne nie tylko dla twojego zdrowia, ale nawet i życia. Ludzki organizm jest narażony na ataki ponad pięćdziesięciu różnych pasożytów. Poniżej podpowiadamy więc jak rozpoznać pojawienie się tych niechcianych gości oraz dlaczego warto postawić na naturalne oczyszczanie organizmu z pasożytów ziołami.

Reklama

Przyczyny i objawy pojawiania się pasożytów w naszym organizmie

Do przeniknięcia pasożytów do naszego ustroju może dojść w wielu różnych okolicznościach, przede wszystkim poprzez wypicie skażonej wody lub zjedzenie zanieczyszczonych produktów spożywczych, takich niedogotowane potrawy czy niedomyte owoce i warzywa. Do zarażenia się często dochodzi również przez kontakt z chorą osobą lub zwierzakiem.

Objawy zakażenia pasożytami mogą być różne, zależnie od rodzaju danych organizmów pasożytniczych. Warto zgłosić się do lekarza i wykonać badania na parazytozę, jeśli występują u nas takie objawy jak: ciągłe osłabienie, anemia, bóle głowy, stawów i brzucha, problemy skórne, biegunki i inne dolegliwości z strony układu pokarmowego czy nerwowość, a problemy te nie są związane z innym rozpoznanym schorzeniem.

Jak się nie zakazić, czyli czego nie lubią pasożyty

Aby nie zakazić się groźnym pasożytem bardzo ważna jest higiena osobista, częste mycie rąk i jedzenie pokarmów tylko z pewnych źródeł. Oprócz tego, warto dbać o dobrostan psychofizyczny, poprzez zdrową dietę i higieniczny tryb życia, na który składa się między innymi odpowiednia dawka snu oraz aktywności fizycznej.

Okazuje się, że najlepsze są sprawdzone babcine sposoby na pasozyty w organizmie, na przykład odpowiednie zioła na robaki oraz regularnie przyjmowane produkty takie jak kiszonki, pestki z dyni w połączeniu z olejem rycynowym, migdały, wyciąg z czarnego orzecha, ostre przyprawy czy warzywa takie jak czosnek, burak, por i cebula.

Jak pozbyć się pasożytów bytujących w naszym organizmie?

Pozbywanie się tych niechcianych gości z naszego ciała to inaczej odrobaczanie organizmu. Oczywiście, możesz zastosować leki na pasożyty bez recepty, ale zawsze w przypadku podejrzenia zakażenia, należy bezwzględnie udać się do lekarza, ponieważ odrobaczanie ludzi bez recepty, a przede wszystkim bez odpowiednich badań, może skończyć się dużymi problemami zdrowotnymi. Po rozpoznaniu choroby, lekarz zaleci odpowiednie leki przeciw pasożytom, które powinny szybko pomóc nam rozwiązać zaistniały problem. Możesz omówić z doktorem różne opcje leczenia i uzyskać przydatne informacje na temat jakim jest usuwanie pasożytów z organizmu, również przy pomocy naturalnych metod.

Pamiętaj też o tym, by procesowi odrobaczania poddać całą swoją rodzinę, z szczególnym uwzględnieniem dzieci. Także zwierzęta domowe, takie jak psy i koty powinny otrzymać lek na robaki.

Dlaczego warto rozważyć naturalne odrobaczanie?

Nie od dziś wiadomo, że używanie naturalnych produktów jest najlepsze dla ludzkich organizmów. Agresywnie działające leki chemiczne mogą mieć wiele skutków ubocznych, szczególnie jeśli jesteśmy osłabieni przez bytujące w nas pasożyty. W takim momencie pojawia się pytanie co na pasożyty stosowali nasi przodkowie, którzy nie mieli dostępu do nowoczesnej medycyny. Okazje się, że bazowali oni na występujących na danym terenie roślinach, posiadających właściwości pasożytniczobójcze, a w szczególności na różnorakich ziołach.

Dlatego w przypadku, kiedy myślimy nad tym jak się pozbyć pasożytów z organizmu, zawsze warto zacząć od ziołowych metod i włączenia do diety produktów, których pasożyty po prostu nie lubią, a które ma w ofercie właściwie każdy sklep. Jak zawsze, nie zapominajmy o zasięgnięciu porady i informacji u lekarza, ponieważ czasami stosowanie ziół może być niewskazane ze względu na indywidualną sytuację danych pacjentów.

Zioła na pasożyty w organizmie

Odpowiednio używane zioła mają wielką moc i niezliczone właściwości prozdrowotne. Jeśli chodzi o odrobaczanie ludzi zioła są znane i stosowane z powodzeniem już od wieków. Poniżej podpowiadamy jakie są najskuteczniejsze i najczęściej używane zioła na pasożyty ludzkie.

Niektóre zioła niszczące pasożyty znajdziesz wśród produktów na co dzień używanych w swojej kuchni, które możesz nawet samemu uprawiać. Tymianek, oregano, szałwia czy goździki to popularne zioła na pasożyty stosowane już od pokoleń. Oregano i tymianek są doskonałymi środkami na owsiki, a do tego są łatwo dostępne, bo oferuje je każdy sklep. Innym popularnym środkiem jest ziele piołunu, z którego można robić napary i nalewki walczące z niechcianymi gośćmi w naszych ciałach. Piołun stosowany jest w walce z owsikami oraz glistami ludzkimi, podobnie jak korzeń omamu. Wrotycz to także znane i od lat cenione ziele na pasożyty, które swoje działanie zawdzięcza wysokiej zawartości olejków eterycznych w kwiatach, dzięki czemu stosowany jest w walce z pasożytami wewnętrznymi. Jako wspomagające w walce z parazytozami, polecane są takie zioła jak mięta, melisa i koper włoski.

Reklama

Możesz sporządzać z nich napary, mikstury lub po prostu stosować w codziennej diecie Twojej i Twoich bliskich. Pamiętaj by używać do tego zawsze dobrej jakości wody. W sprawdzonym sklepie z ziołami możemy nabyć też preparaty ziołowe w tabletach lub różnego rodzaju mieszanki ziołowe. Pamiętaj by ziołową kurację zaczynać tylko po uzyskaniu zgody lekarza.

Pasożyty u dzieci

Szczególnie poważny problem, często spędzający rodzicom sen z powiek, to występowanie pasożytów u dzieci. Nie tylko Polska jest krajem, w którym owsiki czy glisty ludzkie są prawdziwą plagą u dzieci. Maluchy, poprzez wspólną zabawę w przedszkolu, na placu zabaw, w autobusach i pociągach osobowych oraz poprzez dotykanie produktów w sklepie i brak odpowiedniej higieny, bardzo łatwo zarażają się jedno od drugiego, a ich niedojrzały organizm jest szczególnie podatny na szkodliwe działanie tych nieproszonych gości. Dlatego też obok wyrabiania odpowiednich nawyków higienicznych oraz zdrowej diety, profilaktyczne odrobaczanie dziecka naturalnymi i delikatnymi metodami możemy stosować nawet nie widząc wyraźnych objawów. Natomiast pozbywanie się robaków lekami lub silniejszymi środkami ziołowymi stosujemy zawsze po konsultacji lekarskiej. Odrobaczanie dzieci możemy wykonywać takimi samymi metodami jakie stosujemy u dorosłych, jednak jak już wspomniano wyżej, zawsze dopiero po wizycie u lekarza.

Gdzie szukać informacji o tym jak się odrobaczyć i gdzie kupować sprawdzone zioła?

Danych na temat tego, jak powinno wyglądać prawidłowe odrobaczanie za pomocą ziół szukaj u doświadczonego lekarza lub fitoterapeuty. Oprócz tego, w sieci możemy znaleźć dostęp do niejednego serwisu o tematyce zdrowotnej, gdzie znajdziemy przydatne informacje i treści o interesujących nas metodach. Jedyne co będziemy musieli zrobić to potwierdzić, że upoważniamy serwis do przetwarzania naszych danych osobowych.

Zioła na pasożyty są dostępne w każdej aptece i sklepie zielarskim. Jednak w dzisiejszych czasach dobrze jest przeglądać również oferty online. Dobry sklep internetowy, często oferuje produkty w promocjach i niższych cenach niż punkty stacjonarne, a dodatkowym atutem może być darmowa dostawa. Taka dostawa pod wskazany adres może być szczególnie pomocna dla osób schorowanych i starszych, które nie chcą narażać się stanie w kolejkach. Można przy tym sporo zaoszczędzić, gdyż produkty takie jak piołun czy wrotycz, mogą być nawet o połowę tańsze!