Funkcjonalne akcesoria do ćwiczeń

Praktyczne akcesoria do ćwiczeń to dla osób aktywnych fizycznie prawdziwy must have! Pozwalają wykonać skuteczny trening całego ciała bez korzystania z maszyn dostępnych na siłowni. Jest to więc świetne rozwiązanie dla osób, które nie przepadają za treningami wśród innych osób lub z różnych powodów nie mają możliwości trenowania na siłowni, a chciałyby zadbać o kondycję i wygląd sylwetki. Jakie akcesoria do ćwiczeń będą praktyczne i znajdą swoje zastosowanie w domowym zaciszu? Sprawdźmy!

Reklama

Różnego rodzaju gumy do ćwiczeń na trening całego ciała 

Gumy do ćwiczeń to produkt, który zrobił prawdziwą rewolucję! Z pewnością widziałaś je u wielu influencerek, instruktorek fitness czy innych osób aktywnych fizycznie. Te niewinnie wyglądające gumy potrafią zafundować prawdziwy ogień Twoim mięśniom i stanowią alternatywę dla wielu maszyn dostępnych na siłowni. Gumy do ćwiczeń mobilizują i wzmacniają mięśnie, rozgrzewają, wysmuklają sylwetkę oraz zwiększają siłę. Swoje zastosowanie znajdą nie tylko podczas ćwiczeń w domu, na siłowni lub na zajęciach fitness, ale i podczas rehabilitacji. 

Występują w wielu rodzajach i oporach, dzięki czemu pozwalają dopasować intensywność ćwiczeń do własnych potrzeb. 

Skuteczne cardio gdziekolwiek jesteś – skakanka 

Lubisz dynamikę, aeroby, lub zależy Ci na tym, aby zrzucić zbędne kilogramy i poprawić kondycję? Skakanka jest właśnie dla Ciebie! Przede wszystkim jest dostępna w atrakcyjnej cenie, a jedyne co potrzebujesz, to wygodne obuwie i trochę miejsca z wyższym sufitem. Trening na skakance wykonasz również na zewnątrz! 

Skakanka to jeden z produktów, który najlepiej wzmocni Twoją kondycję i poprawi szybkość! Jest to również rodzaj treningu wykonywany przez wielu sportowców, w tym pięściarzy, których głównym atutem jest właśnie szybkość i kondycja. Skakanka umożliwia wykonywanie wielu różnych kombinacji – na jednej nodze, dwóch, w przód, tył itp. Nie tylko skutecznie wpływa na naszą sylwetkę i zdrowie, ale sprawia wiele radości i przywołuje wspomnienia z dzieciństwa!

Reklama

Hantle i ciężarki nie tylko podczas treningu siłowego 

Największy mit, jaki możesz usłyszeć, to że hantle wykorzystuje się tylko w treningu siłowym. Nic bardziej mylnego! Hantelki do ćwiczeń dostępne są w różnym obciążeniu, dzięki czemu każdy wybierze odpowiednią wagę do swoich potrzeb. Co więcej, swoje zastosowanie znajdą w treningu siłowym całego ciała, podczas zajęć fitness, aerobów czy interwałów. Posiadając już 2 lub 3 rodzaje hantli wykonasz skuteczny trening całego ciała! Wzmocnisz mięśnie nóg, brzucha i ramion, dodatkowo poprawi się Twoja postawa, a skóra ciała będzie elastyczna i bardziej jędrna. Hantle do ćwiczeń to kolejny sprzęt wykorzystywany także podczas rehabilitacji. 

Mata do ćwiczeń jako podstawa w treningu 

Dobrej jakości mata z antypoślizgową powłoką to coś, co powinno stanowić podstawę u każdej osoby ćwiczącej. Przede wszystkim zapewnia bezpieczeństwo i daje poczucie stabilności podczas podskoków, wykroków, ćwiczeń na brzuch czy wielu innych. Dodatkowo zapewnia komfort podczas treningu, ponieważ możesz skupić się na technice wykonywanych ćwiczeń, a nie na tym, aby panować nad ślizganiem się maty.