Mięsień piwny

Uśmiechnięty mężczyzna z piwem w ręku ma odsłonięty brzuch piwny

Otyłość brzuszna najczęściej występuje u mężczyzn. Wynika to z tego, że tkanka tłuszczowa odkłada się na brzuchu, czego skutkiem jest mięsień piwny. Mimo że wielu osobom wydaje się to niegroźna otyłość, to należy wiedzieć, że może być ona przyczyną innych poważnych chorób, do których zaliczamy między innymi cukrzycę typu 2. Zauważyłaś u swojego partnera tzw. piwny brzuch? Koniecznie przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak go zlikwidować!

Reklama

Co to jest brzuch piwny

Brzuch piwny, czyli po prostu brzuch od piwa (rodzaj otyłości typu męskiego), jest chorobą, która powoduje, że sylwetka zostaje znacząco zdeformowana. Na jego powstanie mają wpływ przede wszystkim trzy czynniki takie jak wiek, dodatni bilans kalorii i oczywiście płeć męska. Mięsień piwny najczęściej możemy zauważyć u panów po 35. roku życia, choć warto zaznaczyć, że z problemem otyłości zmaga się coraz więcej młodszych osób płci męskiej. Jest to spowodowane zbyt kaloryczną dietą w stosunku do zapotrzebowania organizmu, co u przeciętnej osoby wynosi 2000 kcal na dobę. Oczywiście jest to uwarunkowane rodzajem wykonywanej pracy, aktywności fizycznej, itp.

Czy od piwa rośnie brzuch?

Zapewne niejednokrotnie zastanawiałeś się, czy picie piwa ma wpływa na powstanie tzw. piwnego brzucha. Nie ma co się dziwić, w końcu piwo to jeden z tych napojów alkoholowych, po który sięgamy najczęściej. Wynika to z tego, że doskonale się sprawdza, jeśli chcemy ugasić pragnienie. To wszystko dzięki dwutlenkowi węgla, zawartości etylowego alkoholu, jak i witamin oraz składników mineralnych. Nie zapominajmy jednak, że piwo zaliczane jest do wysokoenergetycznych napojów. Gdyby tak porównać jeden kufel piwa i kotleta schabowego – mają one tyle samo kalorii.

Możemy więc śmiało stwierdzić, że od piwa rośnie brzuch, ale pamiętajmy, że nie jest to jedyny produkt, który tuczy. Jedząc różnego rodzaju słodycze, także narażamy się na zwiększenie tkanki tłuszczowej. Często można spotkać się z informacją, że to właśnie napój chmielowy jest głównym winowajcą dużego brzucha. Jest to nieprawdą – nie ma żadnych badań, które potwierdzałyby tę tezę. Możemy z tego wyciągnąć jeden prosty wniosek – na powstanie mięśnia piwnego ma wpływ nie tylko picie piwa.

Wielu osobom wydaje się, że to właśnie piwo powoduje brzuch alkoholowy, co wynika z tego, że osoby, które lubią pić ten napój, bardzo często prowadzą niezdrowy tryb życia: brak aktywności fizycznej, jedzenie fast-foodów i tłustych posiłków. Jednak to jest po prostu stereotyp, gdyż po piwo sięgają różne osoby – także sportowcy, którzy bardzo dużo ćwiczą.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co jest lepsze: piwo bezalkoholowe czy izotonik do nawadniania organizmu? Jeśli tak, to zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem!

Reklama

Jak pozbyć się brzucha piwnego?

Czy wystarczy dieta dla mężczyzn na zgubienie mięśnia piwnego? Mogłoby się wydawać, że tak, aczkolwiek trzeba zaznaczyć, że najważniejsza jest regularna aktywność fizyczna. Trzeba tutaj zaznaczyć, że warto pozbyć się nadmiaru tłuszczu, gdyż wtedy zmniejszamy ryzyko wystąpienia wielu groźnych chorób. Aby zadbać o zdrowie i pozbyć się tłuszczu, wystarczy, że zaczniesz wykonywać ćwiczenia aerobowe. Do wyboru masz między innymi jazdę na rowerze, pływanie, trening na skakance oraz bieganie.

Wszystkie powyższe ćwiczenia opierają się na przyspieszeniu aktywności serca i oddechu, co jest niezwykle ważne, jeśli chodzi o wymianę tlenową i dotlenienie organizmu. Pamiętajmy jednak, aby wykonywać te ćwiczenia regularnie – najlepiej każdego dnia. Bardzo ważne jest także to, aby nie były one zbyt krótkie. Optymalny czas treningu to zaledwie 30 minut.

Jak zgubić brzuch u mężczyzn?

mężczyzna z dużym piwnym brzuchem który zaczyna rosnąć przez picie dużej piwa

Mimo że systematyczny trening jest najistotniejszy, to jednak musimy pamiętać, że nie bez znaczenia jest to, co pijemy i jemy. Aby usunąć otyłość, to w naszej diecie musi zajść sporo zmian. Przede wszystkim nie powinniśmy spożywać alkoholu. Czasem jednak trudno tak od razu całkowicie z niego zrezygnować, dlatego możesz też ograniczyć jego ilość i pić alkohole, które mają mniej kalorii – zaliczamy do nich między innymi wino.

Bardzo ważne jest to, co jemy i ile jemy. Odpowiadając na pytanie, jak zgubić brzuch u mężczyzny, nie można pominąć kwestii żywieniowych. Porcje jedzenia muszą być znacznie mniejsze i muszą składać się z wartościowych produktów. Mówiąc innymi słowy – do naszej diety musimy dodać owoce, warzywa, ryby, jaja, rośliny strączkowe oraz produkty z pełnego ziarna, nabiał, chudy drób i wołowinę. Jeśli chcemy, aby piwny mięsień zniknął, to koniecznie musimy zrezygnować z fast-foodów zawierających zbędne kalorie, napojów gazowanych i energetycznych oraz słodyczy. Badania wskazują, że niezdrowe jedzenie powoduje otyłość szkodliwą dla zdrowia, która przyczynia się do problemów takich jak nadciśnienie, choroby serca, choroby trzustki, itp.

Pamiętajmy także, aby jeść wolno i regularnie – to wszystko pomoże zadbać o zdrowie oraz pozbyć się brzusznej oponki.

Reklama

Piwny brzuch u dziewczyny

Mimo że problem zbyt dużego brzucha dotyka najczęściej płci męskiej, to jednak nie oznacza, że nie zmagają się z nim kobiety. Najczęściej z tą chorobą zmagają się panie mające 40-50 lat. Należy jednak wiedzieć, że taki tłuszcz jest bardzo niebezpieczny i znajduje się wewnątrz ciała wśród narządów wewnętrznych. Przede wszystkim odpowiednia dieta – to podstawa! Ważny jest też regularny trening i po prostu dużo ruchu, dzięki czemu tłuszcz na pewno zostanie zredukowany.

Jaki jest prawidłowy obwód w pasie

Obwód pasa w przypadku panów, nie powinien przekraczać 94 cm, natomiast u kobiet – 80 cm – tak twierdzą specjaliści. Z danych wynika, że tłuszcz trzewny może być niezwykle groźny! Mięsień piwny zwiększa ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2, zawału, miażdżycy, a także zachowania na nowotwór! Nie ma więc żartów z tą chorobą i należy szybko zadbać o to, aby zniknął nadmiar tkanki tłuszczowej – w końcu chodzi tutaj o nasze zdrowie! Nerka brzuch piwny to produkt, który warto kupić zaraz po tym, gdy pozbędziemy się piwnego brzuszka. To zabawna saszetka, która na pewno będzie najlepszym symbolem tego, że udało nam się zgubić brzuszek piwny.