Dlaczego warto udawać się do sklepu z ekologiczną żywnością?

Jeszcze do niedawna zainteresowanie zdrową żywnością było niewielkie, na szczęście tendencja się odwróciła. Wraz ze wzrostem świadomości konsumentów, społeczeństwo stawia na produkty nieprzetworzone, które mają dobry wpływ na zdrowie. Przeszkody nie stanowią nawet nieco wyższe ceny za taką żywność, samopoczucie jest przecież bezcenne.

Reklama

Sklep z ekologiczną żywnością

Zgodnie z rekomendacją Światowej Organizacji Zdrowia powinno się spożywać co najmniej 5 porcji warzyw i owoców każdego dnia. Już 400 gram wspomnianych produktów poprawia samopoczucie i zapewnia dłuższe życie. Dlatego właśnie warto regularnie odwiedzać sklep z ekologiczną żywnością, aby mieć pewność, skąd pochodzą dane produkty. Liczy się sposób ich hodowli oraz przechowywania po zbiorach – w przypadku żywności dostępnej w znanych sieciach supermarketów niestety nie ma co do tego pewności. Ponadto do wzrostu używa się nawozów, oprysków oraz innych substancji ochronnych, które są szkodliwe dla zdrowia. Najgorszym posunięciem jest proponowanie dzieciom i młodzieży niezdrowego pożywienia, nie dość, że pojawiają się wówczas złe nawyki, to skutki odczuwalne są dość szybko.

Każdy sklep z ekologiczną żywnością oferuje dość bogaty asortyment, który posiada wymagane certyfikaty potwierdzające jego pochodzenie. Ponadto dostępne są również środki czystości i naturalne kosmetyki, brak w nich chemicznych dodatków sprawia, że są bezpieczne również dla alergików. Bardzo podobnie w kwestii składów wygląda sytuacja z produktami spożywczymi, ponieważ są one pozbawione laktozy. Tak naprawdę każdy może spożywać tego rodzaju składniki, bez obawy, że jakikolwiek składnik wywoła niepożądane reakcje organizmu. Na uwagę zasługuje również fakt, że sklep z ekologiczną żywnością to doskonałe miejsce na zakupy dla wegan i wegetarian, ponieważ asortyment jest podzielony na kategorie. Takiego rozwiązania nie oferują niestety zwykłe markety, gdzie klient po prostu musi wnikliwie wczytywać w etykiety.

Jakie produkty można kupić w sklepie z ekologiczną żywnością?

Produkty ekologiczne mają przede wszystkim duże ilości składników odżywczych, którym przypisuje się prozdrowotne działanie. Warto zapoznać się z tymi, które przynoszą ogrom korzyści dla ogólnego samopoczucia. Pierwszym jest ashwaganda, czyli żeń-szeń indyjski, odpowiedzialny jest między innymi za wyposażenie organizmu w siły witalne. Ponadto produkt wykazuje działanie antynowotworowe, wykorzystywano to w medycynie wschodu.

Reklama

Kolejną propozycją, którą kieruje sklep z ekologiczną żywnością jest chlorella, czyli słodkowodny glon mający właściwości odchudzające, chroni ponadto przed odczuwaniem kaca, powstawaniu anemii w przebiegu ciąży oraz łagodzi bóle mięśniowe i kostne. Dla wegetarian stanowi natomiast zamiennik mięsa, a poleca się ją dla osób, które chcą poprawić stan swojego zdrowia.  Wiele przydatnych właściwości ma także kurkuma, pochodząca z tej samej rodziny, co imbir, uznaje się ją za najzdrowszą przyprawę na całym świecie, zwłaszcza gdy stosuje się ją w połączeniu z czarnym pieprzem.

Opracowanie przez Delikatesy Zdrowo.