Maska z drożdży na włosy

Kobieta za pomocą pędzla nakłada maskę z drożdży na włosy

Towarzyszy Ci nadmierne wypadanie włosów? Twoje włosy są suche i pozbawione blasku? Poznaj naturalne sposoby na piękne i zdrowe włosy. Maseczka z drożdży na włosy ma właściwości wzmacniające i regeneracyjne. Drożdże mają pozytywny wpływ na funkcjonowanie organizmu, zwłaszcza na cerę, paznokcie oraz włosy. W tym artykule przeczytasz jak stosować drożdże, aby zmaksymalizować ich dobroczynne działanie.

Reklama

Drożdże – właściwości

1/2 kostki drożdży wystarczy, aby zrobić maskę z drożdży na głowę

Drożdże należą do naturalnych specyfików, które charakteryzują się leczniczymi i profilaktycznymi właściwościami. Stosowanie drożdży wewnętrznie i zewnętrznie może przynieść wiele korzyści dla naszego zdrowia.

Drożdże są to jednokomórkowe grzyby, które należą do organizmów saprofitycznych. Klasyfikują się do tej grupy organizmów ze względu na swoje środowisko życia, czyli na podłoże zawierające cukry proste. Umożliwia im to przeprowadzanie fermentacji alkoholowej w warunkach beztlenowych. Drożdże zawierają witaminy z grupy B, jak również składniki odżywcze jak fosfor, cynk, żelazo, chrom, selen i potas. Kostki drożdży zawierają dużą ilość biotyny – witaminy H, co pomaga na wypadanie włosów, odżywia strukturę włosa, co świetnie wpływa na stan skóry głowy.

Zastosowanie drożdży na włosy

Na rynku dostępne są dwa rodzaje drożdży – drożdże piekarnicze oraz drożdże piwne. Drożdże przeważnie kojarzone są z wypiekami i jest to właśnie ich główne zastosowanie. Jednak ze względu na swoje właściwości znalazły się nie tylko w kuchni, ale także swoje zastosowanie mają w sektorze kosmetycznym oraz farmaceutycznym. W niektórych preparatach witaminowych, dostępnych w aptece w formie tabletek, możemy znaleźć drożdże. Tabletki drożdżowe pomagają w wielu dolegliwościach, m in sprawdzi się przy bólach głowy, pobudzają nasz układ odpornościowy, jak również wpływają korzystnie na stany nerwicowe. Utrzymują równowagę antybakteryjną ciała podczas antybiotykoterapii. Przyjmowanie takich preparatów zaleca się osobą z problemami skórnymi spowodowanymi przetłuszczaniem się skóry oraz włosów.

Drożdże na włosy – właściwości

Zawierające aż 40 % aminokwasów proteinogennych, protein i peptydów drożdże są składnikiem wpływającym na kondycję włosów, skórę oraz cerę. W skład wchodzi wiele cennych witamin m.in. witaminy z grupy b, chrom, magnez, potas, cynk oraz biotyna. Witamina H, inaczej zwana witaminą B7 nadaje włosom sprężystość, wpływa na opóźnienie siwienia i wypadania włosów. Zawartość kwasu pantotenowego działa na stan włosa, zawartość pigmentu, a także przyspiesza gojenie ran, pomaga w metabolizmie białek, cukrów oraz tłuszczów. Witamina B12 poprawia przyswajanie żelaza, dzięki czemu zapobiega pojawieniu się anemii. Cynk znany jest jako pomocnik skóry zmagającej się z przetłuszczaniem, odpowiada także za porost włosów.


Właściwości, jakie posiadają drożdże wpływają na przyspieszenie porostu włosów oraz wzmacniają włosy. Dodatkowo można sięgnąć po maseczki z drożdży, przy problemach z łupieżem i łojotokowym zapaleniem skóry. Maseczka drożdżowa jest to metoda pielęgnacyjna znana od lat, swoją sławę zdobyła dzięki antybakteryjnym właściwościom, dużej zawartości witamin i składników mineralnych. Maseczka drożdżowa na włosy zawiera związki prozdrowotne m.in. enzymy, L-karnitynę, selen oraz antybiotyk. Selen odpowiada za opóźnienie procesów starzenia się. Pierwsze efekty stosowania drożdży na włosy pojawiają się już po dwóch tygodniach.

Drożdże na włosy – kuracja drożdżowa

Kuracja drożdżowa to naturalny kosmetyk, może być stosowany na dwa sposoby. Jednym z nich jest kuracja bezpośrednio na skórę na przykład w postaci maseczki, drugim sposobem jest przyjmowanie suplementów. Obie metody skutkują poprawą wyglądu skóry, włosów oraz paznokci. Podczas stosowania kuracji organizm regeneruje się i uodparnia na działanie szkodliwych substancji.

Maseczka z drożdży – 5 wyjątkowych przepisów

Domowych, sposobów na maseczkę z drożdży jest kilka. Najczęściej przygotowując maseczki z drożdży, dodaje się przetwory mleczne, które zwierają kwas mlekowy. W przypadku jogurtu naturalnego i maślanki zawartość kwasu mlekowego jest duża, co pozytywnie wpływa na poziom nawilżenia. Popularnymi dodatkami są także jajka, a dokładnie żółta jajek. Dodanie olejku rycynowego wpłynie na odżywczość maseczki. Nasiona rącznika pospolitego, z którego robiony jest olejek, są bogate w substancje przyjazne włosom, takie jak kwasy tłuszczowe, witaminę E, białko oraz minerały. Polecam przepisy na naturalne maski na włosy z wykorzystaniem drożdży, które znajdziesz w artykule poniżej.

Reklama

Maseczka z drożdży – przepis na drożdże z naftą

Maseczka drożdżowa składa się z: kostki drożdży (3 łyżki) oraz nafty (6 łyżek). Naftę można kupić w salonie kosmetycznym lub w drogerii. W zależności od długości włosów ilość maseczki można zwiększyć. Maseczkę z drożdży nakładamy na włosy i czekamy około 15 minut. Następnie spłukujemy maseczkę z włosów i myjemy włosy szamponem.

Maseczka drożdżowa na włosy z olejkiem rycynowym

Przepis jest prosty w wykonaniu i składa się z trzech składników. Potrzebne będzie mleko, olejek rycynowy oraz drożdże. Kostkę drożdży rozcieramy widelcem, dodając 3 łyżki mleka oraz 2 łyżki oleju rycynowego. Nakładamy na suche włosy i pozostawiamy na 30 minut. Następnie zmywamy maseczkę. Zaleca się stosowanie 2-3 razy w tygodniu. Chcąc wzbogacić maseczkę dodatkowymi składnikami odżywczymi, możesz dodać miód lub jogurt naturalny.

Maseczka na wypadanie włosów

Szczotka do włosów, na której znajdują się wypadające włosy, aby tego uniknąć należy stosować drożdże na włosy

Potrzebne będą 2 łyżki drożdży oraz mleko. Połowę szklanki mleka podgrzewamy i następnie zalewamy nim drożdże. Zostawiamy na pół godziny w ciepłym miejscu. Po upływie tego czasu dodajemy 2 łyżeczki miodu, najlepiej miód z płynną konsystencją oraz pół szklanki jogurtu naturalnego. Mieszamy wszystkie składniki i nakładamy na włosy. Warto włosy zawinąć ręcznikiem, dzięki czemu utrzymamy ciepło. Maseczkę przeciw wypadaniu włosów należy trzymać godzinę i następnie zmyć. Dla uzyskania efektów zaleca się stosowanie tej maseczki 2-3 razy w tygodniu przez miesiąc.

Maseczka z drożdżami i aloesem

Maseczka z drożdży nałożona na skórę głowy pozwala wzmocnić włosy i poprawić ich wygląd

Zaczynamy od zalania 2 łyżek drożdży ciepłym mlekiem. Po upływie 30 minut do roztworu dodajemy łyżkę aloesu. Możemy skorzystać z dostępnego w aptece soku z aloesu. Następnie do mieszanki drożdży z aloesem dodajemy maseczkę do włosów. Wszystko mieszamy. Włosy zwilżamy wodą i nakładamy maseczkę, która powinna mieć konsystencję śmietany. Pozostawiamy maseczkę na włosach na 30 minut. Po upływie tego czasu spłukujemy włosy. Maseczkę można stosować 2 razy w tygodniu.

Drożdżowa maseczka z cynamonem i oliwą

Potrzebujemy kostkę świeżych drożdży, mleko, oliwę oraz cynamon. Rozpoczynamy od rozkruszenia drożdży i zalania ich 3 łyżkami ciepłego mleka. Następnie dodajemy 2 łyżki oliwy oraz szczyptę cynamonu. Dokładnie mieszamy. Maseczkę nakładamy na suche włosy. W celu ułatwienia wnikania składników odżywczych w struktury włosa owijamy włosy folią lub zakładamy ręcznik. Pozostawiamy na 30 minut. Po upływie tego czasu myjemy włosy z użyciem szamponu.