Pojedynek perkusyjny 10- latków
Nikodem vs Nandi
Tutaj jest miejsce na twoją reklamę

Nie zwlekaj, dowiedz się więcej jak możesz wypromować swoją firmę

Szybkie konsultacje lekarskie, E-Zwolnienie lekarskie (L4 lub e-ZLA)

Chrońmy Pszczoły

Kiedy zabraknie pszczół, człowiekowi pozostaną cztery lata życia!

previous arrow
next arrow
Slider

Padaczka alkoholowa to jedno z powikłań zespołu abstynencyjnego. Jest to choroba, która objawia się drgawkami. Pojawiają się one u osób, które zdecydowały się całkowicie zrezygnować z picia alkoholu lub bardzo drastycznie ograniczyły jego ilość. Według przeprowadzonych badań nawet 25% osób uzależnionych od alkoholu może zmagać się z padaczką alkoholową. Co jeszcze warto o niej wiedzieć? Jakie są objawy padaczki alkoholowej? Jak wygląda leczenie padaczki alkoholowej?

Przyczyny padaczki alkoholowej

Drgawki u osób uzależnionych od alkoholu mogą pojawiać się przede wszystkim w dwóch sytuacjach. Jedną z nich jest spadek stężenia alkoholu we krwi, natomiast drugą – kiedy minie pewien czas po zaprzestaniu picia. Z czego to wynika? Częste spożywanie zbyt dużych dawek alkoholu prowadzi do zwiększenia się progu drgawkowego. Dlatego też, kiedy przestaniemy dostarczać alkohol do naszego organizmu, to ten próg zostaje bardzo burzliwie obniżony, czego skutkiem jest właśnie padaczka alkoholowa. Wśród innych przyczyn padaczki alkoholowej wymieniamy również organiczne uszkodzenia mózgu (które zostały spowodowane przez alkohol). Jak również zaburzenia funkcji kanałów wapniowych, zaburzenia elektrolitowe, zaburzenia neurotransmiterów, a także zbyt duże nawodnienie mózgu.

Objawy padaczki alkoholowej

Objawy padaczki alkoholowej są dość podobne do zwykłej epilepsji. Oczywiście objawy mogą być różnorodne. Aczkolwiek najczęściej pojawia się utrata przytomność, skurcze mięśni nóg i rąk, napięcia twarzy, biegunka, nudności, zaburzenia snu, potliwość, przyspieszenie akcji serca, majaczenie alkoholowe, a także skoki ciśnienia krwi. Warto tutaj podkreślić, że osoba chora może być lękliwa albo nadpobudliwa.

Powyższe objawy padaczki alkoholowej występują zazwyczaj po 2-3 dobach, od spadku stężenia alkoholu we krwi – mogą się pojawić nawet po tygodniu od czasu odstawienia alkoholu. Co ciekawe – napady drgawkowe często samoistnie ustępują w przeciągu kilku dni. Drgawki nie powracają – pod warunkiem, że osoba uzależniona nie sięgnie po alkohol lub znacznie ograniczy jego ilość.

Jakie są sposoby leczenia padaczki alkoholowej? Najłatwiejszym rozwiązaniem dla osób mieszkających w Gdańku lub w okolicach jest skorzystanie z usług Doctordetox. Wystarczy wpisać w przeglądarce – odtrucie alkoholowe Gdańsk i z pewnością uzyskamy niezbędne dane kontaktowe.

Leczenie padaczki alkoholowej

Leczenie padaczki alkoholowej może przebiegać na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest leczenie za pomocą leków przeciwdrgawkowych i przeciwpadaczkowych, które zostały odpowiednio dobrane przez lekarza. Drugą możliwością jest specjalna kuracja. Ma ona na celu przywrócenie równowagi elektrolitowej w organizmie, usunięcie z niego toksyn i metabolitów alkoholowych. Jest to tak zwany detoks alkoholowy, który trwa kilka dni – zazwyczaj od 7 do 10. Detoksykacja alkoholowa to najlepsze rozwiązanie. Powinny zdecydować się na nie wszystkie osoby będące uzależnione od alkoholu. Jest to kuracja znacząco poprawiająca stan pacjenta, a przede wszystkim doskonale przygotowuje do dalszej terapii.

Detoksykacja alkoholowa opiera się także na przyjmowaniu różnych środków – między innymi przeciwbólowych, nasennych i uspokajających. Często jest to wręcz niezbędne. Aby móc złagodzić objawy występujące w zespole abstynencyjnym. Należy pamiętać, że nadmierne spożywanie alkoholu wiąże się z zatruwaniem organizmu (tzw. intoksykacja alkoholowa). Dlatego odstawienie alkoholu może być bardzo trudne i bolesne.

Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest także kroplówka po alkoholu. Decyduje się na to rozwiązanie sporo osób – to najszybsza metoda pozbycia się nieprzyjemnych objawów zatrucia alkoholowego. Odtrucie alkoholowe w domu za pomocą kroplówki witaminowej to najlepszy pomysł, jeśli chcemy szybko stanąć na nogi i pozbyć się kaca.

Jak prawidłowo podać kroplówkę?

Domowe sposoby na kaca

Warto tutaj również zaznaczyć, że możemy wypróbować domowe sposoby na kaca, choć nie gwarantujemy, że w każdym przypadku przyniosą one pożądane efekty. Oczywiście podstawa to przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów, ale ponadto wiele osób decyduje się na picie soku z kiszonej kapusty, zakwasu buraczanego, jak i również jedzenie szparagów. Wszystkie te produkty zawierają cenne substancje, dzięki którym z pewnością poczujemy się przynajmniej trochę lepiej, a objawy zatrucia alkoholowego zostaną zminimalizowane.

Zobacz również

Dieta
15/11/2020
Kolonoskopia to bardzo cenne badanie, które pozwala na uzyskanie wielu bardzo istotnych informacji dotyczących jelita ...
Zabiegi
24/01/2021
Chirurgią plastyczną określa się nic innego, jak dziedzinę medycyny, która zajmuje się zarówno rekonstrukcją ...
Uroda i pielęgnacja ciała
27/04/2020
Piękne dłonie są wizytówką każdej kobiety, a ładne naturalne paznokcie mają zdrową, mocną i lśniącą płytkę. W ...
Przepisy
01/10/2019
Ciasto bananowe z mąki kokosowej - zdrowie z nutą egzotykiSłodkie przekąski między posiłkami – któż ich nie lubi? ...
Uroda i pielęgnacja ciała
11/10/2020
Maść nagietkowa to znany już od czasów starożytnych uniwersalny środek leczniczy, stosowany przez medyków ...
Akcesoria
04/02/2021
Utrzymanie czystości w gabinecie kosmetycznym, SPA, salonie tatuażu czy gabinecie lekarskim to sprawa podstawowa i ...
Dieta
15/06/2019
Wyprawa w góry wymaga od każdego uczestnika dokładnego zaplanowania i przygotowania. Poza odpowiednim sprzętem, ...
Suplementy
29/04/2019
Różnorodność środków, takich jak suplementy wspomagające odchudzanie dostępnych na rynku wciąż rośnie. Można więc bez ...
Akcesoria
28/10/2020
Leczenie zębów w gabinecie stomatologicznym większości z nas nie kojarzy się zbyt dobrze. Wiele osób ma złe ...
Zdrowie
07/06/2020
Czosnek od lat stanowi ważny składnik diety każdego człowieka, zapewne wielu z was nie wyobraża sobie bez niego ...
Dieta
11/12/2020
Chcesz zmienić swój styl życia na zdrowszy? Z pomocą przyjdzie dietetyk Jakub Piotrowski! Przeprowadzi Cię przez ...
Uroda i pielęgnacja ciała
17/11/2020
Zapewne każdy zauważył, że od jakiegoś czasu panuje moda na brodę. Dlatego też coraz więcej mężczyzn zastanawia się, ...