Wszycie esperalu – czy warto zdecydować się na zabieg?

Masz problemy z alkoholem i szukasz dodatkowej formy leczenia? Zastanawiasz się, czy warto zdecydować się na wszycie esperalu? Czym jest esperal i na czym polega zabieg? Ile kosztuje wszycie esperalu? Gdzie go wykonać? Szczegóły na ten temat znajdziesz w dzisiejszym artykule.  

Reklama
  1. Esperal Wrocław – gdzie wykonać zabieg wszycia esperalu?
  2. Jak się przygotować na wszycie esperalu?
  3. Zabieg wszycia esperalu a spożywanie alkoholu

Chcesz wyjść z choroby alkoholowej? Jesteś gotowy wprowadzić zmiany w swoim życiu, stosować się do zaleceń lekarskich, aby całkowicie zerwać ze swoim nałogiem? Najlepszą opcją i właściwie w takiej sytuacji najskuteczniejszą będzie leczenie esperalem. Czym jest esperal, gdzie wykonać zabieg jego wszycia i dlaczego warto w ogóle się na to zdecydować? Odpowiadamy w poniższym wpisie.

Esperal Wrocław – gdzie wykonać zabieg wszycia esperalu?

Jesteś z Wrocławia lub okolic i szukasz miejsca, gdzie będziesz mógł dyskretnie poddać się zabiegowi, jakim jest wszycie esperalu? Ile kosztuje taki zabieg? Otóż w Alkotherapy.pl esperal Wrocław wszycie kosztuje tylko 699 zł. Kwota ta dotyczy podstawowego pakietu. Szczegóły na jego temat oraz innych wariantów znajdziesz na głównej stronie centrum leczenia alkoholizmu.

Ogólnie nie ma żadnych wytycznych, kiedy należy zgłosić się na zabieg wszycia alkoholowego. Każdy, kto jest zdeterminowany i ma silną motywację do tego, aby wprowadzić zmiany w swoim życiu, może skorzystać z tej opcji. Warto jednak pamiętać, że wszycie esperalu to uzupełnienie każdej innej metody, jaką wykorzystuje się podczas leczenia alkoholizmu. Z reguły wszywkę alkoholową łączy się razem z detoksem – czyli odtruwaniem organizmu – oraz psychoterapią. Oczywiście wszywkę alkoholową poleca się tylko i wyłącznie tym uzależnionym, którzy są świadomi skutków ubocznych, jakie mogą wystąpić po spożyciu nawet niewielkiej ilości napojów procentowych po zabiegu.

Jak się przygotować na wszycie esperalu?

W jaki sposób należy się przygotować na wszycie esperalu? Przede wszystkim pacjent musi zachować abstynencję przez minimum 24 lub 48 godzin przed zabiegiem. Warto wykonać detoks, gdyż samo przerwanie ciągu alkoholowego nierzadko wiąże się z tak zwanym zespołem absencyjnym, który objawia się nieprzyjemnymi objawami. Dzięki detoksowi nie tylko uzależniony lepiej przygotuje się do wszycia leku Esperal, ale i takie działanie korzystnie wpłynie na jego samopoczucie.

Reklama

Zabieg wszycia esperalu a spożywanie alkoholu

Celem wszywki alkoholowej nie jest złagodzenie pragnienia sięgania po alkohol. W dalszym ciągu po zabiegu będziesz odczuwać chęć picia, przy czym, kiedy już faktycznie sięgniesz po alkohol, wywoła on najpierw uczucie kaca, a następnie pojawią się skutki uboczne. Jeśli chodzi o skutki uboczne, do najczęściej występujących zalicza się ból, wymioty, nudności, zawroty głowy, duszności, zaburzenia rytmu serca, problemy z oddychaniem, zaczerwienienie twarzy czy spadek ciśnienia krwi. Wśród tego rodzaju zagrożeń wymienia się także stany lękowe, zaburzenia świadomości, rozdrażnienie, nadmierną potliwość, uczucie gorąca, marskość wątroby, ostre zapalenie trzustki czy ogólne zdenerwowanie. Nawet niewielka ilość alkoholu może spowodować chwilową lub stałą ślepotę, pogłębienie się chorób przewlekłych, problemy ze snem czy podwyższoną temperaturę ciała. Takie skutki uboczne sprawiają, że uzależniony nie będzie chciał sięgać po alkohol i to jest główna idea leczenia choroby alkoholowej z pomocą dodatku w postaci leku esperal. Wszycie tego leku wymusza niejako na chorym długotrwałą abstynencję. Pacjent właściwie nie może pić alkoholu przez minimum 8 miesięcy. 

W sytuacji, gdy pacjent spożyje alkohol po zabiegu i mimo zaleceń swojego lekarza, powinien niezwłocznie znaleźć fachową pomoc. Sam lek Esperal jest dla organizmu człowieka neutralny. Ale po połączeniu go z napojami procentowymi, pojawiają się – jak wspominaliśmy – uciążliwe objawy, które mogą utrzymywać się przez nawet 8-10 godzin. Stan pacjenta w takim przypadku ulega pogorszeniu i może pojawić się zagrożenie nie tylko zdrowia, ale nawet życia.

Implantacja wszywki alkoholowej to doskonałe uzupełnienie trudnego procesu, jakim jest leczenie choroby alkoholowej. Warto więc uświadomić alkoholika, jak wygląda zabieg wszycia Esperalu, aby zrozumiał, że nie ma się czego obawiać. Wszywka alkoholowa niestety nie załatwi sprawy, jeżeli implantacja Esperalu nie zostanie uzupełniona działaniami, które prowadzą do walki z nałogiem. Po zabiegu wszycia Esperalu pojawią się natomiast nieprzyjemne efekty po każdym spożyciu alkoholu, co korzystnie wpływa na kompleksowe leczenie alkoholizmu. Jeżeli masz problemy z chorobą alkoholową lub cierpią przez nią twoi bliscy, dzięki implantacji Esperalu będziesz mógł zwiększyć szanse na normalne życie. Efekty widoczne są od razu po zabiegu implantacji Esperalu, dlatego wszywka alkoholowa Wrocław cieszy się tak dużym zainteresowaniem. 

Reklama

Przed rozpoczęciem implantacji wszywki alkoholowej należy oczywiście upewnić się, że stan zdrowia pacjenta nie jest przeszkodą, aby miała miejsce implantacja wszywki alkoholowej Esperal. Istotne przeciwskazania to między innymi choroba niedokrwienna serca, ale o szczegóły najlepiej zapytać lekarza odpowiedzialnego za zabieg implantacji esperalu. Jeżeli wszystko będzie przebiegało według zaleceń lekarza, proces spożycia alkoholu nie będzie miał miejsca, ponieważ Esperal działa skutecznie. Wszywka alkoholowa Esperal w ciele pacjenta sprawdzi się nawet przy trudnym leczeniu alkoholizmu. Zanim jednak zostanie zastosowana, należy przejść odtrucie alkoholowe. Sam zabieg zaszycia alkoholowego nie jest skomplikowany i odbywa się przy znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu implantacje wszywki alkoholowej są bezpieczne i zwiększają szanse na zachowanie abstynencji. Więcej na temat tego, jak działa wszywka alkoholowa Wrocław esperal, można znaleźć na stronie opisującej zabieg wszycia Esperalu we Wrocławiu.