Masaż gorącymi kamieniami

Dlaczego nie poświęcić czasu tylko dla siebie, aby poczuć się lepiej? Masaż kamieniami z języka angielskiego – hot stone therapy, działa na głębokie odprężenie organizmu jak i przepływ energii i regeneracji. Jest to terapia całego ciała, która wykorzystuje moc rozgrzanych kamieni bazaltowych, aby zapewnić najwyższą przyjemność. Doskonały dla osób pragnących zrewitalizować zmęczone kończyny, poprawić przepływ krwi i limfy, oraz ogólny stan zdrowia. Zabieg ten jest starszy od akupunktury, pochodzi z Dalekiego Wschodu i był stosowany już w Starożytności.

Reklama

Masaż gorącymi kamieniami można łączyć z lekkim masażem, aby dodatkowo wzmocnić ogólny relaks. Redukuje stres i pomaga w depresji, a także miejscowo rozluźnia mięśnie, czyniąc masaż jeszcze skuteczniejszym. Wykwalifikowani i doświadczeni masażyści polegają na wykorzystaniu rozgrzanych kamieni z kombinacją technik masażu. Aby zastosować głębszy nacisk, który pomaga poprawić skórę, rozluźnić napięcie mięśni, ból ciała.

Na czym polega masaż gorącymi kamieniami

Podczas zabiegu skóra i mięśnie są masowane za pomocą kamieni wulkanicznych do masażu

>Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak wygląda terapia masażem gorącymi kamieniami? Każdy masażysta stosuje inne techniki masażu. Kamienie rozgrzewamy w specjalnym do tego przeznaczonym garnku do temperatury 45 – 60 stopni. Pierwszym krokiem jest rozprowadzenie olejku, aby ciało było tłuste, co zapobiegnie poparzeniu skóry podczas masażu gorącymi kamieniami. Następnie, terapeuta rozpoczyna masaż na przemian ręką i kamieniem.Masażysta, aby bardziej odprężyć, odblokować i oczyścić organizm, zostawia kamienie na odpowiednich punktach energetycznych. Wzdłuż pionowej osi naszego ciała rozmieszczone są tzw. czakry, ośrodki naszej energii. Terapia gorącymi kamieniami jest szczególnie zalecana jesienią i zimą, ma to sprawdzony wpływ na nasz organizm i korzyści z tego idące. Natomiast masaż pleców gorącymi kamieniami można łączyć z innymi masażami np. rozgrzać mięśnie, zanim terapeuta rozpocznie masaż tkanek głębokich. Zwykłe, zimne kamienie mogą być używane po gorących kamieniach na twarzy, aby uspokoić obrzęk naczynek krwionośnych, ukoić ciepłą skórę. Masaż gorącymi kamieniami zalecany jest osobom borykającym się z cellulitem, ponieważ pomaga w walce z nim, w celu usunięcia szkodliwych substancji i toksyn.

Zalety masażu gorącymi kamieniami

Kobieta dzięki terapii kamieniami pozbywa się stresu i uzyskuje głębokie wyciszenie

Masaż gorącymi kamieniami to połączenie masażu kamieniami wulkanicznymi i specyficznymi właściwościami bazaltu. Efekty są niesamowite, przywraca harmonię ciała, umysłu i ducha, powodując przypływ pozytywnej energii. Jest to zabieg bardzo odprężający, szczególnie pomagający uzyskać wyciszenie, redukujący objawy zmęczenia i stresu. Ma wpływ na układ krążenia, poprawia pracę serca, przyśpiesza przemianę materii oraz pomaga poprawić wydolność organizmu psychofizycznego.


Masaż gorącymi kamieniami sprzyja lepszemu zasypianiu, relaksowi. Z wielu badań wynika, że masaż kamieniami sprawia, że jest środkiem przeciwbólowym na schorzenia i choroby takie jak np. reumatoidalne zapalenie stawów, a także fibromialgia. Masaż gorącymi kamieniami, dzięki właściwością kamieni, poprawia przenikanie substancji odżywczych w głąb naszej skóry, co daje niesamowite efekty-nasze ciało pięknieje. Dlaczego nie poddać się takiemu zabiegowi jak masaż kamieniami, który ma w sobie tyle zalet.

Reklama

Masaż kamieniami bazaltowymi

Kobieta dzięki terapii kamieniami pozbywa się stresu i uzyskuje głębokie wyciszenie

Większość masażystów korzystała z profesjonalnego grzejnika na gorące kamienie. Zaprojektowany specjalnie do ogrzewania kamieni bazaltowych. Ta nagrzewnica zawiera cyfrowy wyświetlacz, który pokazuje wymaganą temperaturę max 70 stopni, zainstalowaną kontrolę bezpieczeństwa. To szybszy i bezpieczny sposób na podgrzanie kamieni. Można dodać kilka kropli olejku eterycznego np. lawendy bądź melisy do wody, ta sztuczka daje bardzo uspokajające i odprężające uczucie, przyjemny zapach, który przydaje się podczas masażu gorącymi kamieniami.

Masaż gorącymi kamieniami przeciwskazania

Kobieta dzięki terapii kamieniami pozbywa się stresu i uzyskuje głębokie wyciszenie

Terapia kamieniami jest taka sama, jak w przypadku tradycyjnego masażu manualnego, z tym wyjątkiem, że dodatkowo uwzględnia się ciepło. Wysokie ciśnienie krwi, choroby serca i zaburzenia krążenia, ponieważ może być konieczne dostosowanie temperatury kamieni. Zabieg gorącymi kamieniami byłby oczywiście nieodpowiedni dla klientów ze skórą nietolerującą ciepła lub bardzo wrażliwą. Skóra skłonna do kłującego gorąca, klienci z uszkodzeniami nerwów, utrata czucia dotykowego. Stosuj te same zdrowe i bezpieczne zasady etyczne, jak w przypadku innych masaży ciała.


Pamiętaj, że dodatkowe działanie ciepła zmieni wymiar zabiegu. Jeśli nie masz pewności co do swojego stanu zdrowia i możesz wykonać masaż gorącymi kamieniami, skonsultuj się z lekarzem w celu informacji. Przedstaw swoje problemy medyczne terapeucie, który doradzi Ci, czy możesz skorzystać z masażu. W niektórych przypadkach możesz zostać poproszony o przedstawienie zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego, że stan Twojego zdrowia nie spowoduje żadnych komplikacji po masażu gorącymi kamieniami.

Czy warto skorzystać z masażu kamieniami

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z zabiegami masażu, to idealnym punktem wyjścia będzie terapia gorącymi kamieniami. Jest to mniej intensywny masaż w porównaniu do tradycyjnych. Warto spróbować, może będzie Ci on odpowiadał, ale nie przekonasz się, jeśli nie spróbujesz. Niektórzy wolą terapię kamieniami, ponieważ czują się bardzo komfortowo, zarówno w trakcie, jak i po zabiegu.