Nukleotydy dietetyczne — suplementy zapewniające skuteczną regenerację organizmu

Rola nukleotydów w naszym organizmie jest niezwykle ważna. Są one odpowiedzialne za prawidłową pracę wielu jego elementów. Dlatego też, jeśli chcemy cieszyć się doskonałym zdrowiem, powinniśmy skorzystać z suplementacji nukleotydów. Jakie korzyści dzięki temu odnotujemy? Jak wybrać najlepszy suplement? 

Reklama

Nukleotydy to jedne z najważniejszych elementów budulcowych ludzkiego organizmu. Ich obecność umożliwia skuteczną regenerację organizmu oraz wspomaga produkcję nowych komórek. Czasem codzienna dieta nie dostarcza nam optymalnej dawki tego składnika. Wtedy niezbędne jest stosowanie nukleotydów w formie suplementu. Obecnie na rynku znajdziemy bardzo duży wybór wśród takich produktów. Warto je stosować, aby uzupełnić wszelkie niezbędne składniki odżywcze. To konieczny krok do zdrowia i dobrego samopoczucia. Suplementacja nukleotydami musi być jednak właściwie zaplanowana. Jak więc powinna wyglądać? Czym kierować się przy wyborze produktu? 

Nukleotydy dietetyczne — właściwości i działanie 

Są podstawowym budulcem kwasów nukleinowych DNA i RNA. Krótko mówiąc, to między innymi z nich składa się właśnie nasz kod genetyczny. To chyba najlepszy powód, dla którego warto dbać o to, by ich poziom w naszym organizmie był zawsze odpowiedni. Jednak prócz tego, że tworzą one kwasy nukleinowe, pełnią także szereg innych bardzo ważnych funkcji. 

Nukleotydy są składnikiem niezbędnym do produkcji nowych komórek. A to oznacza, że biorą udział w procesie regeneracji tkanek i mają także bardzo dużą zdolność do ich naprawy. Są niezbędne do prawidłowej regeneracji wątroby oraz innych organów, takich jak choćby skóra. 

Reklama

Nukleotydy pozwalają również na utrzymanie prawidłowej mikrobioty organizmu. Ponadto, są także niezbędne do prawidłowego funkcjonowania enzymów i biorą czynny udział w powstrzymaniu mikroorganizmów chorobotwórczych. 

Kiedy warto suplementować nukleotydy dietetyczne? 

Nukleotydy znajdują się przede wszystkim w pokarmach odzwierzęcych i niektórych roślinach. Jednak same nukleotydy dostarczane organizmowi w ten sposób nie wystarczą. Dlaczego? To proste! Pokarm jest w dzisiejszych czasach tak mocno przetwarzany, że pozostają w nim dosłownie śladowe ilości tego kwasu. Jeśli chcemy więc, by w naszym organizmie znajdowało się odpowiednie jego stężenie, sięgnijmy po suplementy diety. One dostarczą nam wszystkich niezbędnych składników. 

Nukleotydy dietetyczne warto suplementować na co dzień. Jednak zwiększone zapotrzebowanie występuje przede wszystkim przy wszelkich osłabieniach organizmu. Dotyczy to szczególnie układu odpornościowego. Gdy atakują go bakterie i wirusy, nukleotydy mogą szybko i skutecznie zwalczyć zagrożenie. Produkują one bowiem wtedy białe krwinki, które natychmiastowo wzmacniają układ immunologiczny.

Nukleotydy dietetyczne pomagają także zregenerować organizm już po przebytej chorobie lub przeziębieniu. Dzięki takim suplementom wszystkie komórki, a w tym te błony śluzowej, odbudowują się w znacznie szybszym tempie, co znacznie redukuje osłabienie i przywraca organizm do normalnego działania. 

Reklama

Nukleotydy dietetyczne — jaki suplement wybrać? 

Obecnie na rynku znajdziemy bardzo duży wybór różnego rodzaju suplementów diety. Wśród nich są zarówno naprawdę świetne preparaty, jak i takie, których jakość pozostawia wiele do życzenia. Jeśli chcemy czerpać korzyści ze stosowania suplementów i uzupełnić wszelkie niedobory, sięgajmy jedynie po sprawdzone nukleotydy dietetyczne. Warto wybierać przede wszystkim preparaty polecane przez specjalistów. Pamiętajmy też, by zawsze dokładnie sprawdzać skład.