Peeling z kawy przepis dla każdego!
Każda kobieta wie, że dobrze przygotowany peeling to podstawa pielęgnacji ciała. Peeling z fusów kawy to najłatwiejszy domowy kosmetyk, który zwalcza cellulit i ujędrnia skórę. Domowy peeling kawowy to kosmetyk niemalże idealny, jest prosty w przygotowaniu i ma cudowne właściwości dla naszej skóry. Peeling z kawy zwalcza stres i koi zmysły swoim zapachem oraz dodatkowo pobudza krążenie w drobnych naczyniach krwionośnych. Masaż ciała wykonany z użyciem fusów z kawy skutecznie redukuje cellulit i pozostawia skórę doskonale gładką i nawilżoną oraz jędrną. Peeling kawowy możemy używać również na twarz aby skutecznie pozbyć się martwego naskórka i przygotować skórę na kąpiel w słońcu. Jeżeli zastanawiacie się jak zrobić peeling kawowy to pragniemy przedstawić wam dziś nasze propozycje.
Pierwsza opcja to chyba jeden z najprostszych sposobów dla osób, które nie lubią poświęcać zbyt wiele czasu na przygotowanie domowego kosmetyku. Kolejna wersja nieco skomplikowana dla wymagających i kreatywnych osób, polecam wypróbować. A na samym końcu wersja „no waste” dla osób nie lubiących marnować dosłownie niczego, a więc zapraszamy do naszych propozycji.
ReklamaPeeling kawowy – prosty przepis dla leniwych:
Jeśli myślicie, że tylko gotowy i najlepiej drogi peeling z drogerii jest w stanie doprowadzić waszą skórę do porządku to jesteście w dużym błędzie. Już za ułamek ceny możemy przygotować prosty peeling kawowy diy nie odbiegający właściwościami od tego sklepowego. Żeby stworzyć domowy peeling z kawy potrzebujemy aż trzech składników: kawy, bazy w postaci substancji peelingującej oraz oleju. Opcjonalnie możemy dodać nasz ulubiony olejek zapachowy, my polecamy użyć bergamotowy lub mandarynkowy.
Składniki na ok. 150 g:
- 3 łyżki świeżo zmielonej kawy (polecamy zmielić ją samodzielnie dla uzyskania lepszego zapachu),
- 5 łyżek cukru trzcinowego,
- 3 łyżki oliwy z oliwek lub oleju z pestek truskawek.
Jak zrobić peeling z kawy – sposób przygotowania:
Wszystkie składniki należy wymieszać łyżką, aż powstanie gruboziarnista masa. Teraz dodajemy nasz ulubiony zapach, czyli w naszym przypadku olejek bergamotowy lub mandarynkowy. Peeling kawowy przekładamy do wyparzonego słoiczka lub uprzednio zdezynfekowanego alkoholem.
Jeżeli nie masz cukru trzcinowego w kuchni, możesz zmielić płatki owsiane lub użyć gruboziarnistej soli. Jest też wersja „zero waste” na samych fusach kawy wypitej np. do śniadania.
Peeling kawowy diy wersja dla kreatywnych
A może by tak aromaterapia i luksusowy masaż prawie jak w salonie odnowy biologicznej, który możesz mieć we własnym domu? Jeżeli jesteście dość kreatywni możecie oczywiście przygotować peeling kawowy domowy w wersji de luxe. Odpowiednią bazę zapachową zapewnia nam już sama kawa, ale może podobnie jak my lubicie eksperymenty kosmetyczne i tworzenie nowych receptur to wasze ulubione zajęcie. Polecam stworzyć bardziej aromatyczny i lepiej nawilżający kawowy peeling poprzez odpowiedni dodatek witamin, cynamonu oraz masła kawowego, który doskonale nawilża ciało.
Składniki na ok. 180 g:
- 3 łyżki świeżo zmielonej kawy,
- 6 łyżek cukru trzcinowego,
- 1 łyżeczka oleju z awokado,
- 2 łyżeczki olejku z pestek malin lub pestek truskawek,
- 10 kropli witaminy E,
- 1 łyżeczka cynamonu,
- 1 łyżeczka masła kawowego.
Sposób przygotowania:
Łączymy suche składniki ze sobą, dodajemy olej z awokado i olejek z pestek truskawek lub malin i całość mieszamy. Następnie dodajemy masło kawowe, które jest bardzo plastyczne, miękkie i wspaniale pachnie. Na końcu dodajemy witaminę E oraz łyżeczkę cynamonu. Tutaj możemy dodać też nasz ulubiony zapach w formie olejku eterycznego, może pichtowy lub sosnowy, żeby w swojej łazience poczuć klimat lasu? Gotowy peeling przekładamy do sterylnego słoiczka, wyparzonego lub zdezynfekowanego alkoholem dzięki temu możemy go przechowywać przez kilka tygodni.
Zobacz jaka skóra po peelingu jest gładka i miękka w dotyku, wypoczęta i z pozostawionym filmem ochronnym.
Peeling kawowy przepis „no waste”
Składniki:
- 1/3 filiżanki fusów po kawie,
- 2 łyżki oleju kokosowego,
- 5 łyżeczek cukru trzcinowego,
- 1 łyżka cynamonu.
Jak zrobić peeling z kawy i oleju kokosowego:
Początkowo mieszamy ze sobą fusy po kawie i cukier trzcinowy, następnie dodajemy olej kokosowy i cynamon. Przygotowany przez nas peeling przekładamy do wyparzonego i zdezynfekowanego alkoholem słoiczka szklanego. Peeling diy będzie miał różną konsystencję w zależności od temperatury, olej kokosowy w temperaturze pokojowej przyjmuje postać stałą. Cynamon dodatkowo ma właściwości rozgrzewające i antybakteryjne co jest pożądane jeżeli szykujemy peeling kawowy do twarzy.
ReklamaPeeling kawowy jak zrobić, żeby pięknie pachniał czyli umilacze zapachu
Miły zapach zapewnia nam już sama kawa, ale jeżeli zdecydujemy się na bazę z ulubionego żelu pod prysznic czy też pachnącego olejku eterycznego na pewno będziemy bardziej zadowoleni. Oczywiście nie jest to konieczne jednak bardzo przyjemne, polecamy dwa dodatki zapachowe:
- Ulubiony olejek eteryczny – tu wystarczy tylko kilka kropel, proponujemy olejek bergamotowy albo mandarynkowy gdyż wspaniale łączą się z kawą. Jeżeli wolicie leśne zapachy będzie to olejek pichtowy lub sosnowy.
- Aromat używany do wypieku ciasta znajdzie się w każdej kuchni – warto tutaj zwrócić uwagę, żeby aromat miał postać olejku i nie był na bazie alkoholu. Wystarczy odrobina aromatu waniliowego lub migdałowego, żeby osiągnąć niesamowity efekt. Dodatkowym atutem jest to, że aromaty do ciasta wspaniale mieszają się z bazowym olejem kokosowym lub oliwą z oliwek.
Peeling kawowy na cellulit diy- zrób go właściwie:
- Peeling nakładamy zawsze na zwilżoną skórę – dzięki temu zapobiegniemy podrażnieniom skóry, a peeling będzie się łatwiej rozprowadzał.
- Rozprowadzaj peeling z kawy kolistymi ruchami – nakładając peeling na twarz zataczamy małe kółeczka pamiętając o delikatnym ucisku, robimy to bardzo powoli i delikatnie. Podobnie postępujemy z szyją. Masując uda i brzuch zataczamy większe kółka i zwiększamy ucisk ręki lub gąbki.
- Do wykonania peelingu używamy gąbki, rękawicy lub własnej ręki – peeling wykonywany za pomocą dłoni jest bardzo delikatny, polecamy go osobom o cerze naczynkowej i skórze wrażliwej. Jeżeli przygotowujecie pojedynczą porcję peelingu śmiało możecie rozprowadzić go przy użyciu własnej dłoni. Gąbka lub rękawica polecane są osobom o twardej skórze, ze zgrubieniami. Wówczas wyjmujemy peeling za pomocą drewnianej łopatki, tak aby do środka nie dostały się bakterie wraz z wodą.
- Zmywanie peelingu – peeling z twarz zmywamy nad umywalką lekko chłodną wodą, żeby lepiej domknąć pory skóry. Peeling całego ciała lepiej wykonywać jest pod prysznicem lub w wannie, wówczas zmywamy go najpierw ciepłą a następnie zimną wodą, żeby pobudzić krążenie i sprawić, że skóra będzie bardziej jędrna.
- Odpowiednie nawilżenie po peelingu – pamiętaj, żeby zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry po peelingu tak, aby utrzymać jego działanie. Możesz w tym celu użyć balsamu lub kremu najlepiej z dodatkiem naturalnych olejków.
Peeling kawowy efekty:
- poprawia koloryt skóry,
- oczyszcza skórę twarzy z zaskórników,
- przywraca skórze promienny blask,
- wzmacnia strukturę skóry,
- poprawia cyrkulację w naczyniach krwionośnych,
- pobudza skórę do wytwarzania nowych komórek,
- regeneruje podrażnioną skórę,
- poprawia wygląd opalenizny,
- relaksuje i wygładza blizny,
- przygotowuje skórę pod inne zabiegi, gdyż zwiększa jej właściwości absorpcyjne,
- regeneruje wydzielanie sebum,
- zapobiega trądzikowi,
- odmładza skórę wokół oczu i zwiększa jej napięcie.
Peelingi kawowe przygotowujemy ze świeżo zmielonych ziaren kawy lub z fusów po kawie „no waste”, takie peelingi są dla skóry delikatniejsze. Jeżeli szukacie odmiany od tradycyjnego peelingu z kawy możecie dodać do niego żelu pod prysznic, żeby uzyskać bardziej błotną konsystencję lub jogurtu, który wykazuje działanie bardzo odżywcze. Olej kokosowy natomiast nadaje dla peelingu właściwości wygładzające i złuszczające martwy naskórek. Ponadto dobrze konserwuje peelingi z kawy i zwiększa czas ich przydatności do użycia. A czy wy lubicie robić peelingi? Może macie jakieś swoje ulubione, którymi chcielibyście się z nami podzielić.