Mikropigmentacja skóry głowy – najważniejsze informacje o zabiegu
Mikropigmentacja skóry głowy jest obecnie jedną z najbardziej nowoczesnych metod, które są związane z trychologią. Jej zadaniem je pomoc osobom zmagającym się z łysieniem czy też z bliznami występującymi na skórze głowy, wzgórka łonowego albo brody. Ten zabieg można wykonać niezależnie od płci, ale najczęściej korzystają z niego mężczyźni borykający się z łysieniem.
ReklamaMikropigmentacja skóry głowy – czym jest?
Mikropigmentacja skóry głowy, inaczej zabieg SMP jest zabiegiem polegającym na odtworzeniu cebulek włosów za pomocą pigmentu. Nieograniczony pigment dobiera się indywidualnie w zależności od koloru włosów pacjenta. Ponadto są one neutralne dla organizmu, przez co nie ma ryzyka wystąpienia jakichkolwiek alergicznych reakcji. To jedna z technik tuszowania łysiny. Celem zabiegu mikropigmentacji skóry głowy jest przede wszystkim zagęszczenie włosów w optyczny sposób. Wszelkie prześwity są zakrywane w pełni bezpieczny sposób dla pacjenta.
Mikropigmentacja – efekty po przeprowadzonym zabiegu SMP
Mikropigmentacja przyczynia się do powstania wielu zadowalających efektów. Mikropigmentacja włosów polega na dobraniu odpowiedniej technice względem cieniowania oraz wysokiej jakości sprzętu. Na początku może wystąpić zaczerwienienie skóry, dlatego efekt może nie być od razu zauważalny. Tuż po wykonaniu zabiegu, odcień pigmentu jest najbardziej intensywny, ale z upływem czasu zblednie nawet o 30% w ciągu tygodnia, więc po upływie tego czasu można zobaczyć naturalny rezultat działania. Mikropigmentacja skóry głowy jest czasowym zabiegiem. Zaleca się, aby korekcyjnie dopigmentować skórę głowy po średnio 2 latach od poprzedniego zabiegu.
Mikropigmentacja skóry głowy – dla kogo jest polecana?
Mikropigmentację skóry głowy zaleca się, aby wykonać u osób, które zmagają się z:
- plackowatym łysieniem,
- androgenowym łysienień,
- dotychczasowym korzystaniem z peruek,
- utratą włosów po odbytej chemioterapii albo na skutek urazu,
- niezadowalającym efektem po wykonaniu przeszczepu włosów.
SMP – przeciwwskazania do wykonania zabiegu
Zabieg SMP nie jest zalecany dla każdego. Z mikropigmentacji skóry głowy zdecydowanie nie mogą skorzystać osoby, spośród których stwierdzono poniższe objawy takie jak:
- stan zapalny skory głowy,
- świeże albo jeszcze bolesny blizny,
- świeże oparzenie,
- uszkodzenie skóry głowy w miejscu, w którym miałby zostać wykonany zabieg,
- różne infekcje jak np. grzybicza, bakteryjna itp.,
- epilepsja.
Mikropigmentacja skóry głowy – czas trwania zabiegu
Mikropigmentacja składa się z kilku sesji zabiegowych. Zwykle jest ich 3 z mniej więcej 7-tygodniowymi przerwami. Takie odstępy oraz częstotliwość są wskazane, aby zapewnić pacjentowi bezpieczny przebieg. Poprzez takie rozwiązanie można przyzwyczaić się z nową linią nowych włosów jak również ich nowym wyglądem. Zwykle wszystkie sesje można przeprowadzić w 3-4 tygodniowych sesjach. Po przeprowadzeniu zabiegu SMP trzeba utrzymywać krótkie, bo maksymalnie 2mm włosy. To jedno z ważnych zaleceń, aby uzyskać oczekiwany efekt z wykonanego zabiegu.
Dowiedz się więcej o zabiegu na stronie https://klinikasmp.pl/zabieg-smp/