Czym są izolaty białek serwatkowych?

Jesteś miłośnikiem sportu? Zależy Ci na uzyskaniu jak najlepszych efektów? Odpowiedzią na Twoje potrzeby mogą okazać się suplementy diety np. izolaty białek serwatkowych. W dzisiejszym artykule dowiesz się, jak działają i dlaczego warto po nie sięgnąć.

Reklama

Izolaty białek serwatkowych dostarczają organizmowi niezbędnej dawki protein. Suplementy diety dostępne na stronie: https://www.bodypak.pl/pl/21-izolaty-bialek-serwatkowych-wpi ułatwiają regenerację mięśni, budowę suchej tkanki mięśniowej oraz spalanie tłuszczu. Stanowią ciekawy dodatek dietetyczny każdego sportowca, któremu zależy na uzyskiwaniu optymalnych wyników treningowych.

Izolaty białek serwatkowych – co to takiego?

Izolaty białek serwatkowych to produkty bogate w funkcjonalne białka mleka. Charakteryzują się wysoką zawartością białka serwatkowego, wynoszącą ponad 80%. Co więcej, odznaczają się małym udziałem tłuszczu i laktozy, dzięki czemu mogą być stosowane przez sportowców unikających nabiału. Serwatka naturalnie powstaje jako produkt uboczny towarzyszący wytwarzaniu serów i twarogów.

Białko serwatkowe stanowi bogate źródło aminokwasówsiarkowych, tryptofanu i lizyny. Jedynie 14 g serwatki pozwala zaspokoić dzienne zapotrzebowanie na aminokwasy egzogenne dorosłego człowieka. Zawiera duże ilości leucyny, która odpowiada za budowanie masy mięśniowej. Warto podkreślić, że izolaty białek serwatkowych zaliczane są do grupy substancji o potwierdzonym działaniu.

Kiedy warto sięgnąć po izolaty białek serwatkowych?

Białko serwatkowe wykazuje szereg korzystnych właściwości. Przede wszystkim pozytywnie wpływa na regenerację mięśni po treningu oporowym. Pozwala tym samym zmniejszyć dolegliwości bólowe związane z przetrenowaniem oraz umożliwia zmniejszenie ilości przerw między kolejnymi dniami treningowymi. Nasila procesy anaboliczne, zwiększając efektywność regeneracji oraz chroniąc przed pojawieniem się kontuzji.

Izolaty białka serwatkowego ułatwiają także budowanie masy mięśniowej oraz wspomagają odchudzanie, zwiększając uczucie sytości. Z właściwości suplementów diety mogą korzystać jednak nie tylko sportowcy. Serwatka może stać się pomocniczym narzędziem w walce z cukrzycą typu II. Dodawana do śniadania korzystnie wpływała na zmniejszenie poziomu glukozy we krwi.

Reklama

Jakie izolaty białek serwatkowych warto wybrać?

Suplementy serwatkowe stanowią istotny element zdrowej i zbilansowanej diety każdego sportowca. Pozwalają na natychmiastowe polepszenie wyników oraz zwiększenie ilości sesji treningowych. Zastanawiasz się, jakie preparaty wybrać? Stawiaj jedynie na produkty najwyższej jakości, dostępne w ofercie zaufanych dostawców. Stosowanie niesprawdzonych środków może okazać się nieskuteczne.

W zależności od potrzeb swojego organizmu możesz sięgać również po izolaty białka wzbogacone innymi minerałami. Na rynku dostępne są produkty w różnych smakach, dzięki czemu z łatwością dopasujesz je do swoich preferencji. Wybrany proszek możesz dodawać do ulubionych koktajli przed- i potreningowych.